Kaip užtikrinti pastato sandarumą? 

Kaip užtikrinti pastato sandarumą? 

namo sandarumas scaled

Partnerio turinys

Naujai statomi pastatai turi atitikti vis aukštesnius reikalavimus. Jau trejus metus Lietuvoje galioja reglamentas, pagal kurį visi nauji pastatai privalo atitikti A++ energinio naudingumo klasę. Vienas svarbiausių kriterijų – pastato sandarumas. PENOSIL ekspertai pateikia patarimus, kaip tinkamai pasiruošti pastato sandarinimui prieš atliekant sandarumo testą.

Kada atliekamas sandarumo testas?

Sandarumo testas parodo pastato nesandarias vietas, kurios vėliau nulemia didesnes eksploatacines išlaidas. Dažniausiai tai yra langai, durys, pertvarų sujungimai, perimetro jungtys. Toks testas dažniausia atliekamas po statybos darbų užbaigimo, kai reikalinga gauti energinio efektyvumo sertifikatą. Taip pat jis gali būti atliekamas prieš imantis vidaus arba išorės apdailos darbų. 

Tinkamą pastato sandarumą galima užtikrinti ne tik statybų metu, bet ir vėliau. Todėl šis testas gali būti atliekamas ir prieš pastato renovaciją arba prieš įsikeliant, jeigu namas buvo pastatytas ir ilgą laiką nebuvo įrengtas. Nepašalinus nesandarių vietų, kyla rizika gauti žemesnės klasės energinio efektyvumo sertifikatą. Be to, pastatui šildyti reikės išleisti daugiau pinigų, nes per nesandarias vietas bus prarandama šiluma. 

2 paveikslelis

Kaip užsandarinti problemines pastato vietas? 

  • Langai ir durys. Tai vietos, kurios dažniausiai nustatomos kaip didžiausi šilumos praradėjai, todėl tinkamas langų ir durų sandarinimas labai svarbus jau montavimo metu. Tam, kad sandarinimas būtų atliktas kokybiškai, reikia rinktis A++ pastatų klasei tinkamus sprendimus. Pirmasis elementas langų sandarinime, be kurio neapsieisite – sandarinimo putos. „Penosil” ekspertai rekomenduoja rinktis elastingas sandarinimo putas „PENOSIL Window&Door Elastic“, kurios yra praktiškai nepralaidžios orui ir pasižymi nulinio poveikio plėtimosi jėga. Putos judės kartu su konstrukcija esant temperatūros pokyčiams. 

Šiuo metu langų ar durų sandarinimas neįsivaizduojamas be sandarinimo juostų. „Penosil“ ekspertai rekomenduoja rinktis langų sandarinimo juostas, dengtas klijų sluoksniu. Iš vidaus klijuokite „PENOSIL Window Tape Full Glue + 1 Internal 400“ vidinę langų sandarinimo juostą. Ši juosta neleidžia drėgmei, esančiai patalpoje, prasiskverbti į pastato konstrukciją. Iš lauko rekomenduojama naudoti „PENOSIL Window Tape Full Glue +1 External 404“ išorinę langų sandarinimo juostą. Išorinė juosta apsaugo pastato konstrukciją ir langų bei durų jungtis nuo drėgmės ir vėjo prasiskverbimo iš lauko. 

Iš vidaus klijuokite „PENOSIL Window Tape Full Glue + 1 Internal 400“ vidinę langų sandarinimo juostą. Iš lauko rekomenduojama naudoti „PENOSIL Window Tape Full Glue +1 External 404“ išorinę langų sandarinimo juostą.

Jeigu nėra galimybės tinkamai užklijuoti juostų, naudokite mastikas, kurių poveikis toks pats, kaip juostų. Iš vidaus „Penosil“ ekspertai rekomenduoja naudoti „PENOSIL Air&Vapour Membrane 660“ garus izoliuojančią mastiką. Ši fibropluoštu sustiprinta mastika skirta langų ir durų jungtims sandarinti iš vidaus. Sustingusi sudaro elastingą, sandarią ir garams nepralaidžią membraną.

0139

Iš lauko pusės vietoj išorinės juostos galite tepti „PENOSIL Airtight Membrane 704“ hibridinę mastiką. MS polimero pagrindu pagaminta išorinė tepama mastika, skirta apsaugoti išorinėms langų ir durų jungtims, įvadams bei kitoms jungtims nuo oro ir atmosferos poveikio.

