Naujai statomų namų energinis naudingumas – jau tik A++ klasės

Naujai statomų namų energinis naudingumas – jau tik A++ klasės

1580 ece7b4afbbd6c32b62327c3594472040
Aplinkos ministerijos nuotr.

Nuo kitų metų sausio 1 d. visų naujai statomų pastatų, kuriems prašymas išduoti leidimą statyti pateiktas po 2020 m. sausio 1 d., energinio naudingumo klasė turės būti ne žemesnė kaip A++.

Pasak Aplinkos ministerijos Statybos ir teritorijų planavimo politikos grupės vadovo Dainiaus Čergelio, statybų sektorius visai nesunkiai įgyvendino reikalavimus pereiti nuo A prie A+ klasės energinio naudingumo klasės, nuo kurios A++ klasė nedaug skiriasi, tiesiog jos reikalavimai šiek tiek griežtesni. Pažymėtina, kad valstybės valdomiems visuomeniniams pastatams šie aukščiausios klasės reikalavimai galioja jau nuo 2019 m.

A++ energinės klasės pastatuose ne mažiau kaip 50 proc. energijos turi būti pagaminta naudojant atsinaujinančius energijos šaltinius (biokuras, vėjo, saulės, geoterminė energija, šilumos siurbliai). Didesni reikalavimai taikomi vėdinimo sistemoms su šilumogrąža, taip pat atitvarų ir pertvarų bei tarpaukštinių perdangų, skiriančių patalpose ar butuose įrengtus autonominius šilumos šaltinius, šiluminėms savybėms.

[su_note note_color=”#fbfbf9″ radius=”6″]

Taip pat skaitykite:

A++ energinė klasė – jau nuo 2021 m. Kokie pokyčiai laukia?‎‎

[/su_note]

Numatytos išimtys, kai netaikomi reikalavimai atitikti A++ klasę. Šie reikalavimai negalios kultūros paveldo statiniams, jeigu laikantis reikalavimų nepageidautinai pakistų jų būdingos savybės ar išvaizda; maldos namams ir kitokios religinės veiklos pastatams; ne ilgiau kaip dvejus metus skirtiems naudoti laikiniesiems pastatams; nedaug energijos suvartojantiems gamybos ir pramonės, sandėliavimo paskirties ir žemės ūkiui tvarkyti skirtiems negyvenamiesiems pastatams; atskirai stovintiems ne didesnio kaip 50 kv. metrų bendrojo naudingojo ploto pastatams; poilsio, sodų paskirties pastatams, naudojamiems ne ilgiau kaip keturis mėnesius per metus; nešildomiems pastatams, taip pat avarinės būklės pastatams, kuriuos nenaudinga atnaujinti.

Siekiant sumažinti poveikį gamtai ir mažinti energetinę priklausomybę, dar 2010 m. priimta ES direktyva įpareigojo valstybes nares užtikrinti, kad ne vėliau kaip iki 2020 m. gruodžio 31 d. visi nauji pastatai būtų beveik nulinės energijos. Šiam reikalavimui įgyvendinti Lietuva numatė, kad nuo 2014 m. statomų namų energinė klasė būtų ne žemesnė nei B, nuo 2016 m. – A, nuo 2018 m. – A+, o nuo 2021 m. – A++.

Temos: a++, Aplinkos ministerija, energinė klasė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Susiję straipsniai
Susiję straipsniai