Vilniaus Žvėryno mikrorajono laukia pokyčiai – čia turėtų iškilti naujas verslo centras. Šiuo metu Sėlių g. 48 sklype esančio pastato paskirtis – gyvenamoji. Nekilnojamojo turto vystytojas „Citus“ siekia keisti paskirtį į administracinę ir pradėti pastato rekonstrukciją. Pastato ir jo aplinkos sutvarkymo projektiniai pasiūlymai parengti remiantis 2017 metais įvykusio architektūrinės idėjos konkurso pirmosios vietos laimėtojų studijos „Arches“ medžiaga. Anksčiau diskusijų bangos, supusios projektą, atrodo, nurimo. Architektai ir vystytojas atsikvėpė – ketvirtadienį vykusiame susitikime, kuriame dalyvavo Žvėryno bendruomenė, studijos „Arches“ partnerio bei architektūrinės idėjos bendraautoriaus Rolando Liolos teigimu, projektiniai pasiūlymai buvo apginti ir bendruomenė teigiamai priėmė planus.
2017–2018 m. vystytojo „Citus“ organizuotame konkurse sulaukta 26 architektūrinių idėjų iš Lietuvos ir užsienio architektų komandų. Konkursą laimėjusios idėjos autoriai – studija „Arches“ (autoriai – architektai Rolandas Liola, Edgaras Neniškis, Darius Čaplinskas, Ernesta Bagužaitė). „Konkursą laimėjo žinoma ir gerbiama „Arches“ studija, kurios pateiktas pasiūlymas, beje, yra vizualiai artimas jų projektuotam „Linea“ pastatui Žvėryne. Už ankstesnį projektą pati bendruomenė architektus (autoriai – architektai Edgaras Neniškis, Arūnas Liola, Rolandas Liola, Marijus Vroblevičius, Enrika Geštautaitė) apdovanojo „Už pagarbą senojo Žvėryno dvasiai“. Savo 2017–2018 m. rengto konkurso sąlygose kėlėme labai aukštus reikalavimus ir projekto architektūrinės raiškos idėjai, ir pastato tvarumui, kuris užtikrintų ilgaamžiškumą bei miesto strateginės plėtros vizijos įgyvendinimą“, – komentare portalui SA.lt rašė „Citus“ komunikacijos vadovas Rytas Stalnionis.
2017–2018 m. vystytojo „Citus“ organizuotame konkurse sulaukta 26 architektūrinių idėjų iš Lietuvos ir užsienio architektų komandų. Konkursą laimėjusios idėjos autoriai – studija „Arches“ (autoriai – architektai Rolandas Liola, Edgaras Neniškis, Darius Čaplinskas, Ernesta Bagužaitė).
„Arches“ vizualizacija
Jis pripažino, kad Žvėryno mikrorajonas yra „jautri urbanistinė zona“, todėl nauji pasiūlymai buvo sulaukę dviprasmiškų vertinimų ir net bandymų projektą stabdyti. Atstovas įvardijo, kad įmonė daugiausia nepasitenkinimo sulaukė iš gretimo namo gyventojų. Tačiau akivaizdaus pasipriešinimo nebuvo ir džiaugėsi galimybe pagerinti Žvėryno urbanistinį kontekstą. „Kokybiški projektai šiai vietai ateityje suteiks daug vertės“, – komentavo „Citus“ komunikacijos vadovas R. Stalnionis.
„Citus“ teigimu, nors konkursui projektas pasiūlytas dar 2017 m., su „Arches“ studija darbai buvo tęsiami. Prasidėjus pandemijai projektas buvo sustabdytas, o dabar atnaujintas.
Bendruomenės pritarimo vystytojas ir autoriai sulaukė, todėl tikimasi po oficialaus svarstymo planuoti statybų eigą.
Studijos „Arches“ partneris ir architektas R. Liola sakė, kad Sėlių g. 48 projektas yra pavyzdinis atvejis, kaip tinkamai pristatyti projektinius pasiūlymus visuomenei ir gauti jos pritarimą. Papildomą diskusiją su bendruomene dar iki oficialaus projektinių pasiūlymų viešinimo, privalomo pagal įstatymus, kūrėjai inicijavo siekdami sklandumo. Oficialus projektinių pasiūlymų viešinimas suplanuotas rugsėjo 29 d. 17 val.
Projektuotojai – studija „Mutuus“, projekto vadovas Simas Remeika. Statytojas– UAB „Kauseta“.
1 komentaras. Leave new
Gražus projektas. Daugiau tokių reikia , nes Žvėryne daug nykstančių pastatų.