Verslo ir mokslo institucijų bendradarbiavimas: dveji našaus darbo metai

Verslo ir mokslo institucijų bendradarbiavimas: dveji našaus darbo metai

Projekto metu buvo vykdomi mokslininkų ir tyrėjų mokymai, susiję su MTEP projektų valdymu, taip pat „Mokslininkų ir tyrėjų mokymai, susiję su verslumo ugdymu ir mokslo žinių komunikacija. Vyko specializuoti mokymai LSTP priklausančių organizacijų darbuotojams: ITC ir verslo procesų optimizavimo galimybės; Energijos taupymas ir gyvenimo kokybės užtikrinimas; Intelektinė užstatyta aplinka; Sumaniosios statybinės medžiagos, konstrukcijos ir bandymo metodai.

Projekto įgyvendinimo metu LSTP atstovai dalyvavo tarptautiniuose renginiuose ir konferencijose, kurių svarbiausi – Europos Komisijos (EK) rengti informaciniai renginiai ir konferencijos. Tokie renginiai suteikia galimybę užmegzti ryšius su kitų šalių mokslininkais bei statybų verslo atstovais. Ne mažiau svarbios – ECTP rengiamos informacijos dienos ir konferencijos, kuriose paprastai formuojamos strateginės statybų sektoriaus mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros kryptys, planuojamos naujos veiklos, ieškoma partnerių ir galimybių dalyvauti rengiant naujas paraiškas ES finansavimui gauti ir kita. Vienas pagrindinių ECTP tikslų – formuoti ateities statybos vystymo vizijas ir plėtros modelius, diegti efektyvesnes statybų technologijas, naujas medžiagas, optimizuoti statybos procesų organizavimą, didinti ES statybų sektoriaus konkurencingumą.

LSTP nariai dalyvavo ir tarptautinėje informacijos ir ryšių technologijų verslo ir valdymo konferencijoje („International Conference on Advanced ICT (Information and Communication Technology) for Business and Management). Vilniaus Gedimino technikos universiteto mokslininkai joje skaitė du pranešimus. Pranešimus lietuviai rengė ir tarptautinei konferencijai „Fibre Concrete 2013“, skirtai civilinės inžinerijos ir konstrukcijų optimizavimo problemoms spręsti. LSTP Lietuvai atstovavo ir Tarptautinės būsto ir planavimo federacijos pasauliniame kongrese (IFHP), ECTP Infrastruktūros Europoje mokslinių tyrimų ir inovacijų (reFINE) asamblėjoje, kasmetėje nekilnojamojo turto, statybų ir urbanistikos parodoje ir konferencijoje MIPIM. Dalyvauta ir vienoje didžiausių Europoje vykstančių konferencijų – „ICCET 2014: International Conference on Concrete Engineering and Technology“, kur susirenka garsiausi Europos ir pasaulio betono ekspertai. Statybų sektoriui ypač aktuali ir didžiausia tarptautinė statybų paroda BAU2015. Kiti ne mažiau svarbūs renginiai, kuriuose buvo dalyvauta projekto metu: renginys „Numerical“;  FIABCI (pran. Fédération Internationale des Administrateurs de Biens et Conseils lmmobiliers); 1st International Conference on Rheology and Modeling of Materials (ic-rmm1); World Sustainable Energy Days; 26th European Conference on Operational Research “All Roads lead to OR”; 10th European Conference of Product and Process Modelling – ECPPM 2014; SB13 Miunich Implementing Sustainability, April 10-12, 2013, -Chan(g)ces; 60th UITP (ang. International organization of public transport).

Lietuvoje projekto „Lietuvos statybų technologinės platformos (LSTP) stiprinimas bei statybos sektoriaus mokslo tyrimų krypčių optimizavimas“ metu buvo surengtos dvi konferencijos – parodos RESTA metu įvykusi „Skaitmeninė statyba 2014“ ir ketvirtoji tarptautinė konferencija „Pažangioji statyba (Advanced Construction)“. Konferencijoje aptartos informacinių technologijų diegimo Lietuvos statybų rinkoje galimybės, išnagrinėta esama situacija, problemos, pristatyta skaitmeninės statybos koncepcija bei užsienio patirtis, supažindinta su statybų klasifikatoriumi, statinio informaciniu modeliavimu, duomenų mainų standartu IFC ir t.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Susiję straipsniai
Susiję straipsniai