Top Baneris

Patogi ir estetiška dušo zona: kodėl rinktis dušo padėklą ir kaip suderinti santechniką 

2023 balandžio 18 d.
duso padeklas vonios santechnika kaldewei
KALDEWEI nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Vis daugiau žmonių savo namų neįsivaizduoja be dušo zonos, o ši erdvė įsirengiama ne dėl vietos stygiaus, bet patogumo ir komforto. Saugią, komfortišką ir estetišką dušo zoną galima įsirengti pasirinkus dušo plokštumą ir atkreipus dėmesį į dušo sistemos stilistinį suderinamumą su kitais vonios kambario santechnikos prietaisais.   

Kodėl dušo plokštuma ir kuo ji skiriasi nuo dušo padėklo?

Planuojant dušo zoną galimi du pasirinkimai – arba dušo padėklas arba trapas/latakas ir ta pati grindų danga vonios kambaryje (dažniausiai plytelės). Pastarieji yra dažnas pasirinkimas sekant madą ir neapsvarstant alternatyvų. Dušo padėklų atsisakoma dėl gylio, aukščio, ribotų matmenų, spalvų ir dizaino. Šiuolaikinės dušo plokštumos iš plieno dėl išskirtinių privalumų su įprastiniais dušo padėklais neturi nieko bendro. Vienas pagrindinių dušo plokštumų išskirtinumų – vientisas paviršius be jokio slenksčio grindų lygyje, neturintis jokių sunkiai valomų cementinio pagrindo siūlių ar tarpų, kokie būna tarp plytelių ar mozaikos. Be to, montuojant tokią dušo plokštumą visuomet suformuojamas tinkamas nuolydis, o perimetras – vieno lygio, ant kurio lengva tiksliai sumontuoti dušo sienelę.

Tačiau dušo plokštumos vis dar painiojamos su senos kartos dušo padėklais, ir dėl šios priežasties apie jas sklando nemažai stereotipų. Išsklaidykime juos.

KALDEWEI dušo plokštumos ir preciziškai tiksliam montavimui skirti priedai užtikrina idealų dušo plokštumos susiliejimą su grindų paviršiumi be jokių slenksčių. KALDEWEI nuotr.

Dušo plokštumos slenkstis

Slenkstis (arba senųjų padėklų aukštis) gali tapti įtikinama priežastimi apskritai nesvarstyti kito varianto nei plytelės ar mozaika. Vis dėlto Vokietijos kompanijos KALDEWEI produktai yra unikalūs, nes tokio slenksčio tiesiog neturi. Jie gaminami iš tvirto emaliuoto plieno lakštų, o jų aukštis siekia vos keliolika milimetrų. KALDEWEI dušo plokštumos ir preciziškai tiksliam montavimui skirti priedai užtikrina idealų dušo plokštumos susiliejimą su grindų paviršiumi be jokių slenksčių. Ant tokios dušo plokštumos krašto itin paprasta tiksliai sumontuoti dušo kabiną, duris ar sienelę. Taip pat nėra jokios rizikos už slenksčio užkliūti, jei reikia, patogu įvažiuoti, pvz., neįgaliojo vežimėliu. 

Dušo plokštuma gali būti neslidi

Į grindų slidumą vonios kambaryje dažnai neatkreipiamas dėmesys, nors dėl saugumo ir traumų tai labai svarbu. Papildomai pasirinkus KALDEWEI dušo plokštumos per visą plotą vientisai dengiamos specialia neslidžia danga „SecurePlus“. Ši neslidi danga sertifikuota TUV institutuose ir atitinka griežčiausius reikalavimus, keliamus vonios patalpoms.

Kaip prižiūrėti dušo plokštumas

Dėl itin tvirto ir lygaus apsauginio emalės lydinio ant plieninių KALDEWEI dušo plokštumų paviršiaus nesikaupia nešvarumai, o valyti labai paprasta kaip ir, tarkim, keraminius emaliuotus indus. Šios dušo plokštumos turi itin didelio vandens pralaidumo (net 40–50 l/min.) sifonus su integruota plaukų gaudykle, todėl jų valymas ir priežiūra yra nesudėtinga.

Dėl apsauginio emalės lydinio ant plieninių KALDEWEI dušo plokštumų paviršiaus nesikaupia nešvarumai. KALDEWEI nuotr.

Kuo ypatinga KALDEWEI dušo plokštumų emalė

KALDEWEI dušo plokštumų spalvos ir išmatavimai

Ribotas spalvų ir išmatavimų pasirinkimas – dar vienas gajus mitas. Dušo plokštumos gali būti įvairių spalvų, derinamos prie horizontalių ir vertikalių vonios kambario paviršių, todėl susilieja su kambario spalvomis ir faktūromis. 

