Top Baneris

„Darnu Group“ NT projektas: į 71 ha teritorijoje Vilniuje gyvens apie 13–15 tūkst. žmonių (4)

2024 birželio 3 d.
Vizualizacija komercine zona
Projekto vizualizacijos
Pasidalykite straipsniu

Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Darnu Group“ pristatė 71 ha teritorijos Vilniaus pietinėje dalyje vystymo planus. Numatoma, kad tarp Eišiškių plento ir P. Joniko gatvės per 10 metų bus pastatytas naujas rajonas „Launagiai“, kuriame, bendrovės skaičiavimais, galės gyventi apie 13–15 tūkst. žmonių. „Darnu Group“ į projektą planuoja investuoti mažiausiai 1 mlrd. eurų, o statybas tikimasi pradėti 2026 metais. 

„Savo mastu tai bus didžiausias privataus kapitalo nekilnojamojo turto projektas Lietuvos nepriklausomybės istorijoje. Pagal savo dydį, suplanavimą, funkcijas, jis gali drąsiai pretenduoti į miesto kategoriją. Palyginimui – teritorijos dydis prilygsta 10-čiai mūsų šiuo metu baigiamo Paupio rajonų, o planuojamas gyventojų skaičius bus panašus į Druskininkų“, – sako „Darnu Group“ generalinė direktorė Sigita Survilaitė.

Pasak jos, žodžiu „launagis“ mūsų kalboje alternatyviai vadinamas pietų vėjas: „Naujojo projekto pavadinime koduojame ne tik naują gūsį į pietinę Vilniaus dalį ir jos transformaciją, bet ir siekį į Vilnių atnešti naują požiūrį į gyvenamųjų rajonų vystymą, siekiant užtikrinti kokybišką, bet ir taip pat įperkamą gyvenimą mieste.“ 

Išsamioje projekto urbanistinėje vizijoje numatoma, jog per 10 metų čia bus pastatyta apie 302 tūkst. kv. metrų gyvenamojo ploto (apie 5,5 tūkst. būstų) bei 80,7 tūkst. kv. metrų komercinių ir visuomeninių objektų. Tai leis šiame rajone patogiai gyventi apie 13–15 tūkst. žmonių ir dar apie 7 tūkst. dirbti, rašoma įmonės pranešime spaudai.

Turės viską, ko reikia kokybiškam gyvenimui

„Vilnius sparčiai auga, tačiau jo gyventojų poreikiai neretai nustumiami į antrąjį planą, kuomet plėtra vykdoma ignoruojant miestiečiams reikalingą socialinę infrastruktūrą: darželius, mokyklas, kasdienes paslaugas, viešąsias erdves, susisiekimą. „Launagius“ projektuojame kaip ateities rajoną, kuris bus daugiafunkcis ir gebės veikti savarankiškai. Šiame projekte itin daug investuosime ne tik į būstus, bet ir į visą patogiam gyvenimui bei darbui reikalingą socialinę ir susisiekimo infrastruktūrą. Taip pat šiandien vilniečiams vis dažniau tenka daryti kompromisus tarp kainos ir kokybės, susiduriama ir su kaip niekad opia būsto įperkamumo problema, todėl keliame sau užduotį sukurti naują gyvenimo kokybės standartą, pasiūlant prieinamas kainas“, – teigia „Darnu Group“ vadovė. 

Planuojama, kad „Launagiuose“ vyraus mažaaukštė statyba, o rajonas bus plėtojamas remiantis mišrios paskirties teritorijų vystymo filosofija. Numatoma, kad čia iškils mokykla, keletas vaikų darželių, prekybos, paslaugų bei verslo centrai, sporto klubas, grožio ir sveikatos paslaugos, smulkios parduotuvėlės, maitinimo įstaigos, kultūros objektai, aikštės. 

„Launagiuose“ bus kuriama daug ir įvairių vilniečiams atvirų rekreacinių zonų: keturi vandens telkiniai, penki skirtingų funkcijų parkai – visos žaliosios erdvės bus skirtingos siekiant užtikrinti veiklų įvairovę lauke – nuo edukacijos iki sporto. Šias erdves jungs nenutrūkstami žalieji koridoriai, kuriais bus galima keliauti ir po visą teritoriją – jie sujungs visus atskirus projekto rajonus.

