Top Baneris

Tvarkybos darbų sulauks maldos namai Nidoje

2018 sausio 31 d.
Nidos evangelikų liuteronų bažnyčia
Neringos savivaldybės nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Netrukus Neringoje bus pradėti evangelikų liuteronų bažnyčios Nidoje tvarkybos darbai. Neogotikinio stiliaus bažnyčia statyta 1887–1888 metais, kuomet sunykus senajam pastatui, naujų statybų ėmėsi liuteronų kunigas Gustav Echtenrach. Nidos evangelikų liuteronų bažnyčia pašventinta 1888 m. spalio 10-ąją, tad rudenį jai sukaks 130 metų.

Per šį laikotarpį pastatas ne visuomet veikė kaip maldos namai. Kai kurie neringiškiai dar mena čia buvus Kuršių nerijos istorijos muziejų, bažnyčios patalpose veikusį daugiau kaip du dešimtmečius – nuo 1966 iki 1988-ųjų. Pamaldos bažnyčioje vėl vyksta nuo 1988-ųjų pabaigos.

Bažnyčios Nidoje tvarkybos darbų projektą Nidos evangelikų liuteronų parapija parengė prieš ketverius metus. Tuomet buvo nustatyta, kad pastato būklė kasmet prastėja.

Nors pastebima, kad visi bažnyčios raudonų plytų fasadai išlikę autentiški, be jokių užmūrijimų ar iškirstų naujų angų, vizualiai matyti, kad mūras jau buvo restauruotas ir dėl prastos plytų ar darbų būklės, beveik visos kažkada pakeistos plytos yra blogos kokybės. Šoninių fasadų įėjimų portalų plytų mūras su įtrūkiais, vietomis plytos smarkiai aptrupėjusios. Aptrupėjusios ir bažnyčios puošybos dalys. Tvarkybos darbų metu bus restauruojami visi keturi raudonų plytų fasadai, pakeičiant ar priauginant plytas, langų išoriniai rėmai, o esami berėmiai stiklai – keičiami naujais su rėmu. Dėmesio sulauks ir lauko akmenų mūro pamatai – nuo jų bus valomos apnašos ir užtaisomos siūlės.

Tikimasi, kad atlikti tvarkybos darbai atskleis šio unikalaus nekilnojamo kultūros paveldo objekto vertingąsias savybes bei skatins gyventojų ir kurorto lankytojų susidomėjimą Kuršių nerijos kultūros paveldu. Prisidės prie kultūrinių veiklų plėtojimo bei lankytojų srauto didinimo taip gerinant ir Lietuvos, kaip patrauklios turizmui šalies, įvaizdį.

Pastato išorės tvarkybos darbai bus atliekami įgyvendinant projektą „Nidos evangelikų liuteronų bažnyčios Nidoje tvarkyba, pritaikant kultūrinėms ir socialinėms reikmėms“.

Detalesnės informacijos apie projektą gali pateikti Nidos evangelikų liuteronų parapijos kunigas Jonas Liorančas (el. p. jliorancas@yahoo.com), Neringos savivaldybės administracijos Architektūros skyriaus vyriausioji specialistė Gražina Žemaitienė (tel. 8 469 52621, el. p. grazina.zemaitiene@neringa.lt) arba Neringos savivaldybės administracijos Verslo ir strateginės plėtros skyriaus vyriausioji specialistė Vilma Kavaliova (tel. 8 (469) 51259, el. p. vilma.kavaliova@neringa.lt).

Neringos savivaldybės nuotr.

Neringos savivaldybės inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video