Top Baneris

VGTU inžinerijos licėjaus moksleiviai kūrė virtualų miestą Marse

2019 sausio 16 d.
virtualus miestas
VGTU vizual.
Pasidalykite straipsniu

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Fundamentinių mokslų fakultetas toliau tęsią bendradarbiavimą su VGTU inžinerijos licėjumi. VGTU Inžinerinės grafikos katedros lektorius Edgaras Timinskas drauge su 12 klasės mokinių grupėmis jau antrą kartą organizavo virtualių miestų projektavimo užsiėmimus. Šiemet virtualus miestas buvo kuriamas Marse.

Vykusių užsiėmimų tikslas – supažindinti moksleivius su projektavimo technika ir metodais bei praktiškai įtvirtinti žinias, sukuriant virtualų miestą.

Pirmiausia mokiniai, pasiskirstę grupėmis, analizavo, kokie statiniai mieste yra svarbūs. Kiekviena komanda išsirinko po vieną statinį ir dirbo semestro metu: detaliai aprašė statinio paskirtį, formą, rado panašių pastatų atitikmenis Lietuvoje bei svetur. Iš atliktos analizės išsirinkę labiausiai patikusį pavyzdį jie pradėjo formuoti skaitmeninį jo modelį: sukūrė eskizus ir paruošė statinio modelį projektavimui.

Mokiniai projektavimui pasirinko šiuos statinius: mokyklą, darželį, universitetą, kalėjimus, prekybos centrus, resursų saugyklą, kosminių laivų remonto dirbtuvę, deguonies gaminimo fabriką, viešbutį, ligoninę, banką, oranžeriją, parką ir apsauginį kupolą.

Užsiėmimų metu mokiniai susipažino su profesionalams skirtais skaitmeninės statybos (BIM) projektų rengimo įrankiais ir juos taikydami modeliavo supaprastintą pasirinkto statinio modelį. Šį kartą mokiniai modeliavimui naudojo priemones, kurios veikia internetinėje naršyklėje „Autodesk FormIT“. Tai leido mokiniams nenutrūkstamai dirbti užsiėmimų metu universitete, mokykloje ir namie. Per debesų talpyklą jie galėjo prisijungti prie savo projekto iš bet kurios vietos.

Visų mokinių grupių projektai buvo sujungti į vieną bendrą dviejų miestų modelį, kuris buvo perkeltas į virtualią erdvę. Paskutinio užsiėmimo metu mokiniai apsilankė VGTU „LinkMenų fabriko“ VGTU virtualios realybės laboratorijoje, kurioje pristatė savo komandos projekto koncepciją ir tai, kaip jiems sekėsi įgyvendinti pasirinkto projekto idėją. Pristatymo metu mokiniai ir mokytojai pasivaikščiojo po virtualius mokinių sukurtus miestus.

VGTU inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video