Tvarumas statybose kasmet vis svarbesnis. Projektuose ieškoma sprendimų, kurie padėtų sumažinti taršos kiekį ir pagerintų pastatų energetinį efektyvumą. A++ klasė šiandien nėra pagrindinis statytojų ir užsakovų tikslas. Vis dažniau siekiama Lietuvoje dar neprivalomų, tačiau neabejotinai tarptautinio prestižo suteikiančių LEED ar BREEAM įvertinimų.
LEED (Leadership in Energy and Environmental Design) ir BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Method) yra du populiariausi tvarių pastatų vertinimo standartai pasaulyje. Jie naudojami siekiant įvertinti pastatų poveikį aplinkai, energijos efektyvumą ir naudotojų gerovę.
LEED ar BREEAM sertifikatai suteikia pastatui pranašumo, nes patvirtina tvarios statybos principus. Norint pasiekti šiuos prestižinius įvertinimus, svarbus ne tik tvarus projektavimas, bet ir kokybiškų gaminių pasirinkimas. Tvarios statybos standartus nuosekliai įgyvendinantis gamintojas „Ruukki“ padeda pasiekti LEED ar BREEAM vertinimo rodiklių tikslus. Įmonė jau ne vienerius metus kryptingai veikia tvaresnės statybos srityje ir siūlo rinkai efektyvesnius, pastato energinį efektyvumą gerinančius sprendimus.
Neseniai „Ruukki” parengė LEED ir BREEAM vertinimo metodikų pagalbos vadovus, kurie padeda klientams lengviau suprasti, kaip šie gaminiai veikia pastato ar projekto klasifikaciją.
LEED vadove išvardinti konkretūs LEED pastatų projektavimo ir statybos (BD+C) 4 ir 4.1 versijų skirsniai, kurių įverčiams gali turėti įtakos „Ruukki“ daugiasluoksnės plokštės, profiliai ir stogų gaminiai.
- Geresnis sandarumas. Pavyzdžiui, naudojant „Ruukki Airtightness Package“ su „Ruukki Energy Panels“, galima sumažinti oro infiltraciją iki 25 proc., o tai stipriai prisideda prie pastato energinio našumo.
- Atsinaujinanti energija. „Ruukki“ stogų sprendimai leidžia naudoti integruotus saulės modulius, didinant atsinaujinančios energijos naudojimą.
- Perdirbtos medžiagos. Vis daugiau „Ruukki” produktų gaminami iš perdirbtų medžiagų. Neseniai pristatyta „LowCarbon” gaminių linija, pagaminta iš 100 proc. perdirbto plieno. Tai padeda iki 70 proc. sumažinti CO2 emisijas.
- Ergonomiška akustika. „Ruukki Sound Environment“ sprendimai užtikrina puikią akustinę aplinką darbo ir mokymo erdvėms.
- Mažesni praradimai: Daugiasluoksnės plokštės ir sandarumo paketai padeda užtikrinti kokybišką mikroklimatą patalpose ir sumažinti šilumos praradimus.
Susipažinkite su išsamiu vadovu (anglų k.).
BREEAM International New Construction 2016 ir 6 versijoje išvardinti vertinimo kriterijai, kurie gali būti įtakoti pasirinkus „Ruukki“ daugiasluoksnes plokštes, lubas, dangas ir kitus profiliuotus gaminius.
- Ilgesnis gyvavimo ciklas. „Ruukki“ stogų produktai yra ilgaamžiai ir jiems reikalinga minimali priežiūra. „Ruukki“ stogo dangoms siūlo iki siūlo iki 50 metų techninių ir iki 25 metų estetinių produktų savybių garantijas, tačiau realus šių stogų tarnavimo laikas yra ženkliai didesnis nei suteikiamas garantijos laikotarpis.
- Akustinis našumas. Naudojant „Ruukki® Sound Environment“ sprendimą, galima visiškai kontroliuoti akustiką patalpų viduje.
- Mažesnės emisijos. „Ruukki® Airtightness Package“ padeda optimizuoti pastato energijos efektyvumą.
Tai tik keli pavyzdžiai, kaip „Ruukki“ produkcija gali padėti pasiekti BREEAM standartus. Išsamus vadovas (anglų k.)