Top Baneris

Architektai pretenduoja į dar vieną reikšmingą premiją

2018 spalio 10 d.
Vytautas Biekša
Architektų biuro „Processoffice“ architektas Vytautas Biekša. Didzis Grodzs nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Paaiškėjus, kad į Nacionalinę kultūros ir meno premiją šįmet pretenduoja ir architektas Gintaras Balčytis, paskelbta, kad kitam svariam apdovanojimui – Vyriausybės kultūros ir meno premijai – pasiūlyti dar vieni – architektų biuro „Processoffice“ – architektai Vytautas Biekša, Rokas Kilčiauskas, Marius Kanevičius bei kultūros paveldo tyrinėtojai Vytenis Almonaitis ir Junona Silvija Almonaitienė.

Primename, jog „Processoffice“ architektai ne tik laimėjo tarptautinį Rygos meno muziejaus rekonstrukcijos konkursą, bet ir realizavo šį iššūkių kupiną projektą. Architektų biuras „Processoffice“ rengia ir realizuoja tarpdisciplinius architektūros ir ekspozicijų projektus. Bendradarbiaudami su įvairių sričių specialistais yra parengę ir realizavę nemažai įvairaus mastelio meno ekspozicijų, Valstybės Pažinimo centrą (VPC) bei kitus edukacinius projektus.

Premijų laureatus atrinks Vyriausybės kultūros ir meno premijų komisija, vadovaujama poeto ir publicisto Liutauro Degėsio. Komisijos nariai – violončelininkas Mindaugas Bačkus, architektė Gražina Bernotienė, teatro kritikas, publicistas Vaidotas Jauniškis, Ministro Pirmininko patarėja švietimo, mokslo ir kultūros klausimais Unė Kaunaitė, fotomenininkas Alvydas Lukys, aktorė Dalia Michelevičiūtė, menotyrininkas Ernestas Parulskis, kino kritikė Rasa Paukštytė, menotyrininkas Helmutas Šabasevičius, etnologė Daiva Vaitkevičienė, kultūros viceministrė Gintautė Žemaitytė. Vadovaudamasi komisijos sprendimu, Kultūros ministerija iki 2019 m. sausio 30 d. pateiks Vyriausybei tvirtinti nutarimo projektą dėl premijų skyrimo.

Kasmet skiriama ne daugiau kaip 12 Vyriausybės kultūros ir meno premijų. Premijos skiriamos Lietuvos, taip pat pasaulio lietuvių kultūros ir meno kūrėjams ir veikėjams už svarų indėlį į kultūrą ir meną bei ypatingus šios srities nuopelnus. Kasmet skiriama ne daugiau kaip 12 premijų. Vyriausybės kultūros ir meno premijos skiriamos nuo 1997 m. Nuo 2008 m. premijos dydis siekia 340 bazinių socialinių išmokų dydžių. Premijos gali būti skiriamos pavieniams pretendentams arba pretendentų kolektyvui. Premija, skiriama kolektyvui, paskirstoma po lygiai kiekvienam kolektyvo nariui.

Kultūros ministerijos ir SA.lt inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video