A klasės pastate svarbiausia – racionalumas

A klasės pastate svarbiausia – racionalumas

Norint pasiekti tokius reikalavimus naudoti dviejų kamerų stiklo paketai, kurių šilumos laidumo koeficientas Ug – 0,5 W/m2K, net 344 milimetrų storio šiltinimo sluoksnis ir itin gerų šiluminių ypatybių aliuminio profilių sistema. Ypač daug dėmesio buvo skiriama fasado konstrukcijos sandarumui. Sandarumo bandymai buvo atliekami ir aikštelėje statybų metu, ir Kauno technologijos universiteto laboratorijose.

Sudedamosios paties fasado dalys buvo paruošiamos gamybos ceche ir vežamos į objektą, kur „Staticus“ cecho darbuotojai buvo įrengę bazę, kurioje buvo baigiami rinkti fasado elementai. Šiuos elementus montuotojai iškart keldavo į reikiamą montavimo poziciją. Taip buvo didinamas montavimo našumas, mažinamas mechanizmų poreikis ir užtikrinama aukščiausia kokybė.

Statybų aikštelėje surenkamos aliuminio ir stiklo fasadų konstrukcijos buvo montuojamos kaip elementiniai fasadai. Tuose pat fasaduose buvo integruotas 231 aliuminio profilio atidaromas langas. Skaidrios dalys buvo stiklinamos dviejų kamerų stiklo paketais, kurių išorinis ir vidinis stiklai buvo padengti selektyvine danga, užtikrinančia gerus šilumos izoliacijos rodiklius.

Speciali saulę kontroliuojanti danga nebuvo naudojama, nes buvo siekiama, kad saulės energijos praleisties koeficientas g būtų ne mažesnis už 0,5, kad kuo daugiau saulės šviesos sklistų pro stiklą ir kad žiemą būtų patiriamos mažesnės šildymo sąnaudos.

Grand office - laiptai

Iššūkių netrūko

Terasos virš požeminės stovėjimo aikštelės hidroizoliacijos įrengimo darbus atliko bendrovė „Ginstata“. Prieš pradedant juos aktyviai bendrauta su projektuotojais ir užsakovais dėl tinkamos hidroizoliacinės dangos parinkimo. Po ilgų diskusijų hidroizoliacijai buvo pasirinkti prancūzų kompanijos „Soprema“ du bituminės dangos sluoksniai.

„Ne viename objekte esame dirbę su „YIT Kausta“, tad šioje srityje buvome pelnę užsakovo pasitikėjimą. Darbai pradėti vėlų rudenį ir baigti ankstyvą pavasarį. Žinoma, tai pats blogiausias metų laikas hidroizoliacijos įrengimo darbams atlikti, nes veikia daug neigiamų faktorių: lietus, sniegas, šaltis, žema temperatūra. Darbus vykdėme etapais, vis taikydamiesi prie oro sąlygų. Glaudžiai bendradarbiaudami ėmėmės visų priemonių, kad darbai būtų baigti laiku, o svarbiausia – kokybiškai“, – pasakojo bendrovės „Ginstata“ vadovas Stanislovas Arlinskas.

Suklijavus hidroizoliacinę dangą, sumontuoti drenažiniai lakštai bei šilumos izoliacinis sluoksnis ir terasa perduota gerovei sukurti. Anot S. Arlinsko, jeigu ne prastos oro sąlygos, negalima būtų sakyti, kad hidroizoliacijos įrengimo darbai buvo labai sunkūs. Vis dėlto „Ginstatos“ specialistams yra tekę dirbti ir daug sudėtingesniuose projektuose.

Kur kas didesnis iššūkis bendrovei „Ginstata“ buvo ventiliuojamojo fasado montavimo darbai. „Visų pirma tokia konstrukcija buvo pirmą kartą panaudota Lietuvos rinkoje. Antra – pastato aukštis. Darbus reikėjo atlikti irgi ne pačiu palankiausiu metų laiku. Galiausiai dirbti reikėjo etapais, dėl to buvo galima padaryti klaidų“, – pasakojo S. Arlinskas.

Jo teigimu, įpareigojo ir tai, kad šis pastatas yra pirmasis Lietuvoje biurų paskirties, atitinkantis A energinio efektyvumo klasę. Aukštos kvalifikacijos darbuotojai, turėję panašių projektų įgyvendinimo patirties, su užduotimi susitvarkė, darbai vyko sklandžiai, be didesnių trukdžių ar nukrypimų.

„Norėčiau paminėti, kad visi iškilę keblumai, kurių pasitaikė ne vienas, buvo sprendžiami operatyviai, buvo ieškoma būdų, kaip efektyviau išnaudoti turimus resursus, darbuotojus. Tikrai didžiuojamės savo komanda, dirbusia šiame objekte. Fasado įrengimo darbai buvo baigti trimis savaitėmis anksčiau, negu buvo numatyta“, – sakė S. Arlinskas.

Procesą puikiai sukoordinavo

Grindų betonavimui nekeliami energinio naudingumo reikalavimai. Tačiau betonuodama grindis bendrovė „WD Group“ turėjo užtikrinti, kad tarp aukštų nesklistų smūginis garsas. Tam po viršutiniu betono sluoksniu paklotos smūginį garsą izoliuojančios mineralinės vatos plokštės.

Bendrovės „WD Group“ direktorius Vilius Dručiūnas pasakojo, kad vienas sudėtingesnių uždavinių buvo gerai organizuoti darbo procesą. Kartu įmonės vadovas pasidžiaugė, kad dėl ilgalaikės „WD Group“ darbuotojų patirties ir profesionalių bendrovės „YIT Kausta“ darbų vadovų procesas buvo sukoordinuotas puikiai. Statybų aikštelė buvo palyginti nedidelė, todėl dėl vietos stokos medžiagos turėjo būti tiekiamos mažais kiekiais, koncentruotai. Ruošti betoną nebuvo įmanoma konkrečiame aukšte, viską reikėjo padaryti lauke prie pastato. Paruoštas smulkiagrūdis betonas siurbliais buvo patiekiamas į kiekvieną aukštą. Didžiausias aukštis – 86 metrai.

Anot V. Dručiūno, naujai technikai toks betono padavimo aukštis – ne riba, betonas gali būti pumpuojamas ir į 100 metrų aukštį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Susiję straipsniai
Susiję straipsniai