Vilniuje iškils naujas inžinerijos mokslų laboratorijų korpusas

Vilniuje iškils naujas inžinerijos mokslų laboratorijų korpusas

VGTU naujas laboratorijų korpusas 4
Projekto vizual.

AB „Panevėžio statybos trestas“ (PST) pasirašė sutartį su Vilniaus Gedimino technikos universitetu (VGTU) dėl Elektronikos, Mechanikos ir Transporto inžinerijos (EMTI) fakultetų laboratorijų korpuso statybos darbų Plytinės g. 25, Vilniuje. Į beveik 15,9 mln. eurų vertės sutartį taip pat įtrauktas darbo projekto BIM (angl. Building Information Modelling – Statinio informacinis modelis) parengimas. Objekto statybas planuojama baigti per 24 mėnesius.

„Šiuo metu VGTU studijų ir mokslo pastatai išdėstyti įvairiose, viena nuo kitos nutolusiose Vilniaus miesto vietose. Ieškojome galimybės glaudžiau sutelkti bendruomenę, palengvinti studijų ir mokslinių tyrimų procesų organizavimą, universiteto administravimą. Todėl nuspręsta EMTI fakultetų padalinius perkelti į naujus pastatus, kurie įsikurs VGTU Saulėtekio studentų miestelyje, Plytinės gatvėje. Pirmojo pastato – Laboratorijų korpuso – statyba prasidės jau netrukus. Antrasis pastatas yra šių fakultetų mokomasis korpusas, kurio statybą planuojame pradėti baigus rangos darbų pirkimo procedūras – 2021 m. pradžioje. Laboratorijų korpuse įsikurs šių trijų fakultetų mokslo ir mokomosios laboratorijos, aprūpintos modernia elektroninių, mechaninių ir transporto sistemų bei jų medžiagų tyrimo įranga“, – pasakoja VGTU kancleris Arūnas Komka.

Anot jo, statybos darbai bus finansuojami Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos ir VGTU nuosavomis lėšomis, gautomis už parduotą VGTU reikmėms nereikalingą ar netinkamą nekilnojamąjį turtą.

„Turėdami patirties su mokslinių tyrimų ir studijų reikmėms pritaikytų pastatų vystymu, džiaugiamės galėdami prisidėti prie inžinerijos mokslų specialistų „kalvės“ Lietuvoje statybų. Ypač dėl to, kad didžioji dalis mūsų bendrovės darbuotojų būtent ten pradėjo savo, kaip inžinierių, kelią. Net neabejojame, kad šio objekto įgyvendinimas sudarys prielaidas kokybiškų studijų plėtojimui ir „protų nutekėjimo“ stabdymui, kuris mums, kaip potencialiems inžinerijos studijų absolventų darbdaviams, yra itin aktualus“, – sako PST generalinis direktorius Egidijus Urbonas.

[su_note note_color=”#fbfbf9″ radius=”6″]

„Statyba ir architektūra“ Facebook puslapyje svarbiausias naujienas sužinokite pirmieji:


[/su_note]

VGTU naujas laboratorijų korpusas 4

Suprojektuotas EMTI fakultetų laboratorijų korpusas priklausys ypatingų statinių kategorijai, numatomas 4 aukštų pastatas apims 8,525 tūkst. kv. m plotą. Taip pat planuojama pasiekti ne mažesnę nei B naudingumo klasę.

„Atsižvelgdami į mokslo infrastruktūrai keliamus reikalavimus ir VGTU poreikius, naudosime modernias, aplinką tausojančias medžiagas bei įrengsime energiją taupančias inžinerines sistemas. Lietuvos rinkoje esame į šiuolaikiškus statybos metodus ir statybos procesų optimalumą orientuotas rangovas, todėl galimybę įgyvendinti tokius projektus vertiname kaip aukštą mūsų gebėjimų įvertinimą“, – pažymi E. Urbonas.

PST yra viena didžiausių statybos bendrovių Lietuvoje. Įmonių grupėje šiuo metu dirba daugiau nei 950 žmonių, ji yra vienas didžiausių mokesčių mokėtojų šalies statybų sektoriuje. 2019 m. PST ir jos valdomų įmonių konsoliduotos pardavimo pajamos siekė 108,5 mln. eurų ir buvo 14 proc. didesnės nei ankstesniais metais.

Projektuotoja: UAB „MUTUUS“ (ankstesnis pavadinimas UAB „TAEM Architektai“.

Autoriai: Julius Šeibokas, Agnė Petkūnienė, Nora Bernotienė.

VGTU naujas laboratorijų korpusas 1

Temos: BIM, PST, VGTU

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Susiję straipsniai
Susiję straipsniai