5 patarimai, padėsiantys išvengti remonto metu kylančių nepatogumų

5 patarimai, padėsiantys išvengti remonto metu kylančių nepatogumų

patarimai remonto nepatogumai
Organizatorių nuotr.

Susiruošus atnaujinti būstą natūraliai kyla klausimas – o kiek gi nepatogumo sukels atliekami darbai? Savaime suprantama, kad remonto metu atliekami griovimo, dažymo, šlifavimo, grindų dangos klojimo bei kiti darbai tikrai nenudžiugins švara blizgančiais ir gaiviai kvepiančiais naujais namais. Tad dar prieš imantis veiklų pravartu apžvelgti keletą dalykų, padėsiančių šį laikotarpį praleisti nesukeliant didelio diskomforto šeimai ir išvengiant didelės netvarkos jūsų būste.

Kruopščiai apžvelgtas biudžetas ir finansavimo galimybės

Pirmas dalykas, kuriuo turėtumėte pasirūpinti dar nė nepradėję darbų, yra biudžeto, kurį galite skirti remontui, apžvelgimas. Pabandykite sudaryti planą, kokia eiga ketinate atnaujinti būstą. Prie kiekvieno žingsnio numatykite smulkesnius darbus ir galimas jų kainas. Tam, kad galėtumėte bent preliminariai įvertinti, kiek kainuos atliekamas grindų dangos klojimas ar sienų dažymas, skirkite laiko medžiagų analizei. Elektroninėse parduotuvėse apžvelkite kainas ir pagal remontuojamą plotą paskaičiuokite, kiek dažų, grindlenčių, glaisto ar kitų priemonių numatytiems darbams atlikti jums reikės. Surašę kiekvieno darbo kainas galėsite matyti bendrą biudžetą, tiesa, jei darbų nesiimsite patys, nepamirškite čia įtraukti ir meistrų uždarbio. Taip pat svarbu paminėti ir tai, kad net kruopščiai įvertinus biudžetą vertėtų apsvarstyti ir visus kitus būsto atnaujinimui tinkamus finansavimo šaltinius – galite laikinai paprašyti finansinės artimųjų pagalbos arba pasinaudoti lanksčiomis paskolų sąlygomis ir būstą remontuokite be rūpesčių. 

Pasirūpinkite reguliariu patalpų valymu

Natūralu, kad užsiimant remontu namuose ima vyrauti tam tikras chaosas – aplinkui zuja darbininkai, pirmyn ir atgal keliauja dulkės bei kiti nešvarumai. Tam, kad nereikėtų gyventi netvarkoje, o darbo erdvės
netaptų šiukšlių sandėlių, susiderinkite švaros klausimus su dirbančiais meistrais. Idealu, jei šiukšlės būtų išnešamos kasdien, o po darbo dienos darbininkai patys susitvarkytų įrankius ir priemones – taip nesusidarys papildomas kambarių apkrovimas statybinėmis medžiagomis bei nereikalingais daiktais. Pasirūpinus šiuo žingsniu ir namai atrodys jaukiau, o ne kaip tikrų tikriausia statybų aikštelė.

Pirmiausia remontuokite dažniausiai naudojamas erdves

Dar vienas gudrus ėjimas, padėsiantis išvengti nepatogumo, yra remonto darbų eigos planavimas. Jei ketinate atnaujinti bent keletą skirtingų patalpų namuose, tai pirmiausia imkitės darbo dažniausiai naudojamose erdvėse. Remontas bet kokiu atveju vargina, tad verčiau kuo greičiau sutvarkyti jaukiausius ir mylimiausius šeimos kampelius, kad meistrams baigus darbus juose ir persikėlus į kitas patalpas galėtumėte ramiai atsikvėpti ir pasimėgauti naujai įrengtos ir patogios svetainės, darbo kambario ar valgomojo komfortu.

Išvenkite triukšmo

Remonto darbai, savaime suprantama, yra tiesiog neatskiriami nuo kylančio triukšmo. Tam, kad sumažintumėte šį diskomfortą, pabandykite atskirti remontuojamas erdves nuo gyvenamųjų. Pavyzdžiui, jei ketinate atnaujinti dviejų aukštų namą, tai darbus paskirstykite aukštais ir pasistenkite izoliuoti garsą durimis, laikinomis sienelėmis ar bent statybine plėvele. Jei name yra du įėjimai, paprašykite statybininkų vaikščioti pro tą, kuris arčiau remontuojamų patalpų, o jūsų šeima tegu vaikšto pro kitą. Taip sumažinsite trikdančio triukšmo kiekį ir išvengsite dulkių bei kitų statybinių nešvarumų gyvenamosiose erdvėse.

Remonto metu apsigyvenkite kitur

Namuose atliekant rimtus remonto darbus taip pat patartina pasiieškoti ir laikinos gyvenamosios vietos kitur. Savaime suprantama, jei atliekate tik santechninius pakeitimus, naujos buitinės technikos pajungimo ar kitus nedaug laiko užimančius darbus, laikino būsto ieškotis tikrai nereikės, tačiau keičiant langus, stogą, klojant grindų dangą ar formuojant naujas namų erdves tikrai verta apsvarstyti galimybę kelioms dienoms persikelti pas gimines ar bičiulius. Be to, neabejotinai ir patys jausitės kur kas geriau, jei nereikės klausyti, kaip daužomos senos plytelių grindys ar kai naudojamos aštraus kvapo statybinės medžiagos.

 

handshake PARTNERIO TURINYS

Temos: būsto atnaujinimas, Patalpų remontas, Specialistų patarimai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Susiję straipsniai
Susiję straipsniai