„Architektas yra tas asmuo, kuris kuruoja visą projektavimo procesą. Jis gauna informaciją iš visų inžinierių ir projektuotojų, kurie dirba su skirtingais pastato elementais. Architekto užduotis – sudėlioti visa tai į vieną darnią ir tvarią visumą. Viskas turi ne tik atitikti reikalavimus, bet ir turėti gražią architektūrinę išraišką“, – teigė architektas.
Pasak P. Čepaičio, BIM palengvina ir medžiagų kiekių skaičiavimą, o šioje srityje neretai būna suklystama. Jeigu tinkamai naudojamasi visais modeliais, BIM technologijos šią problemą eliminuoja. Dirbant su BIM įrankiais (parametrine projektavimo sistema), medžiagų kiekiai visiškai atitinka projektinius sprendinius. Kompiuteryje brėžiant liniją, ši automatiškai tampa siena, turinčia architekto nustatytus parametrus. Prireikus sieną trumpinti arba ilginti, duomenys medžiagų kiekių lentelėse pasikeičia automatiškai.
Ne vieną BIM technologijų privalumą įžvelgė ir kompanijos „YIT Kausta“ technikos direktorius Sigitas Aglinskas.
„Dirbant su BIM turime galimybę stebėti ir kontroliuoti projektavimo eigą, teikti pastabas, siūlymus projektuotojams. Informacijos mainai tarp skirtingų dalių projektuotojų ir rangovų tampa kur kas greitesni bei efektyvesni. Visi derinimai tarp atskirų projekto dalių atliekami projektavimo metu, o ne statybų aikštelėje“, – dėstė S. Aglinskas.
Jo teigimu, svarbu ir tai, kad numatyti medžiagų kiekius, sprendinių sudėtingumo lygį ir apskaičiuoti projekto įgyvendinimo kainą galima dar nebaigus rengti techninio projekto. Tai suteikia galimybę ankstyvoje projekto stadijoje sudaryti medžiagų ir įrangos tiekimo grandinę. Visa statybos metu BIM modelyje sukaupta informacija bus naudinga ir garantinio laikotarpio metu. Turint pastato konstrukcijų 3D modelį lengviau projektuoti ir inžinerines sistemas. Projektuojant įprastu 2D būdu kyla įvairių nesklandumų. BIM padeda jų išvengti, nes visos pastato dalys matomos vienoje sistemoje. Programa leidžia kone vaikščioti po pastatą, matyti kiekvieną dalelę ir varžtelį.
„Darbas su BIM paliko itin gerą įspūdį: sutaupyta daug laiko, o darbai vyksta produktyviau, paprasčiau ir sklandžiau“, – kalbėjo S. Aglinskas.