Grindų ir sienų jungtys. Šios jungtys meistrų vadinamos perimetro jungtimis. Tai dar vienas šilumos praradėjas, todėl labai svarbu, kad grindų ir sienų jungtys būtų kokybiškai užsandarintos. Net per mažiausią neužsandarintą tarpelį šaltis gali patekti į vidų, tačiau pasirinkus tinkamas priemones, galima to išvengti. Jeigu tarpelis yra didesnis nei 5 mm, ekspertai siūlo rinktis hermetikus „PENOSIL Roof&Facade Elastic“ arba „PENOSIL Facade Joint Hybrid 25LM“, kurie gerai limpa prie visų statybinių medžiagų, yra elastingi ir netrūkinėja. Mažesniems tarpeliams ir perimetro jungtims sandarinti rekomenduojama rinktis „PENOSIL Air&Vapour Membrane 660” mastiką. Sustingusi mastika sudaro elastingą, sandarią ir garams nepralaidžią membraną, o kartu apsaugo jungtis nuo šilumos praradimo. 

  • Vamzdžiai ir įvadai. Labai dažnai pagrindines pastato konstrukcijas kerta vandentiekio ir kanalizacijos vamzdžiai, todėl svarbu, kad šios vietos būtų tinkamai užsandarintos. Tik taip užtikrinsite A++ klasės energinį pastato efektyvumą. Šioms vietoms geriausiai tinka specialiai tam sukurtos dvikomponentės putos „PENOSIL 2K Foam B2 202“. Šios putos yra beveik uždarų porų, todėl geriau izoliuoja šilumą ir garsą nei paprastos poliuretano putos bei neįgeria drėgmės. Putoms sustingus, iš vidaus putas užtepkite „PENOSIL Air&Vapour Membrane 660” garus izoliuojančia mastika. Šių jungčių sandarinimui iš lauko pusės rekomenduojama naudoti „PENOSIL Airtight Membrane 704“ hibridinę mastiką.
  • Surenkamų perdangų jungtys. Perdangų jungtys dažnai parodo šilumos pralaidumą per sandarinimo testą, todėl prieš jį atliekant reikia pasirūpinti, kad šios pastato vietos būtų tinkamai užsandarintos, kad per sujungimus į namą nepatektų šaltas oras. Jeigu jungties plotis yra didesnis nei 5 mm, puikiai tiks „PENOSIL Roof&Façade Elastic“ arba „PENOSIL Facade Joint Hybrid 25LM“ hibridiniai hermetikai, kurie stipriai limpa prie visų statybinių medžiagų, ir yra labai elastingi. Hermetikai puikiai sukibs net ir su drėgnais paviršiais, o dažyti juos galima jau po 2 valandų. Mažesniems tarpeliams sandarinti PENOSIL ekspertai rekomenduoja rinktis „PENOSIL Air&Vapour Membrane 660” mastiką. Ji lengvai naudojama, galite tepti teptuku. Mastiką reikia tepti dviem sluoksniais. Užtepus pirmąjį sluoksnį, padarykite 60 min pertrauką, tuomet tepkite antrąjį sluoksnį. Šių jungčių sandarinimui iš lauko pusės rekomenduojame naudoti „PENOSIL Airtight Membrane 704“ hibridinę mastiką.
  • Elektros lizdai. Nors dažniausiai galvojama, kad šiluma prarandama per didelius tarpus, net ir elektros lizdai yra kalti dėl šilumos praradimo pastate. Juos taip pat būtina sandarinti prieš atliekant pastato sandarumo testą. Skyles blokeliuose siūloma sandarinti su įvairiomis „Penosil” sandarinimo putomis. Jos pasižymi geromis šilumos ir garso izoliacinėmis savybėmis. Visiškam sandarumui užtikrinti, kai putos sustings, jungtis užtepkite „PENOSIL Air&Vapour Membrane 660“ mastika, kuri pagaminta vandens pagrindu ir suformuoja garams nepralaidžią membraną.

Nepamirškite stogo

Stogas taip pat yra probleminė vieta, per kurią galima prarasti daug šilumos. Net jeigu atlikote visus sandarinimo darbus teisingai, bet pamiršote stogą, sandarumo testo metu gausite prastą rezultatą. Net mažiausi tarpeliai praleidžia šilumą, todėl svarbu pasirūpinti, kad  tarp stogo plėvelės ir mūro izoliacijos būtų užsandarinti visi tarpeliai. Tam reikia naudoti kokybiškus stogo plėvelės klijus. Ekspertai pataria rinktis „PENOSIL MembraneFix 629“ plėvelių klijus. Jie skirti klijuoti visų rūšių izoliacinėms plėvelėms prie porėtų paviršių. Sustingę jie išlieka elastingi, todėl jungtis bus sandari ilgam.

Daugiau apie patikimus sandarinimo sprendimus galite rasti PENOSIL svetainėje. Čia taip pat rasite konkrečių produktų rekomendacijas skirtingiems atvejams bei visą išsamią informaciją apie produktų naudojimą bei naudingus patarimus. 

Šiame vaizdo įraše galite pamatyti, kaip atlikti sandarinimo darbus su „PENOSIL Air&Vapour Membrane 660“ mastika patiems:

Temos: hibridinė mastika, Kaip užtikrinti pastato sandarumą, Pastato sandarumas, penosil, stogo sandarinimas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Susiję straipsniai
Susiję straipsniai