Top Baneris

VMG į vėjo parką Naujojoje Akmenėje investuos 33 mln. eurų

2021 rugpjūčio 2 d.
Pixabay nuotr.
Pixabay nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Viena didžiausių Baltijos šalyse medienos ir baldų gamybos grupių Vakarų medienos grupė (VMG) į 30 megavatų (MW) galios vėjo jėgainių parką Naujojoje Akmenėje iki 2024-ųjų investuos apie 33 mln. eurų. Jo gaminama elektra aprūpins visas mieste veikiančias grupės įmones.

Grupė pranešė, kad Akmenės laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) įrengtas matavimo bokštas iki kitų metų gegužės tirs vėjo potencialą ir tuomet bus sprendžiama dėl tinkamiausios technologijos. Kartu  bus atliekamas ir poveikio aplinkai vertinimas.

Pasak VMG grupės generalinio direktoriaus Egidijaus Mockaus, saulės ir vėjo energetikos vystymas yra viena svarbiausių grupės strategijos krypčių. 

„Per artimiausius metus planuojame reikšmingai išplėsti gamyklų skaičių, kuriose gamybos ciklas vykdomas pasitelkiant atsinaujinančią energetiką“, – pranešime teigia E. Mockus.

Be to, grupė į pernai rugsėjį atidarytą 146 mln. eurų vertės medienos drožlių plokščių gamykloje Naujojoje Akmenėje šiemet už beveik 900 tūkst. eurų įrengs ir 2 MW galios saulės jėgainę. 

 

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video