Alytuje atidarytas aukščiausias Lietuvoje pėsčiųjų ir dviratininkų tiltas

Alytuje atidarytas aukščiausias Lietuvoje pėsčiųjų ir dviratininkų tiltas

pėsčiųjų ir dviratininkų tiltas

Birželio 4-ąją Alytuje atidarytas aukščiausias Lietuvoje pėsčiųjų ir dviratininkų tiltas. Viena lankomiausių miesto vietų jau tapusio tilto aukštis  38 metrai, ilgis beveik ketvirtis kilometro – 240 metrų, plotis beveik 7 metrai. Tilto aukštis gniaužia kvapą ir stovint ant jo, ir žiūrint iš apačios. Dėl savo ilgio jis išlenktas į viršų, tad stovint vienoje tilto pusėje, kitos net nesimato.

Vasaros pabaigoje Alytuje planuojamas pusmaratonis, kurio itin vaizdinga trasa drieksis keturiais miesto tiltais, tarp jų ir naujuoju. Tilto kaimynystėje ir didžiausia miesto poilsinė zona su dviem ežerėliais ir miesto pliažu.

Tilto statyba dėl savo sudėtingumo itin domino ir specialistus, ir miesto gyventojus. Kuomet praėjusią vasarą milžiniškais kranais buvo keliamos ir jungiamos vidurinės tilto konstrukcijos, darbą visą dieną stebėjo minios žmonių.

Tilto šioje vietoje istorija siekia XIX amžių. Naujasis pastatytas senojo geležinkelio tilto vietoje, naudojant jo pylimą. Statyboms panaudotos ir senojo geležinkelio tilto atramos, kurios įtrauktos į valstybės saugomų paveldo objektų sąrašą.

Pirmą kartą tiltas šioje vietoje pastatytas 1897–1899 metais, tiesiant Alytaus –Varėnos geležinkelį, jam sunaudota 1014 tonų geležies. Tiltas buvo ypatingos konstrukcijos,  suprojektuotas ne tik traukinių, bet ir vežimų eismui, ir buvo vienintelis toks Rusijos imperijoje.

1915 metais rugpjūčio mėn. pasitraukdama rusų kariuomenė tiltą susprogdino. Vėliau, vokiečiams užėmus Alytų, susirūpinta geležinkelio tilto atstatymu. Atstatytas tiltas buvo medinis ir ne itin tvirtas – traukiniui atvažiavus prie tilto, keleiviai turėdavo išlipti ir pereiti pėsčiomis, o traukinys tiltą pervažiuodavo tuščias, tuomet į jį sugrįždavo keleiviai tęsti kelionės.  1927-aisiais medinis geležinkelio tiltas buvo uždarytas dėl saugumo, o vėliau išardytas.

Tiltui,  jungiančiam šimtmečius, alytiškiai balsuodami išrinko miesto simbolio – „Baltosios rožės“ vardą. Po šimto metų atgimęs milžinas per daugiau nei dvejus metus pastatytas už europines lėšas. Tiltas sujungia Alytaus piliakalnį su Dainų slėniu ir dviračių takus abipus Nemuno, kurių Alytuje per 20 kilometrų.

Alytaus savivaldybės inf.

Temos: Alytus, Statybos, tiltas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Susiję straipsniai
Susiję straipsniai