Pasidalykite straipsniu

Žaliausias logistikos centras Lietuvoje – WESTHUB

westhub kaunas
WESTHUB – pirmasis Lietuvoje A klasės logistikos centras, kurio energinius poreikius patenkins ant stogo įrengta saulės elektrinė, siekia BREEAM „Very good“ sertifikato. Unikalus logistikos centras ir tuo, kad jis statomas viename iš Kauno mikrorajonų su puikiai išvystyta infrastruktūra, o ne priemiestyje, kaip įprasta logistikos centrams. WESTHUB projektu siekiama išpildyti tiekimo grandinės lyderių poreikius veiklą vykdyti efektyviai ir tvariai, įsikurti pačioje judriausioje šalies magistralių sankirtoje, būti matomiems ir puikiai reprezentuojamiems, ypač patogiai pasiekiamiems ir galintiems kovoje dėl talentų pasiūlyti aukščiausios klasės darbo vietą.

Investicijos atsipirks

 

Logistikos centras WESTHUB taps pirmuoju Lietuvoje, kurio veiklai nebus naudojamas iškastinis kuras, o ant pastato stogo įrengta saulės elektrinė patenkins pastato energinius poreikius. Ir nors pradinės investicijos į žaliąsias technologijas yra didesnės, palyginti su įprastomis, ilgalaikėje perspektyvoje jo vystytojai, UAB „Kamida NT“, įsitikinę, kad jos atsipirks, nes bus gerokai mažesnės eksploatacijos išlaidos, komfortiška darbo aplinka ir didesnė pastato vertė. 

 

WESTHUB logistikos centras yra pirmasis projektas, kuris pats apsirūpins jam reikalinga energija, nenaudodamas iškastinio kuro. Saulės energija užtikrins ir pastato šildymą, vėsinimą, nes pažangi šilumos siurblių sistema oras–oras veikia elektra.

 

Įgyvendindama šį unikalų projektą bendrovė prisideda prie Europos Sąjungos žaliosios politikos. „Siekis gauti žaliųjų pastatų vertinimo sertifikatą BREEAM „Very good“– mūsų bendras indėlis į ateitį, pavyzdys ir paskata kitiems“,– sako Greta Zavackė, UAB „Kamida NT“ vadovė.

 

Unikalūs tvarieji sprendimai

 

Šiame A++ energinio naudingumo klasės projekte, kur 15 000 kv. m bus skirta sandėliavimui, o beveik 1800 kv. m– biuro patalpoms, jau įgyvendinama daugybė tvarių sprendimų– žaliausias Lietuvoje logistikos centras bus išskirtinis pasirinktomis aukščiausios kokybės medžiagomis ir sprendiniais.

 

Logistikos centre WESTHUB bus naudojamos pažangios energijos suvartojimą mažinančios technologijos. Pastato vėsaus stogo (angl. Cool Roof) dangos sistema ne tik saugos nuo prikaitimo vasarą, bet ir atspindėdama saulės spindulius padidins saulės elektrinės generuojamos elektros energijos našumą. Beveik 16 000 kv. m vėsiam (baltam) stogui įrengti pasirinkta visiškai balta ir specialiu laku dengta (todėl savaime nusivalanti), didžiausią saulės atspindžio indeksą SRI115 turinti PVC danga bei ypač efektyvios ir ilgaamžės, plonos ir sandarios šilumos izoliacinės poliuretano (PIR) plokštės.

 

Taupi šildymo ir vėsinimo sistema oras–oras suteiks galimybę šildyti ir vėsinti atskiras sandėlio zonas reikiamais režimais, naudojant saulės elektrinės pagamintą elektros energiją.

 

Efektyvūs LED šviestuvai naudos mažiau elektros energijos ir išlaikydami reikiamus apšvietimo parametrus leis dvigubai sumažinti šviestuvų skaičių pagrindinėse patalpose.

