Top Baneris

VGTU vyks tarptautinė architektūros studentų vasaros mokykla ir konferencija

2018 rugpjūčio 23 d.
kraštovaizdžio architektūros
VGTU nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Vasarą Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Architektūros fakultetas užbaigs tarptautiniu renginiu – dvidešimt kraštovaizdžio architektūros studentų ir tuzinas dėstytojų bei šios profesijos praktikų iš Estijos, Vengrijos, Lenkijos, Olandijos, Vokietijos ir kitų šalių visą savaitę gilins profesinius įgūdžius Vilniuje vyksiančioje vasaros mokykloje.

Rugpjūčio 31 d., paskutinę vasaros dieną, VGTU Architektūros fakultete (Pylimo g. 26) vyks baigiamasis šio tarptautinio renginio akordas – atvira konferencija, kurioje specialistai dalinsis ateities įžvalgomis apie kraštovaizdžio architekto studijas ir praktinę veiklą. Studentų komandos pristatys savo įžvalgas ir pasiūlymus konkrečių Vilniaus vietų kraštovaizdžiams, o taip pat visi dalyviai turės laiko padiskutuoti rūpimomis kraštovaizdžio architektūros studijų, mokslo ir praktikos temomis su renginio svečiais.

VGTU Architektūros fakultetas žengia rimtą žingsnį į kraštovaizdžio architektūros studijų lauką skambiu tarptautiniu reginiu, kuriame bus praktiškai išbandomi per dvejus projekto EULAND-21 darbo metus sukurti studijų dalykų moduliai. Projekto vadovas VGTU Urbanistikos katedros profesorius Gintaras Stauskis džiaugiasi, kad į kvietimą atsiliepė gausus būrys Estijos, Lenkijos, Vengrijos universitetų studentų, taip pat Olandijos, Vokietijos, Ispanijos dėstytojai ir profesionalai, kurie atvyks į Lietuvą gilinti specifinių gebėjimų ir keistis žiniomis. „Vasaros mokykloje praktiškai išbandysime trijų iš sukurtų trijų dešimčių studijų dalykų modulių, skirtų miesto viešosios erdvės, kultūrinių kraštovaizdžių ir infrastruktūros projektų kraštovaizdžių kūrimui, dėstymą studentams. Vilniaus savivaldybė pasiūlė studentams išbandyti savo gebėjimus keletoje konkrečių Vilniaus miesto vietų – išties įdomu, koks bus požiūris į mūsų sostinės kraštovaizdžio problemas iš visiškai kitos, gal mums visiškai netikėtos perspektyvos“, – sakė G. Stauskis.

Jo teigimu, per dvejus projekto EULAND-21 darbo metus atlikta estų, lenkų, vengrų ir olandų kraštovaizdžio architektūros studijų programų analizė, kurios rezultatai parodė, kokiose studijų gijose reiktų ugdyti esminius, specialiuosius ir papildomus profesinius gebėjimus. „Studijose turėtų būti nuosekliai gilinami gebėjimai bendrauti su kitų sričių ekspertais, dirbti daugiakultūrinėje aplinkoje, taip pat ugdomi profesijos verslumo įgūdžiai. Lietuvai reiktų specialistų, turinčių kompetencijų infrastruktūros projektų kraštovaizdžių kūrimo srityje. Planuojama, kad dalis kraštovaizdžio architektūros studijų ateityje vyks Tartu, Krokuvos, Budapešto ar Amsterdamo universitetuose, projekto partnerių mokyklose, kalbama ir apie galimybę gauti antrą diplomą“, – akcentavo VGTU Architektūros fakulteto profesorius.

Konferencija atvira visiems, kviečiame dalyvauti!

Vasaros mokyklos ir konferencijos programa.

VGTU inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video