Top Baneris

Vonios apšvietimas: iš tradicinio į išmanųjį apšvietimą – vos vienas žingsnis

2023 kovo 7 d.
ismanusis vonios apsvietimas
Pexels nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Skirtingu dienos metu mes galime keisti vonios kambario atmosferą atsižvelgdami į savo bioritmus, poreikius, nuotaiką. Kai ryte ruošiamės į darbą, mums reikalingas vienoks šviesos srautas ir spektras, o vakare ryškus rytinis apšvietimas nebetinka, norisi labiau atpalaiduojančios, raminančios šviesos. Kaip kuriama skirtinga vonios kambario atmosfera pasakoja „Ledvanceatstovybės Lietuvoje vadovas Gintas Malašauskas.

Rekomendacija skaidyti apšvietimą vonioje

„Norint vonioje turėti skirtingus apšvietimo scenarijus, reikėtų pagalvoti apie apšvietimo skaidymą į grupes, lokalaus apšvietimo įrengimą. Rekomenduoju atsitraukti nuo įprastų bendro vonios kambario apšvietimo tradicijų, kai įrengiami keli vienu mygtuku įjungiami šviestuvai, skleidžiantys stiprų, nekintamą šviesos srautą. Daug šviesos – lyg ir neblogai, bet skirtingu metu mūsų šviesos poreikiai yra labai skirtingi. 

Visada rekomenduojame sukurti skirtingų šviesos šaltinių grupes (veidrodžio apšvietimą, atskirą dušo kabinos apšvietimą, akcentinį apšvietimą, bendro pobūdžio apšvietimą ir t. t.) naudojant dimeriuojamus šviestuvus, galinčius skleisti skirtingą šviesos spektrą (nuo itin šilto iki ryškaus dienos šviesos spektro). 

Tokių šviestuvų grupės valdomos atskirai, bet tai nereiškia, kad vonios sienose bus daug jungiklių: apšvietimą galima valdyti pulteliu, išmaniojo telefono programėle ar net balsu, pastatant vonioje išmaniąją garso kolonėlę“, – pasakoja G. Malašauskas.

2 1

Ryškesnio, detalesnio apšvietimo mums reikia ryte, ruošiantis į darbą, tada tinkamesni yra šaltesni atspalviai, ryškesnė, koncentruota šviesa, o vakare labiau norėtųsi šiltesnių ramesnių „išplaukusių“ tonų. 

G. Malašauskas pataria apšvietimo idėjas įgyvendinti įrengiant tiek bendro, tiek akcentinio apšvietimo išmaniuosius šviestuvus „Ledvance Smart+“, kuriuos galima jungti į atskiras grupes. 

Tas pats šviestuvas skirtingu laiku gali atlikti kitokias funkcijas, nes geba skleisti skirtingo spektro ir stiprumo šviesą, kas padeda vonios kambaryje kurti įvairiausius scenarijus, išvengti monotonijos. Vienais atvejais apšvietimas gali būti romantiškas, labiau atpalaiduojantis, primenantis žvakių šviesą, kitais – ryškus, detalus, padedantis atlikti rytines veido ir kūno priežiūros procedūras. 

Išmanusis apšvietimas net ir nenaujuose namuose

Apšvietimas labai keičia atmosferą ir patalpą, bet ne visada privaloma griauti ankstesnių instaliacijų, kad jaustumėte teigiamą poveikį. Pakeiskite bent lemputes. Išmanieji „Ledvance Smart+“ šviestuvai sėkmingai gali būti montuojami ne tik naujai pastatytuose namuose, bet ir keičiant jau esamą vonios apšvietimo sistemą. Net jei vonioje yra tik vienas jungiklis, atskiros šviestuvų grupės sukuriamos valdant juos pulteliu, telefonu ar balsu, tad išmaniaisiais šviestuvais savo vonios apšvietimą galima patobulinti ir nekeičiant elektros instaliacijos. Jei vonioje yra šviestuvai su lemputėmis, jų lemputes taip pat galima pakeisti išmaniosiomis, kintamos spalvinės temperatūros bei šviesos srauto „Ledvance“ LED lemputėmis. 

Išmaniųjų šviestuvų balta spalva gal būti kinta nuo 2 700 K (tradicinės kaitrinės lemputės šviesa) iki 6 500 K  (visiškai giedro dangaus spektras). Įsukamų ar įstatomų išmaniųjų lempučių apatinė spektro riba gali būti net 1 800 K, kas vonios kambariui suteikia ypatingo vakarinio jaukumo.  

Dažniausi klausimai apie išmanųjį apšvietimą

Išmanusis apšvietimas nebūtinai yra sudėtingas ar komplikuotas. Veikiau atvirkščiai – gyventojams tokį apšvietimą lengva valdyti, jis prisitaiko prie jūsų nuotaikos ir veiksmų, paros meto. Atsakysime į dažnai kylančius klausimus apie išmanųjį apšvietimą vonios kambaryje.

Koks spalvos tonas tinkamiausias vonios kambario apšvietimui?

Vonios kambario apšvietimas turi skleisti ryškią šaltą šviesą dažantis, šukuojantis, skutantis. 3500–4000 kelvinų (neutrali balta) idealiai tinka tokiems atvejams. O šviesa – nuo 2700 iki 3300 kelvinų – suteikia šiltą baltą, auksinį pustonį, kas skatina atsipalaidavimą. Toks apšvietimas geriausiai tiks prausiantis, gulint vonioje, ypač pravers vakarais, kai norima neįsitempti.

Ar galima apšviesti vonios kambarį be elektros tiekimo?

Paprastai apšvietimui reikia tam tikro elektros tiekimo. Tačiau jei nėra maitinimo jungties, galite naudoti įrenginius, kurie gauna elektrą iš įkraunamos baterijos.

Kokio IP reitingo reikia vonios apšvietimui?

Dėl didelės drėgmės vonios kambariuose ir vandens purslų pavojaus šio kambario apšvietimo galimybės anksčiau buvo gana ribotos. Šiandien tai nebėra problema dėl LED šviesos sprendimų. Rinkdamiesi vonios kambario apšvietimą, pasirinkite tinkamą IP reitingą:

IP44 (apsauga nuo purslų) tinka bendram naudojimui vonios kambaryje.

IP65 (atsparus srovei) gali būti naudojamas aplink dušą ir vonią.

IP67 lemputės yra atsparios vandeniui net laikinai panardintos. Idealiai tinka tiesioginiam apšvietimui dušuose ar voniose.

Kaip kūrybiškai įsirengti apšvietimą namuose?

Skirtingos spalvos skirtingai veikia žmones. Geltona kelia nuotaiką, žalia ramina nervus ir skatina regeneraciją. Šalta mėlyna padeda nuo nerimo ir miego sutrikimų, o raudona skatina kraujotaką ir savotiškai šildo. Norėdami spalvų terapijos namuose, įdiekite LED šviestuvus virš vonios. Juos lengva valdyti programėle „LEDVANCE SMART+, kuri veikia su „Bluetooth“.

Plytelių apšvietimas su LED juostiniais šviestuvais sukurs papildomą gylį ir dinamiką. Montuokite juos palei plytelių kraštą arba palei lubas. Kiti netiesioginio apšvietimo vonios kambaryje variantai yra diskretiškai apšviesti kambario kampai ar lubose integruotas šviestuvas.

Sukurkite savo vonios kambario apšvietimo planą pasirinkę universalias LED lempas ir visada mėgaukitės tinkamai apšviesto vonios kambario teikiamais malonumais.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video