Top Baneris

Verslininkai linkę ignoruoti neįgaliųjų poreikius

2017 gegužės 25 d.
Kauno savivaldybės nuotr.
Kauno savivaldybės nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Parduotuvės, kavinės, biurai ir kiti objektai rekonstruotoje Laisvės alėjoje turi būti nesunkiai pasiekiami kiekvienam kauniečiui ar miesto svečiui – tokios nuostatos laikosi Kauno miesto savivaldybė. Miesto valdžia visiems rekonstruotoje pėsčiųjų gatvės atkarpoje esančių patalpų savininkams padovanojo neįgaliųjų įvažų įrengimo projektus ir pasiūlė nemažas mokesčių lengvatas, tačiau šį miesto pasiūlymą daugelis ignoravo.

Savivaldybė laikosi nuostatos – miesto širdimi vadinama Laisvės alėja po rekonstrukcijos turi būti patraukli ir patogi visiems čia apsilankantiems. Vienas svarbiausių akcentų – patogūs neįgaliųjų įėjimai į pastatus. Savivaldybė priėmė sprendimą, leidžiantį savo patalpose pandusus įsirengusiems verslininkams gauti iki 50 proc. siekiančias žemės ar nekilnojamo turto mokesčių lengvatas.

„Kaunas stengiasi sudaryti palankias sąlygas verslui, todėl atitinkamai ir iš verslininkų pusės tikimės socialiai atsakingo požiūrio. Neįgalieji turi išvengti bet kokio diskomforto patenkant į vienas ar kitas patalpas, todėl jų šeimininkai privalo tai užtikrinti. Savivaldybė privačiose valdose šeimininkauti negali. Tačiau radome sprendimą, kaip padėti pandusus įsirengiantiems verslininkams. Visiems jiems įteikėme parengtus pandusų įrengimo projektus ir užtikrinome, kad juos įsirengę patalpų savininkai į tai investuotus pinigus galės susigrąžinti per mokesčių lengvatas“, – pasakojo Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Petrauskas.

Rekonstrukcijos projekte buvo numatyta, kad anksčiau pastatų prieigose buvusių pandusų nebeliks, nes tai neretai tampa ne privalumu, o kliūtimi akliesiems, mamoms su vežimėliais ir kitiems praeiviams. Iš viso buvo pašalinti 4 tokie išoriniai pandusai. Nuspręsta, kad neįgaliųjų įeigos turi atsirasti patalpų viduje. Tai ne tik patogiau, bet ir saugiau, ypač šaltuoju metų laiku. Bet verslininkams toks sprendimas nepatinka – taip jie praranda prekybos plotą, o kompensacija mokesčių sumažinimo forma jiems žadama tik už panduso rekonstrukciją ar įrengimą.

Vis dėlto miestas planuoja žengti dar vieną žingsnį, kuris turėtų padėti pasiekti norimą rezultatą. Ketinamama tų pastatų, kurių fasadų sutvarkymui miestas suteiks paramą, savininkus sutartyse įpareigoti įsirengti neįgaliesiems pritaikytus įėjimus.

Kauno savivaldybės nuotr.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video