Top Baneris

Vonios įrengimo klaidos: galvos skausmas, kurio galima išvengti planuojant

2023 balandžio 11 d.
Vonios kambario remontas
Pexels nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Vonia – viena svarbiausių namų vietų, kur prasideda ir pasibaigia diena. Tačiau nepatogiai išdėstytas interjeras, netinkama dušo atitvara ir kitos įrengimo klaidos gali ne tik sugadinti nuotaiką, bet ilgainiui – brangiai kainuoti. Atsižvelgiant į tai, kad dažnai tai yra mažiausia namų patalpa, nesunku suprasti, kodėl pasitaiko vonios kambario dizaino klaidų. Ką turėtų žinoti naujakuriai ir tie, kurie nori atnaujinti savo vonios kambarį? 

Mažos vonios interjero ir planavimo akcentai

Vonios kambarys – svarbi būsto vieta, o jo pertvarkymas gali kainuoti labai brangiai. Dėl to rekomenduojama kaip įmanoma daugiau laiko skirti jo išdėstymo, stiliaus planavimui ir laikytis pradinės idėjos. 

Projektuodami vonios kambarius ekspertai pirmiausia pradeda nuo išplanavimo. Blogai suplanuotas išdėstymas geriausiu atveju gali būti tiesiog nepraktiškas, bet gali ir sukelti problemų.

Esate nusižiūrėję masyvų, stilingą pastatomą praustuvą? Deja, gali tekti paaukoti šią svajonę, jei trūksta vietos. Privalu užtikrinti, kad aplink kiekvieną įrengimą būtų kaip pakankamai erdvės, būtų patogu judėti ir naudotis. Juk nėra prasmės išlaidauti praustuvui, jei judėdami po kambarį nuolat į jį atsitrenksite, arba įmantriam maišytuvui nesuderintam su praustuvu, kurio srovė nuolat taškys jus ar veidrodį. Mažam vonios kambariui rekomenduojama ieškoti mažesnio gylio negabaritinių gaminių ir būtinai patikrinkite, kaip jie tarpusavyje dera. 

Tačiau net ir mažoje erdvėje nereikia pamiršti funkcionalumo. Tualeto reikmenys, rankšluosčiai, valymo priemonės, tualetinis popierius – šių daiktų tikrai prireiks. Galite atsisakyti spintų ir spintelių, viską laikydami atskiroje namų vietoje, bet kelionės pirmyn ir atgal, kad pasiimtumėte švarų rankšluostį, neišvengiamai pradės varginti. 

Minimalistinės koncepcijos atrodo estetiškai, tačiau realybėje dauguma vertina praktiškumą ir todėl net ir maža vonia turėtų būti tinkama kasdieniam naudojimui. Jei pertvarkote visą vonios kambarį, nėra geresnio laiko investuoti į montuojamus baldus. Rinkitės vietą taupančius daiktų laikymo sprendimus, pavyzdžiui, veidrodines spinteles. Jei turite galimybę, padarykite nišas sienoje prie dušo – taip maksimaliai išnaudosite erdvę. Pavyzdžiui, šiuolaikinės dušo plokštumos dar labiau išplės erdvę, nes nėra slenksčių, jos gali savotiškai susilieti su gridimis pritaikius atspalvį.

isirengiame vonios kambari
Pexels nuotr.

Vonios įrengimo darbai, kuriuos verta patikėti profesionalams

Vonios atnaujinimas gali kainuoti brangiai, todėl dažnam naujakuriui norisi kuo daugiau darbų padaryti pačiam. Tačiau kai kuriuos vonios kambario darbus rekomenduojama patikėti profesionalams. 

Ypač svarbu gerai apgalvoti vėdinimo sistemų įrengimą, mat drėgmė ilgainiui nualins medžiagas ir apdailą, o naujas vonios kambarys taps vieta pelėsiui veistis. Besilaikanti drėgmė suardys skiedinį, prasiskverbs į grindų pagrindą ir dėl to dažytos medžiagos per anksti nusilups. 

Atkreipkite dėmesį ir į hidroizoliaciją. Jei padarysite net menkiausią klaidą šiame etape, susidursite su žala, dėl kurios gali tekti išgriauti vonios kambarį, kad iš naujo paklotumėte hidroizoliacinę membraną. 

Klaidos vonios kambaryje: netinkamos medžiagos ir apšvietimas

Jei semiatės idėjų iš interneto platybių, turbūt turite įsivaizdavimą, kaip atrodys jūsų švaros kambarys. Tačiau nepasiduokite madoms. Pavyzdžiui, marmuras gali atrodyti puikus pasirinkimas prausimosi erdvei, bet jį reikia prižiūrėti. Kadangi vonios kambaryje drėgna, reikia atsparių, higieniškų ir lengvai valomų elementų.

Porcelianas ir keramika puikiai tinka santechnikos gaminiams, stalviršiams ir sienų plytelėms, nes jie tvirti ir nepralaidūs vandeniui, o jų blizgią apdailą lengva nuvalyti. Grindims rinkitės neslidžias ir ne per daug tekstūruotas plyteles. Jei suplanuotas grindinis šildymas, įsitikinkite, kad pasirinktos grindys pralaidžios šilumai.

2 1

Atnaujinant vonios kambarius kai kada pamirštama dėmesį skirti apšvietimui ir tai vėliau trukdo bendram vonios funkcionalumui. Vonios kambario remontas – puikus metas įsirengti dušo šviestuvą arba keletą LED lempučių šalia veidrodžio.

Atnaujinant vonios kambarius kai kada pamirštama dėmesį skirti apšvietimui ir tai vėliau trukdo bendram vonios funkcionalumui. Gali atrodyti, kad esamas apšvietimas yra tinkamas, nes toks buvo daugelį metų. Visgi esant ryškiam apšvietimui daug lengviau formuoti plaukus, atlikti makiažą ar nusiskusti. Vonios kambario remontas – puikus metas įsirengti dušo šviestuvą arba keletą LED lempučių šalia veidrodžio.

Jei ryžotės patys atnaujinti vonios kambarį – nebeatidėliokite. Tiesa, nemėginkite apversti jo aukštyn kojomis. Tegu įrenginių vietos lieka tos pačios, keiskite tik maišytuvą ar praustuvą, įsigykite lengvai valomą dušo atitvarą ir atnaujinkite apšvietimą. Naujų namų savininkams viską atlikti patiems gali būti sudėtinga, tad kreipkitės pagalbos į žinovus bent pirminiame etape. Sukurkite vonios kambarį jaukų ir patogų kasdieniam naudojimui.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video