Top Baneris

Vilniaus RAT pritarė dvibučio sostinėje projektui

2018 lapkričio 15 d.
RAT
Autoriai: D. Trainauskas, D. Baliukevičius, S. Tauraitė, R. Labutis. Vizualizacija: UAB „4 Plius“.
Pasidalykite straipsniu

Vilniaus regioninė architektūros taryba (RAT) Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos (VTPSI) prašymu svarstė dvibučio gyvenamo namo Polocko g. 41, Vilniuje, statybos projektą (autoriai D. Trainauskas, D. Baliukevičius, S. Tauraitė, R. Labutis) ir nusprendė, jog suprojektuotas pastatas atitinka visus architektūros kokybės kriterijus ir gyvenamosios paskirties (dviejų butų) pastatams keliamus reikalavimus.

VTPSI prašė pateikti įvertinimą dėl projekto sprendinių atitikties gyvenamosios paskirties (dviejų butų) pastatams – skirtos gyventi dviem šeimoms, paskirčiai. Taip pat klausė, ar šį pastatą dalimis išdalijus į 3 ar daugiau dalių, jis turėtų būti traktuojamas kaip daugiabutis pastatas.

„Mūsų vertinimu, yra neteisinga vertinti projektą, kaip galimai neatitinkantį dviejų butų paskirties pastatams keliamiems reikalavimams, vadovaujantis nepagrįstomis prielaidomis dėl galimai būsimo paskirties keitimo“, – teigia Vilniaus RAT pirmininkas Tomas Grunskis.

RAT teigimu, projekte nėra užkoduotos daugiabučio struktūros – jis parengtas dvibučiam namui, o jo paskirtis gali būti pakeista parengiant paskirties keitimo projektą. Būtent paskirties keitimo projektu galėtų būti sukuriamos pasekmės, kurios darytų įtaką kaimynams, automobilių skaičiui, insoliacijai ir kt.

Ekspertai taip pat atkreipia dėmesį, kad STR 2.06.04:2014 „Gatvės ir vietinės reikšmės keliai. Bendrieji reikalavimai“ XIII skyriaus 107 punkto norma, kuria nustatomas automobilių stovėjimo vietų minimalus skaičius gyvenamosios paskirties (vieno ir dviejų butų) pastatams, yra ydinga, nes sudaro galimybę vietoje vieno ir dviejų butų gyvenamosios paskirties pastatų projektuoti trijų ir daugiau butų – daugiabučius pastatus.

RAT išvadą galite skaityti čia.

Lietuvos architektų rūmų inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video