Vilniaus oro uosto viešbučio modernizavimas: ant stogo atsiras lėktuvų stebėjimo aikštelė

Vilniaus oro uosto viešbučio modernizavimas: ant stogo atsiras lėktuvų stebėjimo aikštelė

Vilniaus oro uosto viesbutis
Lietuvos oro uostai nuotr.

Prie Vilniaus oro uosto esančio viešbučio „AirInn Vilnius Hotel“ atnaujinimo ir nuomos konkursą laimėjęs operatorius bendrovė „AirInn Vilnius“ pristatė pastato modernizavimo projektą. Be sutartyje numatytų darbų, bendrovė yra pasiruošusi atlikti papildomus atnaujinimus, tarp kurių – lėktuvų stebėjimo aikštelės įrengimas ant stogo. Projektiniai pasiūlymai suderinti su oro uosto atstovais, rangos pradžia numatyta 2023 metais.

Primenama, kad Lietuvos oro uostų skelbtą konkursą išsinuomoti 4.355 kv. m ploto patalpas, kuriose veikia viešbutis „AirInn Vilnius Hotel“, 2021 metų pradžioje laimėjo bendrovė „AirInn Vilnius“. Operatorius įgijo teisę 10 metų valdyti 1981 metais pastatytą keturių aukštų viešbutį Rodūnios kelio gatvėje (greta oro uosto keleivių terminalo pastato). 

Bendrovės atstovai teigia, kad bendros investicijos į viešbučio modernizavimą sieks iki 4 mln. eurų, tai yra bent keletą kartų daugiau nei įpareigojo dabartinė nuomos sutartis.

Lietuvos oro uostų operacijų ir infrastruktūros departamento vadovas Arnas Dūmanas sako, kad siekiant efektyviai valdyti turimą infrastruktūrą ir pritaikyti ją keleivių poreikiams, investicijos į techniškai nusidėvėjusį viešbučio pastatą buvo būtinos.

„Viešbučio modernizavimo projektu siekiame, kad pastatas būtų kuo efektyvesnis energijos suvartojimo atžvilgiu ir kurtų geresnę klientų patirtį, todėl kartu su konkurso laimėtoju atidžiai derinome kiekvieną sprendinį. Spartus aviacijos atsigavimas ir dėl to nuolat augantys keliautojų  srautai tik dar labiau didina poreikį patogioje vietoje, šalia oro uosto, esančiam viešbučiui. Tvirtai tikime, kad kartu su operatoriumi galėsime rinkai pristatyti vietą kokybiškai viešnagei“, – sako A.Dūmanas.

Kas pasikeis?

Pastate, kuriame yra veikia viešbučio operatorius patalpos, buvo reikalingi atnaujinimai dėl šiuolaikinių standartų nebeatitinkančių inžinerinių sistemų, žemo energinio efektyvumo, nusidėvėjusios kambarių įrangos. 

Konkursą laimėjęs operatorius įsipareigojo įrengti priešgaisrinės signalizacijos modernizaciją, įrengti oro padavimo ir ištraukimo rekuperacinę sistemą. Be to, bendrovė turės atlikti pastato išorės sienų bei stogo apšiltinimo darbus, pakeliant viso pastato energetinio efektyvumo klasę, bei atnaujinti viešbutyje esančius liftus. 

Pasak „AirInn Vilnius“ vadovo Aleksandro Gribojedovo, be vėdinimo, apšiltinimo, energetinio efektyvumo, inžinerinių sprendinių atnaujinimo, bendrovė planuoja papildomai modernizuoti viešbučio dizainą ir inventorių.

Jo teigimu, pateiktame modernizavimo projekte numatoma išnaudoti viešbučio rūsio patalpas, į jas perkeliant virtuvę ir sporto salę, įrengti lauko terasą automobilių parkavimo aikštelėje ir pertvarkyti transporto judėjimo schemą.  

Projektuotojai planuoja įrengti papildomus 25 kambarius, pristatant papildomus aukštus virš vestibiulio – po pokyčių pastatą sudarys 4 aukštai. Projekte numatyta viešbučio lankytojams pasiūlyti išskirtinę galimybę stebėti kylančius ir besileidžiančius orlaivius nuo ant stogo įrengtos lėktuvų stebėjimo aikštelės.

„Prieš dešimtmetį mūsų bendrovė renovavo viešbučio pastatą, kuris iki tol nebuvo atnaujintos nuo pat pastatymo. Viešbučiui tuomet buvo suteiktas trijų plius žvaigždučių įvertinimas, tačiau mes siekiame tobulinti teikiamų paslaugų kokybę, todėl per artimiausius kelerius metus įvyks dar viena viešbučio transformacija. Matome kaip Vilniaus oro uostas atsižvelgia į besikeičiančius keleivių srautus, modernizuojant terminalus, diegiant sprendimus patogesniam keleivių aptarnavimui. Siekiame, kad ir mūsų viešbutis visuomet atitiktų svečių lūkesčius, o jų maloni patirtis skatintų keliauti vis dažniau“, – teigia A.Gribojedovas.

Projektavimo darbus atliko bendrovė „Tophaus”, būsimą interjero dizainą sukūrė įmonė „ARCHSTUDIJA”.

„AirInn Vilnius“ yra viešbučių bei restoranų valdymo bendrovės „Adelita“ antrinė įmonė. Vienintelė „Adelitos“ akcininkė yra bendrovė „Nordic Real Estate“.

Apie Lietuvos oro uostus

Lietuvos oro uostų tinklui priklauso trys oro vartai Vilniuje, Kaune ir Palangoje. 2021 metais Lietuvos oro uostuose buvo aptarnauti beveik 2,5 mln. keleivių, daugiau nei 34 tūkst. skrydžių ir pergabenta daugiau nei 20 tūkst. tonų krovinių.

 

Šaltinis: Lietuvos oro uostai

[prenumerata mailpoet_form_id=”8″ bg_color=”#b1cbd9″  image_url=”https://sa.lt/wp-content/uploads/2022/01/pastatas.png” intro_text=”Svarbiausios” white_text=”architektūros, interjero ir paveldo” outro_text=”naujienos – nepraleiskite!”]
Temos: Viešbučio rekonstrukcija, Vilniaus oro uostas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Susiję straipsniai
Susiję straipsniai