Top Baneris

Išmanusis vonios apšvietimas kuria įvairiausius scenarijus

2023 kovo 7 d.
savi namai web 1200 × 900 px 1

Skirtingu dienos metu mes galime keisti vonios kambario atmosferą atsižvelgdami į savo bioritmus, poreikius, nuotaiką. Kai ryte ruošiamės į darbą, mums reikalingas vienoks šviesos srautas ir spektras, o vakare ryškus rytinis apšvietimas nebetinka, norisi labiau atpalaiduojančios, raminančios šviesos. Kaip kuriama skirtinga vonios kambario atmosfera pasakoja „Ledvanceatstovybės Lietuvoje vadovas Gintas Malašauskas.

„Norint vonioje turėti skirtingus apšvietimo scenarijus, reikėtų pagalvoti apie apšvietimo skaidymą į grupes, lokalaus apšvietimo įrengimą. Rekomenduoju atsitraukti nuo įprastų bendro vonios kambario apšvietimo tradicijų, kai įrengiami keli vienu mygtuku įjungiami šviestuvai, skleidžiantys stiprų, nekintamą šviesos srautą. Daug šviesos – lyg ir neblogai, bet skirtingu metu mūsų šviesos poreikiai yra labai skirtingi. 

Visada rekomenduojame sukurti skirtingų šviesos šaltinių grupes (veidrodžio apšvietimą, atskirą dušo kabinos apšvietimą, akcentinį apšvietimą, bendro pobūdžio apšvietimą ir t. t.) naudojant dimeriuojamus šviestuvus, galinčius skleisti skirtingą šviesos spektrą (nuo itin šilto iki ryškaus dienos šviesos spektro). 

Tokių šviestuvų grupės valdomos atskirai, bet tai nereiškia, kad vonios sienose bus daug jungiklių: apšvietimą galima valdyti pulteliu, išmaniojo telefono programėle ar net balsu, pastatant vonioje išmaniąją garso kolonėlę“, – pasakoja G. Malašauskas.

2 1

Ryškesnio, detalesnio apšvietimo mums reikia ryte, ruošiantis į darbą, tada tinkamesni yra šaltesni atspalviai, ryškesnė, koncentruota šviesa, o vakare labiau norėtųsi šiltesnių ramesnių „išplaukusių“ tonų. 

G. Malašauskas pataria apšvietimo idėjas įgyvendinti įrengiant tiek bendro, tiek akcentinio apšvietimo išmaniuosius šviestuvus „Ledvance Smart+“, kuriuos galima jungti į atskiras grupes. 

„Ledvance“ išmanusis apšvietimas

Tas pats šviestuvas skirtingu laiku gali atlikti kitokias funkcijas, nes geba skleisti skirtingo spektro ir stiprumo šviesą, kas padeda vonios kambaryje kurti įvairiausius scenarijus, išvengti monotonijos. Vienais atvejais apšvietimas gali būti romantiškas, labiau atpalaiduojantis, primenantis žvakių šviesą, kitais – ryškus, detalus, padedantis atlikti rytines veido ir kūno priežiūros procedūras. 

Išmanieji „Ledvance Smart+“ šviestuvai sėkmingai gali būti montuojami ne tik naujai pastatytuose namuose, bet ir keičiant jau esamą vonios apšvietimo sistemą. Net jei vonioje yra tik vienas jungiklis, atskiros šviestuvų grupės sukuriamos valdant juos pulteliu, telefonu ar balsu, tad išmaniaisiais šviestuvais savo vonios apšvietimą galima patobulinti ir nekeičiant elektros instaliacijos. Jei vonioje yra šviestuvai su lemputėmis, jų lemputes taip pat galima pakeisti išmaniosiomis, kintamos spalvinės temperatūros bei šviesos srauto „Ledvance“ LED lemputėmis. 

Išmaniųjų šviestuvų balta spalva gal būti kinta nuo 2 700 K (tradicinės kaitrinės lemputės šviesa) iki 6 500 K  (visiškai giedro dangaus spektras). Įsukamų ar įstatomų išmaniųjų lempučių apatinė spektro riba gali būti net 1 800 K, kas vonios kambariui suteikia ypatingo vakarinio jaukumo.  

Komentarai