 

Pastato administravimui ir efektyviam inžinerinių sistemų valdymui bus įdiegta kompiuterinė pastato valdymo sistema (angl. Building management system; BMS) – galimybė sumažinti energijos sunaudojimą iki 30 proc., suteikti didesnį komfortą vartotojui atskirose patalpose užtikrinant norimą mikroklimatą: temperatūrą, oro drėgnumą ir kokybę, apšvietimą. Sistemos stebėsena, reguliavimas vyks internetu nuotoliniu būdu ištisą parą.

westhub isskirtinumas 1
westhub kaunas logistikos centras

Vėsaus stogo sistema

 

Šis sprendimas užtikrins, kad karštą vasaros dieną stogo temperatūra bus beveik dvigubai žemesnė, palyginti su įprastiniu tamsiu stogu, o tai savaime reikš mažesnes energijos sąnaudas vėsinimui. Taip pat, dėl didžiulio saulės atspindžio, ant stogo būsianti saulės elektrinė sugeneruos daugiau elektros energijos.

 

Svarbu paminėti, kad WESTHUB – žaliausias logistikos centras tiesiogiai prisidės prie klimato kaitos mažinimo ne tik energiją taupančiais sprendimais ir pasitelkdamas atsinaujinančius energijos šaltinius, bet ir dalyvaudamas COOL3 kampanijoje kartu su dangos tiekėjais – už visą kiekį įsigytos visiškai baltos (lakuotos) PVC stogo dangos bus pasodinta apie du šimtus medžių problemiškose pasaulio vietose, tokiose kaip Afrika, kur medžiai sodinami, kad būtų stabdomas dykumų plėtimasis, ar Pietų Amerika, siekiant atsodinti kertamus atogrąžų miškus. Tokiu būdu per 10 metų iš mūsų aplinkos bus „pašalinta“ 59 298,75 kg CO2 (vienas medis per 10 metų iš aplinkos pašalina ~300 kg CO2, o, kaip žinia, medžiai auga gerokai ilgiau nei 10 metų). 

 

Stogui apšiltinti naudojamos efektyviausios, ilgaamžiškos, PIR (poliizocianurato) šilumos izoliacinės plokštės, kurių šilumos laidumo koeficientas tik 0,022 W/mK, o gniuždomasis stipris net 150 kPa. Šie gaminiai, panaudoti WESTHUB stogo sistemoje, turi galiojančius aplinkosaugos EPD sertifikatus, kurie suteikia pastatui papildomų taškų, siekiant BREEAM įvertinimo.

 

Organiškai įsilieti į miesto audinį ir infrastruktūrą

 

Logistikos ir administracinis centras WESTHUB kuriasi sparčiai besivystančioje Kauno miesto dalyje, B. Brazdžionio g. 29, ir yra tarptautinio tranzito kelių sankirtoje: kelyje „Via Baltica“ ir vos už kelių minučių nuo A1 greitkelio.

 

Tai kone vienintelis logistikos centras miesto ribose ir iš didžiųjų gyvenamųjų rajonų pasiekiamas pėsčiomis ar keletu viešojo transporto maršrutų – patrauklu tiek dirbant, tiek vykdant distribucijos mieste veiklą.

 

Daugiau patrauklumo suteikia ir šalia WESTHUB jau sėkmingai veikianti paslaugų ekosistema: sunkvežimių priežiūros centrai, plovykla, sunkiojo ir lengvojo transporto prekybos salonai, degalinė, „DIY Depo“, „MEGA“, lengvai pasiekiama socialinė infrastruktūra.

 

Planuojama, kad administraciniame pastate įsikurs UAB „Kamida group“ įmonės: „Kamida“, „Kamida NT“, „Kamida Service“, „Klovima“ – apie 100 darbo vietų.

 

Modernios architektūros A klasės 1800 kv. m ploto keturių aukštų administraciniame pastate interjero autorė dizainerė Ieva Folk ypatingą dėmesį skyrė funkcionalumui, racionaliam, daugiafunkciam erdvių panaudojimui, komfortui ir jaukumui. Numatyti ir inovatyvūs inžineriniai sprendimai: vėdinimas ir vėsinimas vyksta naudojant trivamzdę, multizonę sistemą su papildomu oro drėkinimu, kuri leidžia efektyviai valdyti ir kurti skirtingas temperatūros zonas pastate.

