Top Baneris

Už lygias galimybes atsakingai institucijai neleista pastato pritaikyti neįgaliesiems

2017 gegužės 30 d.
pixabay.com nuotr.
pixabay.com nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Kauno miesto savivaldybė parodė rūpestį neįgaliaisiais – visiems rekonstruotoje Laisvės alėjos atkarpoje esančių patalpų savininkams padovanojo neįgaliųjų įvažų įrengimo projektus ir pasiūlė iki 50 proc. mokesčių lengvatas, jei šie pastatus pritaikys neįgaliesiems.

Sostinėje kiek kitokia situacija: Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba kreipėsi į Vilniaus apygardos administracinį teismą su prašymu panaikinti Vilniaus miesto savivaldybės sprendimą, draudžiantį Tarnybai naujose patalpose projektuoti pandusą. Toks draudimas užkerta kelią pritaikyti patalpą žmonių su negalia reikmėms bei apriboja jų fizines galimybes patekti į Tarnybos patalpas su kitais asmenimis.

Tarnybos atstovai kreipėsi į Vilniaus miesto savivaldybės administraciją dėl leidimo projektuoti ir įrengti pandusą žemės sklype Gedimino pr. 60, Vilniuje. Leidimas buvo prašomas panduso įrengimui, leisiančiam patekti į patalpą, kuri pagal panaudos sutartį yra perduota Tarnybai tarnybinėms patalpoms įrengti.

Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Miesto ūkio ir transporto departamento direktoriaus pavaduotojas Antanas Mikalauskas informavo, kad, vadovaujantis Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu, nepritaria panduso prie minėtos patalpos projektavimui ir įrengimui, dėl to leidimo išduoti negali. Minėtame įsakyme pažymima, kad Vilniaus senamiestyje ir Vilniaus miesto istorinėje dalyje – Naujamiestyje įrengiami nauji ar rekonstruojami esantys laiptai, nuožulnos ir kiti elementai, vedantys į pastatų pirmų aukštų patalpas, neturi patekti į gatvių raudonųjų linijų ribas ir gatvių raudonųjų linijų ribose gali būti įrengiami tik tuo atveju, kai jie atkuriami pagal istorinius-ikonografinius, archeologinius ir architektūrinius tyrimus.

Agneta Skardžiuvienė.

Agneta Skardžiuvienė.

Tarnybos nuomone, šis savivaldybės administracijos sprendimas yra nesuderinamas su Jungtinių Tautų Neįgaliųjų teisių konvencija, Lygių galimybių įstatymu, Neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymu, įpareigojančiu užtikrinti, kad visi statiniai ir viešosios paskirties pastatai būtų pritaikyti neįgaliųjų specialiesiems poreikiams bei Aplinkos apsaugos ministro įsakymu patvirtintu Statybos techniniu reglamentu, įpareigojančiu pritaikyti negyvenamųjų patalpų pagrindinį įėjimą žmonių su negalia reikmėms.

Lygių galimybių kontrolierė Agneta Skardžiuvienė teigia, kad situacija yra išties paradoksali: viena vertus, Tarnyba prižiūri Lygių galimybių įstatymo vykdymą, įpareigojantį užtikrinti asmenų su negalia galimybes lygiai su kitais asmenimis gauti tas pačias paslaugas, kita vertus, vadovaudamasi Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu, pati taptų neprieinama šių asmenų poreikiams ir užkirstų galimybę teikti paslaugas visiems, nepriklausomai nuo jų negalios.

Tarnyba kreipėsi į Vilniaus apygardos administracinį teismą su prašymu panaikinti šį sprendimą bei ištirti, ar Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus 2011 m. gruodžio 7 d. įsakymas neprieštarauja Neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymui, Nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos įstatymui bei Statybos techninio reglamento reikalavimams.

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video