Top Baneris

2019 sausio 14 d.
daugiaaukščių pastatų statybą iš medienos
VGTU nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Mediena – ekologiškai švari gamtinė statybinė medžiaga, neturinti neigiamo poveikio žmogaus organizmui ir aplinkai. Šiuo metu darni medinė statyba populiarėja visame pasaulyje, vystomi vis didesni gyvenamųjų ir visuomeninių pastatų projektai. Praėjusiais metais Danijos VIA universitetinio koledžo iniciatyva gautas finansavimas „Erasmus + Žinių sąjungų“ projektui „Darnių vidutinio ir didelio aukštingumo medinių pastatų žinių sąjunga“ (angl. „KnoWood“), kuriame dalyvauja Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU).

Sausio 11 d. VGTU vyko pirmasis projekto dalyvių susitikimas. Vykusiame susitikime dalyvius pasveikino VGTU Strateginės partnerystės prorektorė doc. dr. Asta Radzevičienė. Susitikimo metu buvo pristatytas įgyvendinamas projektas, aptartos pagrindinės veiklos.

„Tikimės, kad darnūs mediniai daugiaaukščiai pastatai bus statomi ir Lietuvoje. Todėl turime perimti gerąją užsienio universitetų patirtį ir rengti statybos specialistus, kurių reikės ateities darbo rinkai. Šiuo metu VGTU Statybos valdymo ir nekilnojamojo turto katedroje jau įgyvendinami trys tarptautiniai studijų projektai darnių medinių pastatų projektavimo, statybos ir valdymo srityje“, – teigė projektų koordinatorė doc. dr. Laura Tupėnaitė.

Projekto tikslas – patenkinti būsimus darbo rinkos poreikius vystant aukštojo mokslo studijas vidutinio ir didelio aukštingumo medinių pastatų projektavimo, statybos ir valdymo srityje. Projekte bus diegiami verslo praktika pagrįsti mokymo (-si) metodai, inovacijos, tvarumo principai, gilinamas tarptautinis ir transdisciplininis suvokimas apie darnius medinius pastatus.

VGTU nuotr.

Sukurta Žinių sąjunga skatins darnų medienos išteklių naudojimą, užimtumą medinės statybos pramonėje, šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekio mažinimą, bus sukurtos naujos žinios ir studijų moduliai aukštojo mokslo institucijoms.

Projekto metu dėstytojai kels kvalifikaciją Kanados Pietų Albertos technologijos institute, studentai turės galimybę dalyvauti tarptautiniuose intensyviuose mokymuose Jungtinės Karalystės Vestminsterio universitete ir Danijos VIA universitetiniame koledže. Projektas užtikrins bendradarbiavimą ir inovacijų sklaidą tarp Europos aukštojo mokslo institucijų, mokslininkų, verslo partnerių, asociacijų, tinklų ir visuomenės.

Skandinavijos šalių studijų sistema vertinama kaip viena pažangiausių Europoje, daugiausiai daugiaaukščių medinių pastatų taip pat statoma Skandinavijos šalyse ir Jungtinėje Karalystėje. Džiugu, kad VGTU gali semtis patirties iš pažangių Danijos, Suomijos, Jungtinės Karalystės, Ispanijos ir Portugalijos universitetų, įmonių bei asociacijų.

Projektuose dalyvaujantys VGTU dėstytojai jau taiko pažangius projektais grįsto mokymo ir mišraus mokymo metodus savo dalykuose. Studentai teigiamai vertina galimybę dalyvauti tarptautiniuose mokymuose ir kartu su užsienio universitetų studentais rengti realius darnių medinių pastatų statybos projektus. Pastebimas augantis VGTU studentų ir dėstytojų susidomėjimas darnia medine statyba, tikimės, kad projektų rezultatų sklaida skatins darnių medinių pastatų statybos plėtrą Lietuvos nekilnojamojo turto rinkoje.

VGTU nuotr.

VGTU inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video