Top Baneris

Turto bankas fiksuos rekordinius pardavimų metus

2021 spalio 14 d.
turto bankas
BNS nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Valstybės nekilnojamąjį turtą valdantis Turto bankas per tris šių metų ketvirčius pardavė turto už 44,38 mln. eurų, o sandorių skaičius siekė 411. Turtas parduotas už 50 proc. didesnę kainą nei pradinė.

„Aktyvumas nekilnojamojo turto rinkoje atsispindi ir mūsų rezultatuose, šiandien galime jau užtikrintai pasakyti, kad tai bus rekordiniai pagal pardavimus metai“, – pranešime sakė Turto banko Pardavimų departamento direktorė Guoda Gurauskaitė.

Per devynis mėnesius 59 proc. visų siūlytų objektų parduota pirmame aukcione (pernai – 39 proc.), be to, daugiau nei pusėje aukcionų varžėsi nuo dviejų iki dešimties dalyvių, dešimtadalyje – daugiau nei dešimt (pernai dažniausiai buvo po vieną dalyvį).

Turto banko aukcionuose šiemet dalyvavo daugiau nei 1,9 tūkst. dalyvių.

„Daugiausia parduodame gyvenamosios paskirties nekilnojamojo turto. Nuo pirmosios pandemijos bangos stebime išaugusią poilsio paskirties objektų paklausą, didžiausio susidomėjimo sulaukia objektai pajūryje ar kitų vandens telkinių“, – teigė G. Gurauskaitė.

Brangiausias sandoris šiemet – už 12,1 mln. eurų Vilniuje, Žvėryne, parduotas buvusios infekcinės ligoninės kompleksas, o iš viso parduota 12 didesnės nei ketvirtis milijono eurų vertės objektų, už juos gauta 33,2 mln. eurų.

Vis dėlto daugiausia sandorių – 256 – sudaryta dėl mažos vertės turto, kurio kaina yra iki 10 tūkst. eurų, už juos gauta 1,2 mln. eurų, o jų pardavimo kainos kilo 59 proc. 

 

Šaltinis: BNS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video