Top Baneris

Vis daugiau renovuojamų daugiabučių renkasi geoterminį šildymą

2014 rugpjūčio 23 d.
Pasidalykite straipsniu

Būsto energijos taupymo agentūros duomenimis, nuo 2013 metų pradžios parengta ir patvirtinta apie 30 daugiabučių atnaujinimo projektų, kurie numato įdiegti alternatyvius energijos šaltinius.
Tai, kad vis didesnei daliai gyventojų rūpi ne tik jų namo atnaujinimas, bet ir inovatyvūs energijos taupymo sprendimai, pasak aplinkos viceministrės Daivos Matonienės, yra naujas renovacijos proceso bruožas. Atnaujinus daugiabučio šildymo sistemą ir įrengus geoterminį šildymą, galima sutaupyti net iki 50 proc. išlaidų šilumos energijai.
Atsinaujinančių energijos šaltinių diegimą daugiabučiuose namuose valstybė remia jau penkerius metus, bet aktyvesnis susidomėjimas jais juntamas tik pastaruosius keletą metų. Iki 2013-ųjų buvo įgyvendinti vos keli tokie projektai didžiuosiuose šalies miestuose, o dabar ir mažesniųjų savivaldybių gyventojai ryžtasi išbandyti naujoves.
Investicijų projektai, kuriuose numatyti alternatyvios energijos šaltiniai, patvirtinti ir dalis iš jų jau vykdomi Anykščių, Druskininkų, Ignalinos, Raseinių, Alytaus rajonų ir kitose mažesnėse šalies savivaldybėse. Pavieniai projektai jau anksčiau įgyvendinti Vilniuje, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Alytuje ir Varėnoje. Nors valstybės remiamų atsinaujinančių energijos šaltinių sąrašas gana ilgas, dauguma daugiabučių gyventojų, nusprendusių investuoti į alternatyvią energiją, dažniausiai renkasi saulės kolektorius šiltam vandeniui pašildyti ir geoterminį šildymą.
Aplinkos ministerijos specialistai pažymi, kad alternatyvios energijos panaudojimas dažniausiai pasiteisina tik kompleksiškai atnaujinant namą. Jeigu daugiabutis „kiauras“, atsinaujinančios energijos šaltiniai nedaug sumažins išlaidas šildymui.

AM inf.


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video