Top Baneris

Dar viena „Infostatybos“ nesėkmė ištaisyta

2017 sausio 9 d.
Pasidalykite straipsniu

Praėjusių metų vasarį atnaujinta statybos leidimų ir statybos valstybinės priežiūros informacinė sistema „Infostatyba“ dėl įvairių nesklandumų nekart buvo tapusi galvos skausmu jos vartotojams. Šiuokart dėl sistemos kūrėjų klaidos kurį laiką buvo prieinami asmeniniai daugiau nei šimto tūkstančių „Infostatybos“ vartotojų duomenys.

Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (VTPSI) ginasi, kad pastebėję klaidą darbuotojai nedelsiant ėmėsi veiksmų šiems sistemos nesklandumams pašalinti. Viešojoje erdvėje pranešta, kad klaidą imtasi taisyti tik sureagavus žurnalistams.

Apie incidentą informuota sistemos kūrėja – bendrovė „Asseco Lietuva“ – klaidą ištaisė – neviešintini asmenų duomenys neberodomi. VTPSI iš minėtos bendrovės pareikalavo nedelsiant paaiškinti šio incidento priežastį bei užtikrinti, kad ateityje tokia situacija nepasikartotų.

Pasak bendrovės atstovo, dėl modernizuojamos sistemos atsirado klaida, kuri sudarė galimybę neprisijungusiam naudotojui patekti į naujų įgaliojimų kūrimo sritį ir pamatyti ne tik su juo susijusių asmenų duomenis. Sistemos kūrėjai ramina, kad jokių kitų veiksmų toks naudotojas sistemoje atlikti negalėjo. Paprastai šia funkcija naudojasi registruoti naudotojai (dažniausiai – statytojai), kurie nori įgalioti kitus asmenis (projekto vadovus, architektus ar kt.) tvarkyti ir teikti prašymus, kitus dokumentus į „Infostatyba“ jų vardu.

AM inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video