Top Baneris

Užsienio šalių ekspertai dalinsis patirtimi apie medinę statybą, renovaciją tvariems ir išmaniems miestams

2022 lapkričio 7 d.
Pasidalykite straipsniu

2022 m. lapkričio 17 dieną „Statyba ir architektūra” rengia tarptautinį vebinarą „Žalioji banga. Urbanistinės idėjos Lietuvai: Šiaurės šalių geroji praktika”, kuriame užsienio šalių ekspertai dalinsis savo patirtimi ir gerąja praktika, kaip medinė statyba ir renovacija gali padėti kurti tvarius ir išmanius miestus

ES Žaliojo kurso transformaciniai pokyčiai neaplenks ir statybų sektoriaus: LR Vyriausybė yra įsipareigojusi, kad nuo 2024 m. statomų visuomeninių pastatų 50% visų jų statybai skirtų medžiagų sudarytų mediena ir kitos organinės medžiagos.

Nors šiuo metu tokių statinių statyba Lietuvoje nėra draudžiama, tačiau teisės aktai apriboja jų aukštį ir leidžia statyti ne aukštesnius nei keturaukščius pastatus. Nuo 2024 m. Lietuvoje siūloma sušvelninti aukščio apribojimus ir įteisinti galimybę projektuoti ir statyti daugiaaukščius medinius pastatus kaip Skandinavijos šalyse.

2019 m. prie didžiausios Norvegijos ežero iškilo 85,4 m aukščio, 18 aukštų medinis dangoraižis, o prieš metus Švedijoje duris atvėrė 75 m aukščio, 20 aukštų kultūros centras. Šiandien mediniai dangoraižiai toliau sparčiai kyla ir Austrijoje, Šveicarijoje, Jungtinėje Karalystėje, JAV, Australijoje.

Lietuva jau yra pasiruošusi tokiems pokyčiams statybų sektoriuje: šalies įmonės jau turi sukaupusios medinių skydų ir modulių gamybos patirties. Šiuo metu 98% jų produkcijos eksportuojama į užsienį, daugiausia – į Skandinavijos šalis. Be to, Lietuvoje plečiamos medienos perdirbimo įmonės, kurios sukuria didesnę pridėtinę vertę.

Medienai tapus vyraujančia statybine medžiaga, o statybų industrija turi potencialo iš anglies dioksido taršos šaltinio tapti jį surišančiu sektoriumi. 2022 m. lapkričio 17 d. vebinare „Žalioji banga. Urbanistinės idėjos Lietuvai: Šiaurės šalių geroji praktika” užsienio šalių ekspertai iš Švedijos, Vokietijos dalinsis savo patirtimi ir gerąja praktika, kaip medinė statyba ir renovacija gali padėti kurti tvarius ir išmanius miestus, atsakys į klausimus apie medinės statybos projektų įgyvendinimą.

Vebinare dalyvaus dr. Fredrik Lindblad, Växjö savivaldybės rinkos ir verslo plėtros vadovas (Švedija), Jessica Becker, „WoodCity Sweden Architect MSA“ veiklos vadovė (Švedija), Inga Rovbutas, Projektų vadovė ir „Energiesprong“ komandos narė (Vokietija).

Data: 2022 m. lapkričio 17 d.

Laikas: 10.00-12.30 val.

Vieta: ZOOM.

Registracija į vebinarą ČIA.

Vebinaro programa

Vebinaras bus verčiamas sinchroniniu vertimo būdu. Vebinarą moderuos žurnalistas Arūnas Milašius.

Organizatorius: „Statyba ir architektūra“.


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video