Top Baneris

Vartotojai vis aktyviau naudojasi atnaujinta „Infostatyba“

2016 liepos 12 d.
Pasidalykite straipsniu

Vasario mėnesį startavusi atnaujinta statybos leidimų ir statybos valstybinės priežiūros informacinė sistema „Infostatyba“ dėl įvairių nesklandumų buvo tapusi galvos skausmu jos vartotojams, tačiau, panašu, statybos dalyviai pamažu atrado šios sistemos privalumus.

VTPSI specialistai pranešė, kad šįmet net 73 proc. su statybomis susijusių prašymų buvo pateikta nuotoliniu būdu. Tai – 2 proc. daugiau nei 2015 metų pabaigoje.

Per pirmąjį šių metų pusmetį „Infostatyboje“ iš viso įvykdyta ar dar vykdoma daugiau kaip 110 tūkst. su statybos dokumentų išdavimu susijusių procesų. Statytojai ar jų įgalioti atstovai nuotoliniu būdu pateikė apie 28 tūkst. prašymų, iš jų daugiau kaip 18 tūkst. po vasario 1 dienos, atnaujinus informacinę sistemą.

Pagal sistemos naudotojų pastabas ir pasiūlymus nuolat tobulinant sistemos funkcionalumą, sparčiai auga ir statytojams reikalingiausių elektroninių paslaugų prieinamumas. Daugiau kaip 2 tūkst. prašymų išduoti specialiuosius architektūros reikalavimus pateikta nevarstant institucijų durų.

Nuotoliniu būdu jau išduota 1,5 tūkst. šių statinio projektui rengti privalomų dokumentų. Tarpinstitucinis bendradarbiavimas tikrinant projektus vykdomas tik per „Infostatybą“ – kone 37 tūkst. paraiškų patikrinti statinio projektą ir 29 tūkst. patikrinimo rezultatų perduota per informacinę sistemą. Nuotoliniu būdu išduotų statybą leidžiančių dokumentų skaičius jau pasiekė 4 tūkst.

Statytojai vis dažniau naudojasi galimybe ir dėl statybos užbaigimo dokumento išdavimo kreiptis prisijungus prie „Infostatybos“ interneto svetainės www.planuojustatyti.lt. Patikrinus į sistemą sukeltus dokumentus, per pusmetį patvirtinta apie 3 tūkst. tokių prašymų.

Prašant išduoti statybos užbaigimo aktą, statybos užbaigimo komisijos darbas taip pat organizuojamas nuotoliniu būdu. Be abejo, pastatyto statinio atitiktį projektui komisijos nariai tikrina statybvietėje. Dažniausiai statinys vietoje apžiūrimas ir prieš išduodant pažymą apie statinio atitiktį esminiams statinio projekto sprendiniams nebaigtos statybos atveju, bet pasirašytą dokumentą galima atsispausdinti pačiam statytojui – tokių pažymų šiais metais sistemoje užregistruota 1,7 tūkst.

Naudojantis elektroninėmis paslaugomis ypač patogu paskelbti informaciją apie statybos pradžią ir rangovo pasamdymą, taip pat pagrindinių statybos sričių vadovų pasamdymą ar paskyrimą. Nors daugiau kaip 2 tūkst. statytojų šia galimybe pasinaudojo, vis dar nemaža dalis gaišta laiką, pranešimus teikdami tiesiogiai VTPSI teritoriniams skyriams.

„Infostatybą“ administruojanti VTPSI siekia, kad visi statybų klausimai būtų tvarkomi internetu. Todėl nuolat ieškoma galimybių tam skirtą informacinę sistemą padaryti dar patogesnę naudoti. Tobulinamos atskiros funkcijos, išryškinamos duomenų sąsajos, gryninama loginė veiksmų seka. Tokiu būdu tikimasi palengvinti tiek statybos dalyvių, tiek ir dokumentus išduodančių bei bendradarbiaujančių institucijų darbą.

Sistemos naudotojų pastabos ir pasiūlymai, taip pat ir VTPSI specialistų pastebėjimai atidžiai fiksuojami ir analizuojami. Nusprendus, kad jų įgyvendinimas palengvintų ar išplėstų „Infostatybos“ naudojimo galimybes, naujovės diegiamos.

Konsultacijas dėl naudojimosi interneto svetaine www.planuojustatyti.lt teikia VTPSI Informacinių technologijų skyriaus specialistai telefonais (8 5) 203 1284, (8 5) 206 0721, (8 5) 271 3023, kreiptis galima ir bendruoju konsultacijų telefonu (8 5) 207 3333 pasirenkant 2-ąją paslaugą.

Pagal VTPSI inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video