Top Baneris

Aplinkos ministerija laukia idėjų pasaulinei parodai

2018 vasario 13 d.
„EXPO 2020“
Pasidalykite straipsniu

Aplinkos ministerija, Vyriausybės pavedimu organizuojanti Lietuvos pristatymą pasaulinėje parodoje „EXPO 2020“, kviečia kitas valstybės institucijas, verslo asociacijas, mokslo ir kultūros įstaigas, savivaldybes kuo aktyviau prisidėti ruošiantis šiam išskirtiniam tarptautiniam renginiui.

„EXPO 2020“ vyks Dubajuje – viename iš ne tik Jungtinių Arabų Emyratų (JAE), bet ir pasaulio finansų, logistikos ir naujausių technologijų centrų. Paroda truks visą pusmetį – nuo 2020 m. spalio 20 d. iki 2021 m. balandžio 10 d. Tikimasi, kad joje dalyvaus per 180 valstybių ir kad ją aplankys apie 25 mln. žmonių. Norint Dubajuje šiuolaikiškai ir originaliai pristatyti mūsų šalį, bendroms pastangoms telkti sudaryta koordinacinė komisija.

Kaip per pirmąjį šios komisijos posėdį sakė aplinkos viceministras Martynas Norbutas, Aplinkos ministerija, kuri už mūsų šalies pristatymą pasaulinėse „EXPO“ parodose yra atsakinga jau 20 metų, darys viską, kad ir Dubajuje sėkmingai pasirodytume. Organizuoti dalyvavimą šioje parodoje ministerijai pavesta bendradarbiaujant su Susisiekimo ir Ūkio ministerijomis. Pirmoji užduotis – parengti Lietuvos ekspozicijos koncepciją ir turinį.

Pagrindinė „EXPO 2020“ tema – „Sujunkime protus, kurkime ateitį“. Ji apjungia tris temas – „Darnus vystymasis“, „Mobilumas“ ir „Galimybės“. Visos valstybės turės atskirus paviljonus, kuriems statyti šiemet bus neatlygintinai išdalinti sklypai. Norint gauti sklypą konkrečiai temai skirtoje teritorijoje, kuo greičiau reikia apsispręsti dėl mūsų ekspozicijos pagrindinės krypties ir pasiūlyti tas sritis ar objektus, kuriuos rodysime. „EXPO 2020“ organizatorių reikalavimu paviljonas turi būti pastatytas iki 2019 m. pabaigos. Todėl dar šiemet būtina surengti jo projekto konkursą, prieš tai parengus teminį ekspozicijos planą. Koordinacinės komisijos posėdžio metu buvo sutarta visus pasiūlymus Aplinkos ministerijai pateikti per vasario mėnesį.

Tikimasi, kad turtingiausių valstybių dešimtukui priklausantys JAE, kaip prioritetinė rinka eksportui, paskatins ir Lietuvos verslininkus savo lėšomis prisidėti prie dalyvavimo parodoje „EXPO 2020“. Mūsų ekonominiai ryšiai su JAE įgyja pagreitį – pastaraisiais metais dvišalė prekyba išaugo kelis kartus. Savo produkciją eksportuoja Lietuvos maisto pramonės įmonės, baldų ir technologinės įrangos gamintojai. Daug galimybių bendradarbiauti turi informacinių ir finansinių technologijų, sveikatos ir gyvybės mokslų atstovai. Neseniai Lietuva ir JAE pasirašė susitarimo memorandumą dėl bendradarbiavimo atsinaujinančios energetikos ir energijos taupymo srityse. Tai atveria plačias galimybes mūsų saulės energijos pramonei, galinčiai tiekti JAE klimatui pritaikytus naujos kartos stiklo saulės modulius.

Stiprėjantis dvišalis bendradarbiavimas, augantys verslo interesai, didžiausia lietuvių bendruomenė visame regione (JAE gyvena apie tūkstantis lietuvių) skatina greičiau steigti Lietuvos ambasadą JAE, organizuoti tiesioginius skrydžius tarp abiejų valstybių. Visa tai pasaulinę parodą Dubajuje daro dar svarbesne mūsų šaliai.

AM inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video