Jau ne pirmą kartą kompiuterinių žaidimų motyvai skinasi kelią biurų interjeruose. Nieko nuostabaus, kadangi ryškūs, žaismingi ir konceptualūs, netradicinių formų kupini žaidimai suteikia kitoniškumo pilkame sunkaus darbo fone. Panašu, kad produktyvi ir kokybiška darbo vieta integruoja ne tik ergonomišką darbui skirtą erdvę, bet ir poilsio, žaidimų zonas, o žaismingi interjero elementai prisideda prie bendro pasitenkinimo darbu. Šią viziją „Price f(x)“ kartu su „collcoll“ architektais įgyvendino naujame jų būstinės interjere.
Netradicinis biuro erdvės supratimas
Visų pirma, svarbus pačios įmonės požiūris į tai, kokią darbo aplinką jie įsivaizduoja ir laiko produktyviausia. Kainodaros programinės įrangos kūrėjai „Price f(x)“ savo darbo patalpas daugiausia naudoja susitikimams, kurių metų generuojamos kūrybiškos idėjos. „Iš principo jie [įmonės biurai] yra atviri ir pritaikomi kuo įvairiausiai veiklai – tikrai neatitinka stereotipinio tradicinio išplanavimo atskirtais kubais“, – kalba naują interjerą kūrę architektai.
Viena iš koncepcijos ašių – įrengti visą aukštą kaip vieną atvirą susirinkimų patalpą, kurią architektai šmaikščiai vadina „konferencijos režimu“. Tačiau kartu integruoti galimybę atskirti tam tikras erdves į mažesnes patalpas ir susirinkimų kambarius, esant poreikiui dirbti mažesnėje, tylesnėje aplinkoje. Permatomos pertvaros gali būti užtamsintos bei slankiojamos. Šiame aukšte taip pat įsikūrė atvira profesionali virtuvė, veikianti ir kaip baras, su staliukais, sofomis ir baro kėdėmis. Pagrindinė susirinkimų erdvė aukšto gale gali būti tiek sujungta, tiek atskirta nuo likusio aukšto. Čia yra pastatytas ilgas 50-ies vietų stalas, kuris gali būti atskirtas dalimis ir panaudojamas mažesnėse patalpose.
Vienintelės statiškos patalpos yra „kišenėmis“ vadinami susikaupimo kambariai, kuriuose telpa nuo 2-jų iki 16-os žmonių. Visas aukštas neturi aiškios koridorių sistemos, kadangi atviroje erdvėje ji paprasčiausiai neegzistuoja. Vietoje to, „negatyvi erdvė“ (angl. negative space“) yra užpildoma poilsio zonomis, biliardo stalais, bokso kriaušėmis ir kitais įvairiapusišką veiklą skatinančiais elementais, o darbuotojų orientavimasis erdvėje vyksta labai natūraliai, be jokių apribojimų.
Žaidimą menantis interjero akcentas
Naujasis „Price f(x)“ interjeras yra sujungiamas su 2015 m. įkurtu įmonės biuru, esančiu aukštu žemiau. Tam, kad judėjimas erdvėje būtų kuo mažiau varžomas, architektai pasitelkė kūrybišką požiūrį į jungiamųjų ryšių sistemą. Vietoje tradicinių laiptų ir pertvarų atsirado didžiulė „Minecraft“ kompiuterinį žaidimą primenanti iš kubų („pikselių“) suformuota interaktyvi struktūra.
Kubinės struktūros viduje yra integruoti laiptai, o norintiems smagiau įveikti šį kelią – čiuožykla. Taip pat ši „Minecraft“ primenanti konstrukcija slepia savyje nemažą dalį techninių patalpų, darbuotojų persirengimo kambarius, spinteles, aptarnavimo patalpas. Per visą struktūros formą galima rasti tiek ramesnių užkampių, tiek visiškai atviras erdves.
Technologijų integravimas biuro ergonomikai
Dažniausiai techniniai ir inžineriniai sprendimai (vėdinimas, oro kondicionavimas, šildymas ir kt.) priimami priklausomai nuo erdvės dydžio ir vidutinio darbuotojų skaičiaus jose. Tačiau „Price f(x)“ biure tai vyksta nenuspėjamai ir vienu metu visi įmonės darbuotojai gali susiburti kavinėje, arba konferencijų erdvėje, o gali ir išsiskirstyti kiekvienas savo kampelyje. Todėl šie parametrai nėra nusakomi pagal erdves (kv. m žmogui), o valdant ir stebint aplinką išmaniosiomis technologijomis.
Išmanioji valdymo sistema seka ir įvertina aplinkos duomenis realiuoju laiku. Tai leidžia apskaičiuoti, kiek žmonių kurioje patalpoje dirbai ir kokie oro kokybės, ventiliavimo ir net apšvietimo intensyvumo nustatymai tuo metu turi būti parenkami. Ši sistema valdo praktiškai visus techninius nustatymus biure, o lubos tampa interaktyviu šių duomenų sekikliu. Pažangi technologija leidžia lengvai sudaryti ergonomiškas darbo sąlygas kiekvienam darbuotojui, automatiškai parenkant tinkamiausius nustatymus, o esant įmonės vakarėliui, susekti, kur renkasi žmonės bei sukurti jaukią atmosferą.
Medžiagos, spalvos ir komfortas biure
Baldai buvo kruopščiai parinkti arba sukurti pagal užsakymą. Tikslas – sukurti platų baldų pasirinkimą, atitinkantį įvairius darbo pobūdžius, nuo minkštų fotelių, supamų kėdžių laisvalaikio zonoje iki plastikinių kėdžių susirinkimų erdvėse, ergonomiškų kėdžių ilgiems susitikimams ir pan.
Interjero apdailai parinktas gana ramus, tamsesnių atspalvių stilius, kontrastuojantis su ryškia medinių kubų struktūra biuro centre. Be medžio buvo panaudota betono apdaila, pilkų spalvų grindų danga ir tinko dažai. Lubų dizainas čia atlieka kelias funkcijas: „Minecraft“ tematiką tęsiantis linijinis apšvietimas, už kurio slepiasi tiek išmanioji biuro sistema, tiek įvairūs techniniai elementai (vamzdžiai, laidai ir kt.).