Top Baneris

Vilniaus senamiestyje planuojamas naujas kvartalas „Vanagėlio namai“

2021 birželio 6 d.
vanagelio namai vilnius
Projekto vizual.
Pasidalykite straipsniu

Vilniaus senamiestyje po kelerių metų iškils naujas gyvenamųjų ir komercinių pastatų kvartalas „Vanagėlio namai“. Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Unique properties“ į projektą preliminariai ketina investuoti 17 mln. eurų.

„Unique properties“ vienintelis akcininkas ir vadovas Gediminas Tursa sako, kad kol kas sąlyginai „Vanagėlio namais“ vadinamas projektas turėtų visiškai pakeisti šią Vilniaus vietą. Kvartalas iškils K. Vanagėlio gatvėje, tarp Aušros vartų ir Rasų gatvės.

„Po trejų metų jūs šitos vietos nepažinsite. Čia stovės rekonstruotas neobarokinis tarpukario statybos paveldosaugos pastatas, o vietoj apgriuvusių sandėlių šalia gatvės atsiras kitas komercinės paskirties pastatas. Už jų iškils penki gyvenamieji namai, taip pat bus du fontanai, rašytojo R. Gavelio skveras, kavinės, suoliukai – žodžiu, dar vienas atgimęs Vilniaus senamiesčio kampelis“, – BNS pasakojo G. Tursa.

vanageliu namai vilnius

Pasak jo, šalia būsimo kvartalo yra „Lidl“ parduotuvė, du darželiai ir dvi mokyklos, todėl tai bus labai patogu šeimoms, be to, čia pat Aušros vartai, Barbakanas, Rotušė.

Plėtotojas aiškino, kad įgyvendinant šį projektą bus išspręsta ir „butelio kaklelio“ Drujos gatvėje problema, kai į gatvę išsikišęs pastatas trikdo vairuotojus bei pėsčiuosius.

„Miestas džiaugiasi, kad įsigijus tą sklypą ir nugriovus sandėlius, pastatas bus pasuktas taip, kad nebetrukdytų greitkeliui. Taip pat įrengsime praėjimą pėstiesiems, dviračių takus – viską, kas pagal reglamentus yra reikalinga“, – sakė G. Tursa.

vanageliu namai vilnius

Pasak jo, kvartale turėtų būti pastatyta apie 90 butų, o galutinis jų skaičius priklausys nuo tendencijų rinkoje. G. Tursa teigė, kad projekto neplanuojama vystyti etapais.

„Kadangi numatome įrengti požemines aikšteles automobiliams ir elektromobilių įkrovimo vietas, tai greičiausiai mes darysime viską vienu ypu, nes pagal masto ekonomiką taip labiau apsimoka – kaštai mažesni, statybų aikštelės išlaidos racionalesnės“, – sakė „Unique properties“ vadovas.

„Mano svajonė iki metų pabaigos yra gauti statybos leidimą, bet greičiausiai tai nusikels į 2022 metų pirmąjį-antrąjį ketvirtį, o statybos turėtų prasidėti kitų metų pavasarį“, – pridūrė jis.

Beveik 47 arų ploto sklype K. Vanagėlio gatvėje ketinama statyti du komercinius ir penkis gyvenamuosius pastatus. Statybas numatoma baigti per dvejus metus.

vanageliu namai vilnius
vanageliu namai vilnius

G. Tursos teigimu, generaline rangove turėtų būti statybų projektų valdymo įmonė „Incorpus“, o projektą, tikėtina, rengs bendrovė „Do Architects“.

„Architektūriniame konkurse jie nugalėjo, jie nominuoti, bet lieka dar vadinamas derybų šokis. Aš su jais sutarties kol kas neturiu“, – sakė plėtotojas.

Iki 2 mln. eurų sklypų įsigijimui bei statybų paruošiamiesiems darbams „Unique properties“ siekia pasiskolinti sutelktinio finansavimo platformoje „Rontgen“. Pirmuoju etapu ji nori pritraukti 800 tūkst. eurų, paskola bus suteikiama 18-kai mėnesių, o jos metinės palūkanos sieks 6,5-8 proc.

„Rontgen“ vadovo Martyno Stankevičiaus teigimu, platformoje matomas didelis susidomėjimas šiuo projektu.

„Per pirmąsias 24 val. sufinansuota 500 tūkst. iš planuojamų 800 tūkst. eurų paskolos. Neatmetame galimybės, kad gavus statybos leidimą, tolesnių etapų finansavimas taip pat vyktų per mūsų platformą“, – BNS teigė M. Stankevičius.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video