Top Baneris

Žmonių su negalia aplinkos pritaikymo asociacijos pirmininkei – bauda už kyšininkavimą

2023 liepos 20 d.
490837
BFL nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Lietuvos žmonių su negalia aplinkos pritaikymo asociacijos pirmininkei Nijolei Milkevičienei teismas už kyšininkavimą skyrė galutinę 20 tūkst. eurų baudą ir konfiskavo 4,8 tūkst. eurų.

Vilniaus miesto apylinkės teismo baudžiamasis įsakymas yra įsiteisėjęs, BNS ketvirtadienį pranešė ikiteisminį tyrimą šioje byloje atlikusios Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) atstovė Julija Gorovniovaitė.

N. Milkevičienė kalta pripažinta kartu su kitais asmenimis 2021 metais teisėsaugos pradėtame ikiteisminiame tyrime dėl korupcijos teritorijų planavimo ir statybų valstybinės priežiūros srityse.

Vilniaus miesto apylinkės teismas, išnagrinėjęs Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroro pareiškimus dėl proceso užbaigimo teismo baudžiamaisiais įsakymais, kaltinamiesiems skyrė baudas.

Kaip skelbia STT, kaltais dėl korupcinių nusikaltimų pripažinti šeši asmenys, jiems bendrai skirta baudų daugiau nei už 65 tūkst. eurų ir konfiskuota 7,2 tūkst. eurų.

Ikiteisminius tyrimus atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos Centrinės tyrimų valdybos pareigūnai, tyrimus kontroliavo ir jiems vadovavo Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

Tyrimo duomenimis, institucijų, atsakingų už statybų ir teritorijų planavimo dokumentų rengimo, derinimo ir tvirtinimo procesus, valstybės tarnautojai per tarpininkus galimai reikalaudavo kyšių iš nekilnojamojo turto vystytojų, statytojų ir kitų suinteresuotų asmenų.

Kaip įtariama, už galimai neteisėtą atlygį, būdavo priimami palankūs sprendimai dėl įvairių nekilnojamojo turto objektų, statybų leidimo išdavimo, projektų derinimo, viešinimo, statinių pripažinimo tinkamais naudoti ir pan. procesų.

Dėl įvairių korupcinių nusikaltimų kaltu taip pat pripažintas Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos Rytų Lietuvos statybos valstybinės priežiūros departamento patarėjas L. K., tuometinis Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento Visuomenės sveikatos skyriaus patarėjas D. K., vienos bendrovės vadovė E. M. ir dar du asmenys – K. J. ir A. B.

L. K. – teismas skyrė 9,8 tūkst. eurų baudą ir konfiskavo 1,6 tūkst. eurų, D. K. – 10 tūkst. eurų baudą. K. J., pripažintam kaltu dėl prekybos poveikiu, papirkimo ir bendrininkavimo teismas skyrė galutinę 14,9 tūkst. eurų baudą ir konfiskavo 800 eurų.

Kaltais dėl prekybos poveikiu pripažintiems A. B. ir E. M. teismas atitinkamai skyrė 6,9 tūkst. eurų ir 4 tūkst. eurų baudas.

Dar šeši asmenys be aukščiau minėtų atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą. Jie bendrai turės sumokėti 11,5 tūkst. eurų dydžio įmoką į Nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą.

Teisėsaugos pareigūnai tyrė korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas, susijusias su Vilniaus miesto savivaldybės administracijos, Lietuvos žmonių su negalia aplinkos pritaikymo asociacijos, Valstybinės teritorijų planavimo ir statybų inspekcijos, Valstybinės darbo inspekcijos, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro, Nacionalinės žemės tarnybos valstybės tarnautojų ir jiems prilygintų asmenų galimai neteisėtais veiksmais.

BNS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video