Top Baneris

Valdovų rūmų muziejaus restauratorei – Kultūros ministerijos premija

2016 gruodžio 16 d.
Aukščiausios kategorijos restauratorė Deimantė Baubaitė.<br>Valdovų rūmų muziejaus nuotr.
Aukščiausios kategorijos restauratorė Deimantė Baubaitė.
Valdovų rūmų muziejaus nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Kultūros ministrė Liana Ruokytė–Jonsson už nuopelnus puoselėjant meną ir kultūrą įteikė premijas 19 laureatų, tarp jų – ir Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų Mokslinių tyrimų centro Restauracinės priežiūros grupės aukščiausios kvalifikacinės kategorijos keramikos restauratorei Deimantei Baubaitei.

„Tikram kultūros ir meno žmogui save įvertinti yra labai sunku, nes jis stengiasi būti kiek atokiau, nekonkuruoti su kitais, nesiekia įvertinimų, jis tiesiog dirba kūrybinį darbą, kuris dažnai būna nepastebėtas ir neįvertintas. Man labai džiugu, kad pradėdama dirbti kultūros ministre galiu pasveikinti kultūros ir meno šviesos nešėjus“, – sveikindama premijų laureatus sakė kultūros ministrė L. Ruokytė–Jonsson.

Valdovų rūmų muziejaus restauratorė D. Baubaitė įvertinta už reikšmingiausius pastarųjų trejų metų muziejų vertybių restauravimo darbus. Muziejininkystės ir muziejų vertybių restauravimo darbų kategorijoje kasmet apdovanojamas tik vienas šios kategorijos restauratorius ir vienas muziejininkas.

Kitose kategorijose šių metų Kultūros ministerijos premijos įteiktos Varėnos kultūros centro jaunimo dailės studijos „Kadagys” vadovui Algirdui Juškevičiui, Lietuvos dailės muziejaus Prano Domšaičio galerijos vyr. muziejininkei Vaidai Gaudiešiūtei, Chorų ir jaunųjų dirigentų paramos fondo „Polihimnija” steigėjui Albinui Petrauskui, A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus direktoriui Antanui Verbickui, fotomenininkui Andrew Rimvydui Mikšiui, Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos generaliniam direktoriui prof. dr. Renaldui Gudauskui, tradicinės kultūros puoselėtojams Antanui Algirdui Bernatoniui, Vytautui Daraškevičiui ir Marijai Mingailaitei-Kuodienei, aktoriui ir režisieriui Karoliui Vilkui, smuikininkei Daliai Kuznecovaitei, poetei Aušrai Kaziliūnaitei, šokėjai Austėjai Vilkaitytei, šiuolaikinio meno kūrėjai Elenai Narbutaitei, videomeno kūrėjai Emilijai Škarnulytei, Kultūros centro Dusetų dailės galerijos direktoriui Alvydui Stauskui, tyrinėtojui Liudui Jovaišai, istorikui ir publicistui Aurimui Švedui.

Kultūros ministerijos premijos jau tapo gražia tradicija. Siekiant paskatinti meno ir kultūros žmones, kasmet jos teikiamos 16 kategorijų: tai publicistinių kūrinių autoriai ir kalbos puoselėtojai, jaunieji menininkai, fotografijos kūrėjai, poetai, lietuvių literatūros, kalbos istorijos, kultūros ir knygotyros tyrinėtojai, bibliotekininkai, vertėjai, kultūros centrų darbuotojai, edukatoriai, muziejininkai, restauratoriai ir kt.

kulturos ministerijos premija

Kultūros ministerijos premijų laureatai. Sauliaus Gruodžio nuotr.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video