KALDEWEI dušo plokštumų spalvinėje paletėje – net 17 skirtingų matinių atspalvių, kuriuos nesunku priderinti prie grindų ir sienų dekoro. Dydžių pasirinkimas taip pat įspūdingas – net 50 variantų, ir svyruoja nuo 70×80 cm iki 100×180 cm.

KALDEWEI asortimente – įvairių spalvų dušo plokštumos. KALDEWEI nuotr.

Kuo išskirtinė KALDEWEI produkcija?

KALDEWEI produkcija gaminama iš emaliuoto plieno. Plienas – itin tvirta ir ilgaamžė medžiaga. Dėl neįtikėtino patvarumo ir ilgaamžiškumo tai yra ilgalaikė investicija. Juk neplanuojate remontuoti ar atnaujinti vonios kambario kas porą metų? Pagaliau – plienas yra natūralios kilmės, 100 % perdirbamas, itin tvarus (viena iš nedaugelio medžiagų itin tinkama žiedinei tvariai statybai!) ir vienas palankiausių aplinkai, kurios tausojimas ir atsakingas vartojimas tampa vis reikšmingesniu pasirinkimo faktoriumi. 

KALDEWEI emalė, kuria dengiamas plienas, yra unikalios gamybos formulės, o plieno paviršius emalės lydiniu padengiamas idealiai. Dėl to KALDEWEI produktai, tarp jų ir dušo plokštumos, įgyja tikras „supergalias“: atsparumą braižymams, paviršiai neblunka ir nekeičia spalvos. Net deginimui ar pelenų žymėms emalė atspari. 

Vaizdo įraše demonstruojama, kaip montuoti dušo plokštumą

Suderinamumas su kitais santechnikos prietaisais

Dušo sistemos suderinamumas su kitais vonios kambario santechnikos prietaisais – praustuvo, vonios maišytuvais ar bidė – dar vienas svarbus aspektas įsirengiant švaros kambarį. Dėmesio verta viena naujausių Vokietijos maišytuvų gamintojo KEUCO kolekcija „IXMO“. Dizaineris Dominikas Tesseraux (dizaino studija „Tesseraux+Partner“) kartu su KEUCO technologais sukūrė itin funkcionalaus dizaino maišytuvų seriją praustuvams, voniai ir dušo zonai. 

Visus prietaisus vienija ne tik minimalistinis ir apgalvotas dizainas, bet ir spalvinė paletė. Maišytuvai gali būti ne tik įprastos chromo, bet ir itin populiarios ir klientų pageidaujamos juodos matinės, nerūdijančio plieno ar aliuminio spalvos. Ypatingiems poreikiams KEUCO siūlo PVD dangas „brushed black chrome“, „brushed bronze“ bei „brushed nickel“ – itin kokybiškas, išskirtines matines dangas, kurios bet kokio stiliaus vonios kambario interjerui suteiks elegancijos ir stilistinio vientisumo.

Vokietijos gamintojo KEUCO kolekcija „IXMO“: itin funkcionali dizaino maišytuvų serija praustuvams, voniai ir dušo zonai. 

Ieškokite patikimo vonios įrangos gamintojo

Kad jūsų lūkesčiai išsipildytų, labai svarbu surasti patikimą dušo plokštumų (taip pat ir visos vonios įrangos) gamintoją. Skirkite laiko ne tik produktų paieškoms internete, bet ir fiziniam apsilankymui keliuose skirtinguose specializuotuose vonios kambario salonuose bei gyvam pokalbiui su jų konsultantais. Nebijokite paklausti asmeninės nuomonės, kokį gamintoją ir dušo plokštumą patys rinktųsi. Nenustebkite, jeigu konsultantai lyg susitarę paminės Vokietijos kompaniją KALDEWEI. 

Šis prekių ženklas tarp santechnikos ekspertų žinomas ir vertinamas kaip aukščiausios kokybės ir išskirtinio dizaino vonios įrangos gamintojas. Svarbu paminėti, kad kompanija  aukščiausią kokybės lygį išlaiko jau daugiau kaip šimtmetį ir yra tarp lyderiaujančių santechninės įrangos gamintojų reikliose Vokietijos, Austrijos, net Šveicarijos rinkose. Lietuvoje KALDEWEI produkcija platinama jau 30 metų ir turi daug ištikimų gerbėjų ir pirkėjų.  

Šiuolaikiški, kokybiški produktai gali užtikrinti vonios kambaryje saugumą, komfortą, lengvesnę priežiūrą, aukštus higienos standartus bei būti tvarūs ir ilgaamžiai. Skirkite laiką įvertinti informaciją, nesivadovaukite stereotipais ir investuokite į inovatyvius sprendimus, kurie bus ilgaamžiai. 


Pasidalykite straipsniu
PAA
PAA
Komentarai

Rekomenduojami video