A klasės pastate svarbiausia – racionalumas

A klasės pastate svarbiausia – racionalumas

A klasės energinį efektyvumą lemia objekto sandarumas ir įdiegtos efektyvios inžinerinės sistemos: šildymo, vėdinimo, aukšto naudingumo rekuperatorinė. Bendrovės „YIT Kausta“ generalinio direktoriaus Kęstučio Vanago teigimu, projektuojant pastatą atsižvelgta ir į akustikos klausimus – imtasi priemonių, kad inžinerinių sistemų keliami garsai būtų minimalūs. Todėl erdvė sukurta šiuolaikiniams žmonėms.

„A klasės energinis efektyvumas biurų pastatuose dar nėra privalomas mūsų šalyje. „Grand Office“ yra pirmasis tokios aukštos energinio efektyvumo klasės biurų pastatas Lietuvoje. Tai, kad pirmieji ėmėmės statyti A klasės energinio efektyvumo biurą, lėmė nuolatinis mūsų siekis būti žingsniu priekyje, taikyti pažangius sprendimus ir noras kurti geresnę gyvenamąją bei darbo aplinką. Tikime, kad mūsų pavyzdys įkvėps ir kitus plėtotojus“, – vylėsi K. Vanagas.

Anot jo, „YIT Kausta“ yra ta įmonė, kuri devynis kartus pamatuoja ir tik dešimtą kerpa, tad daug kartų neteko koreguoti sprendimus nutarus siekti aukštesnės energinio efektyvumo klasės. Vis dėlto detalus planavimas pareikalavo daug laiko. Pastato statytojai dėkingi pasyviųjų namų projektuotojui Mindaugui Dagiui už profesionalias konsultacijas ir pasiūlytus efektyvius sprendimus, padėjusius padidinti energinį pastato efektyvumą.

Lietuviai smarkiai plečia savo akiratį, ieško naujų galimybių ir perima užsienyje matytas idėjas. Tai ir lemia, kad susidomėjimo protingu, patogiu statiniu išties yra ir kad ateityje jis turėtų tik didėti. Vis dėlto, anot „YIT Kaustos“ vadovo, negalima sakyti, kad energinio efektyvumo klasė visiems yra svarbiausias veiksnys – didelę įtaką turi ir vieta.

Šiuo požiūriu „Grand Office“ irgi turi pranašumų. 21 aukšto pastatas įsikūręs šalia Vilniaus miesto vakarinio aplinkkelio, todėl yra gerai matomas ir greitai pasiekiamas iš skirtingų sostinės vietų. Aplinkkelis užtikrina greitą išvažiavimą Kauno ir Ukmergės kryptimis. Patogus susisiekimas leidžia sutaupyti laiko ir verslo centro darbuotojams, ir partneriams ar klientams, aplenkiant automobilių spūstis. Atstumas iki miesto centro tėra 4 kilometrai, o iki oro uosto galima nuvykti per 10 minučių.

Didžioji pastato dalis jau yra išnuomota, todėl statytojai teigia, kad jų sprendimai yra įvertinti. Esamų ir būsimų nuomininkų pagrindą sudaro užsienio kapitalo įmonės, kurios daug anksčiau pradėjo galvoti apie energijos bei eksploatacijos sąnaudų taupymą. Su nuomininkais yra pasirašomos „Triple Net“ tipo sutartys, kurios šiandien Lietuvoje – naujovė.

Pritaikė šiuolaikines technologijas

Racionalus, minimalistinės stilistikos, itin kompaktiškas planinis pastato sprendimas padėjo sukurti išskirtinį tvariosios architektūros objektą. „Grand Office“ yra pirmasis aukštybinis sertifikuotas A energinio efektyvumo klasės biurų pastatas. Jį projektuojant ir statant pritaikyta daugelis moderniausių technologijų.

Pagal konceptualų sumanymą sukurti trys įstiklinti fasadai, o pietinė (nugarinė) pastato pusė yra uždara. Fasadų šilumos laidumo koeficientas viršija normatyvinius reikalavimus, stogo plokštumai formuoti buvo panaudotos itin efektyvios šiltinimo ir dangos medžiagos. Fasadų konstrukcijos sandarumas buvo testuojamas ir statybų aikštelėje, ir universiteto laboratorijose. Inžinerinės pastato sistemos yra labai efektyvios ir ekonomiškos. Sumontuotos šildymo, vėdinimo ir aukšto naudingumo rekuperacinės sistemos, kurių šilumos atgavimas siekia 85 proc.

Didelis dėmesys skirtas akustiniams reikalavimams užtikrinti. Architektūrinis pastato sprendimas užtikrina pakankamą natūralią darbo vietų apšvietą. O nuleidžiami šviestuvai virš darbo vietų skleidžia racionalų dirbtinės šviesos srautą, taigi taupiai naudojama elektros energija. Interjero apdailos medžiagos atitinka aukščiausius gaisrinės saugos reikalavimus.

Pastate sumontuota centralizuota valdymo sistema, leidžianti stebėti ir racionalizuoti eksploatacinius poreikius. Automatizuotas šiluminis mazgas reguliuoja paruošiamojo vandens temperatūrą pagal lauko šilumos pokyčius. Penki vėdinimo įrenginiai užtikrina gerą oro cirkuliaciją, ji reguliuojama automatiškai. Automobilių aikštelėje veikia anglies dvideginio išmetimo sistema. Pastate yra dūmų šalinimo, viršslėgio palaikymo ir kitų modernių sistemų.

Rezultatas – geresnis nei numatyta

Už aliuminio ir stiklo konstrukcijų projektavimą, gamybą bei montavimą buvo atsakinga bendrovė „Staticus“. Konstrukcinis fasado sprendimas buvo pasirinktas dėl numatytos pastato architektūros, jo vietos, iškeltų techninių reikalavimų, montavimo terminų bei kitų niuansų.

Grand office - stiklinis fasadas

„Grand Office“ fasado konstrukcija pasižymi itin geromis šilumos izoliacijos ypatybėmis. Projekte buvo numatyta, kad bendras statinio fasadų šilumos laidumo koeficientas turi būti UCW – 0,56 W/m2K, tačiau pasiektas geresnis rezultatas – UCW – 0,53 W/m2K. Skaidrių fasado dalių šilumos laidumo koeficientas turėjo būti ne didesnis kaip 0,9 W/m2K, neskaidrių – ne didesnis kaip 0,15 W/m2K.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Susiję straipsniai
Susiję straipsniai