Top Baneris

VGTU studentai gaivins Reformatų skverą

2016 gegužės 12 d.
miestai.net nuotr.
miestai.net nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Gegužės 21 dieną, Gatvės muzikos dienos (GMD) metu, Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) pramogų industrijų studijų programos trečio kurso studentai kviečia visus Vilniaus gyventojus į nemokamą renginį „ReformArt“, kuris vyks senajame, retai žmonių lankomame Reformatų skvere. Pagrindinė renginio idėja – centrinius parko laiptus papuošti dideliu piešiniu ir taip įpūsti naujos gyvybės šiai vietai. Piešinio pristatymo metu bus galima ne tik pasižiūrėti kaip vyksta baigiamieji darbai, bet ir pozityviai praleisti laisvalaikį.

Prie iniciatyvos prisijungė ir profesionalus sienų dekoravimo specialistas Tautvydas Parapinavičius (INO ART): „Manau, kad iniciatyva yra verta dėmesio. Jeigu projektas bus įgyvendintas kokybiškai, tuomet manysiu, kad tai yra viena geriausių pramogų industrijų studentų įgyvendintų idėjų. Labai malonu matyti, kaip studentai atranda galimybių mokytis ne tik paskaitų metu, bet ir tiesiogiai dirba tobulindami miestą. Tokios turi būti studijos. Tokie turi būti studentai.“

Reformatų skveras pasirinktas ne be reikalo. Pagal Vilniaus miesto savivaldybės planą, jau po metų ši vieta turėtų būti pradėta rekonstruoti, o ten esantys laiptai bus nugriauti. „Šiuo metu yra baigiamas rengti Reformatų sodo sutvarkymo Pylimo g., Vilniuje, techninis projektas. Reformatų sodo sutvarkymo idėja – Reformacijos judėjimo kultūrinio įnašo į Lietuvos gyvenimą pagerbimas ir įamžinimas šiuolaikinėmis meninėmis priemonėmis. Įgyvendinant projektą bus atkuriamas natūralus reljefas, identifikuojama buvusių Reformatų kapinių vieta, įrengiami pasivaikščiojimo takai, sukuriamos erdvės kasdieniam žmonių poilsiui, vaikų žaidimui. Projektą planuojama realizuoti 2017–2018 metais”, – sako Vilniaus savivaldybės Miesto estetikos skyriaus vedėja Vaiva Deveikienė.

Prie kūrybinio projekto rengėjai kviečia prisijungti visus miesto gyventojus – nuo jų pasirinkimo priklausys, koks iš konkurse dalyvaujančių piešinių bus įgyvendintas ant Reformatų laiptų. Organizatoriai kviečia siūlyti idėjas, susijusias su šiuolaikiškai perteiktu tautiškumu, ornamentais, nestokotų optimizmo. Prisijungti prie kūrybinių darbų konkurso ir balsuoti už patikusius piešinius galima socialinio tinklo „Facebook“ erdvėje, „Reformart“ puslapyje, iki gegužės 15 dienos.

reformatu_skveras_miestai_net1


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video