Vieta: Kauno miestas, Šilainių rajonas

Vystytojas: UAB „Kamida NT“

Architektai: projekto vadovė architektė Gileta Beržinienė, UAB „Projektų rengimo biuras“, WESTHUB biuro pastato interjeras – architektė Ieva Folk, „IF Studio“

Generalinis rangovas: UAB „Mitnija“

Pastato plotas: 17 300 kv. m. (15 500 kv. m sandėliavimo, 1800 kv. m biuro)

Statybos metai: 2021

Sprendimai:

baltic-construction-project-management

Logistikos centro WESTHUB projekte dalyvavusiai statybos projektų valdymo bendrovei „Baltic CPM“ buvo iškelti trys esminiai tikslai: kokybė, išskirtinumas ir inovacijos. Ambicinga, veržli, naujų sprendinių ieškanti komanda padėjo įgyvendinti ne vieną išskirtinį, su žaliuoju kursu susijusį sprendimą. Apie tokius sprendimus kalbame su WESTHUB statybos projekto vadovu ir statybų projekto valdymą užtikrinusios bendrovės „Baltic CPM“ vadovu Germantu Kavaliausku. Skaityti daugiau >

resums construction

Šiam objektui buvo sudaryta penkių specialistų grupė, užtikrinanti nuolatinę statybos techninę priežiūrą. UAB „Resums“ profesionalai kasdien įsitraukė į visus statybos procesus. Įmonės vadovas Mindaugas Sakalauskas džiaugiasi, kad įmonė turėjo galimybę prisidėti prie pirmojo Lietuvoje žaliojo logistikos centro „WestHub“ statybos ir jo kokybės užtikrinimo. „Tokios techninės priežiūros paslaugos Lietuvoje užsakomos nedažnai, tačiau užsakovų, kurie skiria dėmesį ne tik pačiam pastatui, bet ir viso proceso priežiūrai, daugėja, – sako M. Sakalauskas. – Dar iki kiekvieno statybos darbų etapo pradžios smulkmeniškai analizavome ir nagrinėjome planuojamą darbą, skyrėme didelį dėmesį projektinių sprendinių, rangovo technologinių sprendimų ir pasirengimo darbų atlikimo peržiūrai, kad prieš atliekant konkrečius darbus visiems statybos dalyviams būtų aišku ir neliktų jokių abejonių, kaip ir ką reikia daryti, siekiant aukščiausios kokybės. Šiame projekte naudojomės išmaniąja kokybės valdymo platforma, kuri leidžia aiškiai ir greitai užfiksuoti defektus, juos perduoti už savo darbų sritį atsakingiems darbų vadovams bei turėti grįžtamąjį ryšį tarp visų statybos proceso dalyvių.“

Įmonė jauna, tačiau savo komandoje turinti patyrusius ir didelę profesinę patirtį sukaupusius inžinierius. Pagrindinė UAB „Resums“ veikla – statybų valdymas, statybų techninė priežiūra ir FIDIC inžinieriaus paslaugos.

moderni izoliacija

Baltas stogas daugiau saulės spindulių atspindi nei sugeria, mažiau kaista, mažiau kaitina pastato vidų, jo atspindimą šviesą galima panaudoti ir elektros gamybai. Tai – fizika, tačiau, pasak bendrovės „Moderni izoliacija“ direktoriaus Pauliaus Augūno, praktikoje yra kiek kitaip – reikia kalbėti ne tik apie baltą spalvą. „Baltas stogas tik iš pat pradžių yra maksimaliai efektyvus – gana greitai jis pasidengia dulkėmis, papilkėja, dulkės įsiskverbia į medžiagą ir stogo baltumas jau nebeatkuriamas. Todėl reikia kalbėti apie specialias, baltą stogą saugančias ir gerąsias jo savybes didinančias dangas“, – sako Paulius Augūnas.

Stogo dangas gaminanti bendrovė „RENOLIT“ sukūrė unikalią vėsaus stogo technologiją „RENOLIT ALKORPLAN Bright“, ilgam išsaugančią baltą spalvą. Visiškai balta stogo danga yra padengiama specialiu apsauginiu sluoksniu, užtikrinančiu dar geresnį saulės spindulių atspindėjimą, ilgesnį tarnavimo laiką. Stogo dangos paviršius ilgai išlieka švarus, o jį nesunku nuvalyti naudojant vien tik vandenį ir minkštą šepetį. Skaityti daugiau >


Pasidalykite straipsniu