Vilniaus modernizmo grynuolio rekonstrukcija: prisidės ir legendinio architekto sūnus

Vilniaus modernizmo grynuolio rekonstrukcija: prisidės ir legendinio architekto sūnus

Norbert Tukaj rysiu ministerija rysiu rumai
Norbert Tukaj nuotr.

Investicijų į nekilnojamąjį turtą bendrovė „INVL Baltic Real Estate“ Vilniaus miesto savivaldybei svarstyti pateikė kartu su projektavimo įmone „Viltekta“ parengtus administracinio pastato sostinės senamiestyje,  Palangos g. 4 / Vilniaus g. 33, rekonstrukcijos projektinius pasiūlymus. Viešas projekto pristatymas visuomenei įvyks šių metų sausio 20 d.

„Esu tikras, kad kartu su „Viltekta“ radome geriausius sprendimus Ryšių rūmų atnaujinimui. Planuojame, kad po rekonstrukcijos komplekso antžeminis plotas turėtų padidėti maždaug 3600 kv. m. Norime sukurti išskirtinį objektą, kuris atitiktų šiuolaikinius verslo poreikius, o miestiečiams padovanoti naują traukos centrą su žymiau daugiau želdynų, sutvarkyti pastatų aplinką ir Palangos gatvės atkarpą“, – sakė „INVL Baltic Real Estate“ valdančios bendrovės „INVL Asset Management“ nekilnojamojo turto fondo valdytojas Vytautas Bakšinskas ir pridūrė, kad, patvirtinus projektinius pasiūlymus ir atlikus kitas projekto derinimo procedūras, bus pradėtas rengti rekonstrukcijos techninis projektas.

Dabartinis pastatas pagal architekto Justino Šeiboko projektą buvo baigtas statyti 1978 metais. Projektinius rekonstrukcijos pasiūlymus parengė jo sūnus, architektas Julius Šeibokas, kartu su projektavimo įmone „Viltekta“. Anot pasiūlymų rengėjo, buvę Ryšių rūmai, autoriaus kitaip vadinta Automatinė telefonų stotis, buvo projektuojama kaip tuo metu modernios, besivystančios technologijos – telefono ryšio – plėtros širdis. Ji simbolizavo žmonių traukos centrą, pasikalbėjimo punktą: tai buvo vieta, sukurta žmonėms susitikti ir bendrauti, ateiti paskambinti į kitus šalies, pasaulio miestus.

„Dar 2012 m. kartu su šio pastato architektu Justinu Šeiboku parengėme pirminius projektinius pasiūlymus viso Ryšių rūmų pastatų komplekso rekonstrukcijai, kuri leistų šiuolaikiniams poreikiams sėkmingai pritaikyti komplekso A ir B korpusus. Kadangi pagal pirminę paskirtį A korpuse buvo laikomos telefonų mašinos, čia nereikėjo didelio langų kiekio, todėl jų skaičių planuojame gerokai padidinti ir taip pritaikyti erdves šiuolaikiniams administracinių pastatų poreikiams“, – apie projektą pasakojo architektas Julius Šeibokas.

Anot „Viltektos“ vadovo, architekto Tomo Segalio, rengiant projektinius pasiūlymus architektai ilgai ir atsakingai ieškojo geriausių sprendimų, kurie leistų patobulinti pastatą ir aplinką išlaikant pirminę Ryšių rūmų architektūrinę išraišką.

„Mums ypač svarbu išlaikyti objekto vertingąsias savybes, ypatingą dėmesį skiriant architektūros kokybei, kurios reikalauja išskirtinė komplekso vieta Vilniaus senamiestyje. Rengdami projektinius pasiūlymus, didelį dėmesį skyrėme komplekso viešosioms erdvėms – po rekonstrukcijos jos bus visiškai atnaujintos, vietoje antžeminių automobilių parkavimo aikštelių ir ant dalies pastatų stogų planuojama įrengti šiuolaikinius standartus atitinkančias žaliąsias ir poilsio erdves“, – teigė jis.

medinis daugiabutis konkursas

 

Spaudos pranešimas – laisvai platinamos publikacijos žiniasklaidai, už kurių turinį redakcija neatsako. Dėl jų publikavimo sprendžiama atsižvelgiant į turinio aktualumą visuomenei. Pranešimų tekstas gali būti redaguojamas, siekiant jį konkretizuoti.

 

[prenumerata mailpoet_form_id=”8″ bg_color=”#b1cbd9″  image_url=”https://sa.lt/wp-content/uploads/2022/01/pastatas.png” intro_text=”Rinktinės” white_text=”architektūros, interjero ir paveldo” outro_text=”naujienos – naujienlaiškiu gaukite pirmieji!”]

Temos: invl baltic real estate, Julius Šeibokas, Justinas Šeibokas, ryšių rūmai, UAB Viltekta

1 komentaras. Leave new

  • “Mums ypač svarbu išlaikyti objekto vertingąsias savybes, ypatingą dėmesį skiriant architektūros kokybei, kurios reikalauja išskirtinė komplekso vieta Vilniaus senamiestyje.” – tikėkimės ir be išskirtinio komplekso architektai geba reikalauti iš savęs architektūros kokybės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Susiję straipsniai
Susiję straipsniai