Planuojama, kad net 50 proc. viso naujojo projekto teritorijos užims visiems atviros, įveiklintos ir sutvarkytos žaliosios erdvės, parkai, aikštės ir pan. 

Projektas skaidomas į penkias dalis

Rengiant urbanistinę studiją daug dėmesio skirta skirtingų žmonių tipų ir jų gyvenimo įpročių analizei. Ja buvo siekiama atliepti skirtingus žmonių poreikius gyvenamajai aplinkai ir atsižvelgti į juos planuojant naujas miesto dalis.

Dėl šios priežasties „Launagių” teritorija padalyta į penkis skirtingų charakterių miestelius: privatumą ir individualumą vertinantiems žmonėms planuojama uždaresnė teritorija su nuosavais sodeliais ir daržais, labiau bendruomeniškiems gyventojams bus kuriamas miestelis su daugiau bendrų viešųjų erdvių, bet vis dar maksimaliai ribojantis privačias erdves. 

Liberalesni žmonės galės rinktis tarp „naujamiesčio“ tipo atviro šurmuliuojančio trečiojo miestelio ir teritorijos su mažiau intensyviomis bendromis erdvėmis, bet vis dar pakankamai atviromis prieigomis prie pastatų.  

Penktajame miestelyje koncentruosis didžioji dalis „Launagių“ verslo, komercinių ir visuomeninių paslaugų. Ši negyvenamoji funkcinė teritorijos zona veiks ir kaip savotiškas skydas nuo Eišiškių plento, kuris, planuojama, taip pat bus atnaujinamas. 

Prioritetas – susisiekimui, ypač pėstiesiems ir dviratininkams

„Siekiame būti žingsniu priekyje ir suplanuoti viešąją bei socialinę infrastruktūrą, kuri atitiktų ne tik šių dienų, bet ir būsimų kartų poreikius. Vienas pagrindinių klausimų, kurį sieksime išspręsti, yra patogus judumas, todėl vidinį gatvių tinklą ir jų struktūrą planuojame taip, kad gyventojai išvengtų kamščių. Didelį dėmesį skirsime ne tik automobilių judėjimui, bet ir pėstiesiems bei dviratininkams. Neišvengiamai turės pasikeisti ir pagrindinė transporto arterija, esanti šalia teritorijos – Eišiškių plentas. Čia kartu su savivaldybe jau pradėjome diskutuoti ir ieškoti geriausių būdų gerinti jo pralaidumą, išspręsti alternatyvaus transporto prieinamumo ir kitus su keliavimu mieste susijusius klausimus“, – sako „Darnu Group“ generalinė direktorė. 

Gatvių tinklas planuojamas ir formuojamas atsižvelgiant į teritorijoje esamus želdynus, kuriuos bus siekiama išsaugoti. Statant „Launagius“ planuojama nutiesti 4,2 km pėsčiųjų, 2,2 km dviračių takų bei 8,25 km naujų gatvių vien vidinėje teritorijos dalyje. 

Architektūrinis konkursas daliai teritorijos jau vyksta 

Šiuo metu jau vyksta uždaras architektūrinis konkursas pirmiesiems dviem projekto vystymo etapams. Jame dalyvauja 22 šalies architektūros įmonės. Jų darbai visuomenei bus paviešinti ir pristatyti birželio mėnesį, o nugalėtojai skelbiami liepos mėnesį. 

Pirmojo etapo metu planuojama pastatyti 72 tūkst. kv. metrų gyvenamųjų pastatų ploto (apie 1200 būstų) bei 17 tūkst. kv. metrų komercinių ir visuomeninių objektų. 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
 • Skaitytoja

  2024-06-07, 12:55  

  O tai kaip su miesto tankinimo ideologija? Žlugo po sunkiasvoriais verslo intereso vikšrais?

 • Vėl uždaras konkursas?

  2024-06-06, 9:29  

  Manau, bent jau valstybės sostinėje Vilniuje turėtų būti skelbiami atviri , o ne uždari architektūriniai konkursai ir privatiems objektams. Tokiu būdu būtų pateikta daugiau originalesnių architektūrinių idėjų, didesnis jų pasirinkimas. Berods tokiu keliu eina Suomija.

 • Paulius

  2024-06-05, 18:59  

  Kas šįkart sės į kalėjimą?

 • Lina

  2024-06-03, 14:08  

  Labai kokybiškai atliktos vizualizacijos

Rekomenduojami video