Top Baneris

Vytis iškils prie Kauno pilies

2018 sausio 22 d.
„Laisvės karys“
Kauno savivaldybės vizual.
Pasidalykite straipsniu

Kauniečiai be didelio vargo išsirinko vietą Vyčio skulptūrai – ši bus pastatyta prie Kauno pilies. Už tai, kad Vytis iškiltų prie Kauno pilies nubalsavo beveik 6 tūkst. kauniečių (iš viso balsavo 8,3 tūkst.). 1,4 tūkst. apklausos dalyvių siūlė Nemuno salą, daugiau nei tūkstantis – Santakos parką.

Prieš kurį laiką Kauno meras, skulptorius Arūnas Sakalauskas ir Vyčio paramos fondo vadovai pasirašė susitarimą dėl skulptūros „Laisvės karys“ įgyvendinimo Kaune.

Kauniečių planuose – kad Vytis iškiltų iki liepos 6-osios, kuomet bus minima Valstybės diena. Pasak skulptūros autoriaus A. Sakalausko, vienintelė vieta, kur per tokį trumpą laiką įmanoma iš bronzos išlieti tokią skulptūrą, yra didžiulė liejykla Ukrainoje.

Planuojama, jog „Laisvės karys“ bus sukurtas ir pastatytas vien tik už žmonių ir įmonių suaukotas lėšas, kurias renka Vyčio paramos fondas.

„Kaunas yra veržlus miestas, žvelgiantis į priekį ir tuo pačiu suprantantis savo istorinę misiją. Mūsų tikslas – surinkti visą reikiamą sumą vien tik iš žmonių ir verslo aukų“, – pabrėžė Vyčio paramos fondo direktorius Vilius Kavaliauskas.

Tikslus skulptūros dydis bei jos išliejimo ir pastatymo kaina paaiškės išrinkus jai skirtą vietą.

Kauno savivaldybės inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video