Top Baneris

Tuneliniai klojiniai: greitesnė ir taupesnė statyba

2017 spalio 9 d.
tuneliniai klojiniai recon 0
Bendrovės „Recon“ nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Vienas pastato aukštas – per 24 valandas, 9 aukštų daugiabutis su visa apdaila – per 9 mėnesius: bendrovės „Recon“ projektų valdymo patirtis statyti gelžbetonio karkasą naudojant tunelinių klojinių technologiją patikrinta Latvijoje – čia ką tik baigti statyti du gyvenamieji namai.

Bendrovės „Recon“ vadovo G. Ivaškos pažintis su tunelinių klojinių statybos technologija prasidėjo prieš kelerius metus Venesueloje, kai naudojant šią technologiją buvo pastatyti 72 daugiabučiai. Statybos procesas parodė, kad tunelinių klojinių technologija leidžia per dieną padaryti tai, kas įprastai įveikiama per savaitę, taip sumažinamos ne tik darbo jėgos, bet ir statybos įrenginių (kranų ir kt.) sąnaudos, taip pat užtikrinamas kokybiškas rezultatas.

Tai yra kaip tik tai, ko siekia pasaulinė rinka ir ką propaguoja „Recon“ specialistai: didėjant statybos specialistų trūkumui itin svarbu optimizuoti statybos procesus, diegiant inovatyvias technologijas sumažinti statybų aikštelėje dirbančių darbininkų ir čia atliekamų operacijų skaičių.

Liejant betoną į metalinius klojinius sienų kokybė išeina tokia, kokios beveik nereikia glaistyti. Tai leidžia smarkiai sutaupyti, be kita ko – ir laiko.

Statyba pasitelkiant tunelinius klojinius nėra nauja: pasaulis juos pradėjo naudoti maždaug prieš 30 metų. Tačiau įprastai – tik įgyvendinant didelio masto kartotinius projektus. Vadovaudamas projektui Venesueloje „Recon“ vadovas irgi buvo įsitikinęs, kad ši technologija, paremta sąlygiškai brangių metalinių klojinių naudojimu, tinkama tik didelio masto projektams. Tačiau nuodugnūs skaičiavimai leido sudėlioti algoritmą, garantuojantį pozityvų rezultatą ir projekto užsakovams, ir įgyvendintojams.

Bendrovė apskaičiavo: turint tam tikrą skaičių klojinių, vieną 300–400 kv. metrų ploto aukštą galima pastatyti per dieną, dirbti su racionalaus dydžio komanda, užsitikrinti deramą laiką betonui pasiekti reikiamą stiprį ir kartu – nelaikyti klojinių be darbo.

Pirmąsias aštuonias paros valandas montuojami klojiniai paliekant angas liftų ar komunikacijų šachtoms, armuojama, suontuojama elektros instaliacija ir betonuojama. Vienu metu betonuojant sienas ir perdangą užtikrinamas tvirtas – karštas – mazgas.

Likusios 16 valandų (ar panašiai, priklausomai nuo oro sąlygų ir betono rūšies) skirtos betonui pasiekti stiprį, kad būtų galima demontuoti klojinius kitam ciklui. Kitą dieną klojiniai ištraukiami ir montuojami kito aukšto statybai – ciklas kartojamas. Vėliau lieka atlikti apdailos darbus.

Bendrovės „Recon“ nuotr.

Ši „Recon“ inžinierių sukurta schema Rygoje sėkmingai pritaikyta statant tris 10 aukštų namus, turinčius po 100 butų.

Bendrovė „Recon“ pasiryžusi įrodyti ir sau, ir kitiems – skaičiuojant visas statybos sąnaudas nuo konstruktyvo iki apdailos, pasitelkiant tunelinius klojinius statomi namai yra ekonomiškai pagrįstas sprendimas. Sutaupoma ir žmogiškųjų resursų, ir papildomų apdailos darbų sąskaita. Kitaip nei mūrijant sienas, kurias tenka ir nutinkuoti, ir nuglaistyti, liejant betoną į metalinius klojinius sienų kokybė išeina tokia, kokios beveik nereikia glaistyti. Tai leidžia smarkiai sutaupyti, be kita ko – ir laiko.

G. Ivaška apskaičiavo, kad devynaukštį daugiabutį su visa apdaila „Recon“ gali pastatyti per 8–9 mėnesius. Laiką taupo ir kitas bendrovės gaminamas produktas – moduliniai vonios kambariai, kurie sumontuojami gamykloje, o atvežti į objektą tik prijungiami prie komunikacijų.

Projekto kainą, suprantama, lemia ir kitos sudėtinės dalys – architektūriniai sprendimai, fasado medžiagų parinkimas, balkonų aptvėrimas. Bet lyginant kokybiškus ekonominius variantus pigiau nei naudodamas šią technologiją rinkoje nepadarys niekas, įsitikinęs „Recon“ vadovas.

Bendrovės specialistai pabrėžia – tuneliniai klojiniai montuojami ypač sparčiai, bet tai įmanoma tik pasirengus projektą būtent pagal šią technologiją: kai iš anksto būna suplanuotas klojinių išdėstymas. Panaudoti tunelinius klojinius bet kokiam projektui nepavyks.

Sukaupę išskirtinę patirtį įgyvendinant projektus su tuneliniais klojiniais bendrovės „Recon“ inžinieriai jau baigia parengti pilotinį projektą, kurį patys įgyvendins nuo pamatų duobės iki raktų.

Tai bus proga įrodyti statybos panaudojant tunelinius klojinius racionalumą, ekonomiškumą ir kokybę. Kartu – ir nuraminti tuos, kuriems tuneliniai klojiniai asocijuojasi su architektūriškai nuobodžiais narveliais.

Tai, kad ši technologija nesuvaržo, neriboja architektūros, įrodo įspūdingi pastatai visame pasaulyje. Vienas tokių – Roterdamo turgaus pastatas, suprojektuotas garsios Nyderlandų architektūros studijos MVRDV. G. Ivaška patikino – tereikia išmanymo ir patirties parenkant fasado sprendinius, kad tas lyg ir neišvengiamai vienodas karkasas nustebintų išskirtiniu eksterjeru. „Recon“ siūloma tunelinių klojinių technologija paranki statantiesiems viešbučius ir bendrabučius, daugiabučius – ir mažaaukštei statybai, ir daugiaaukštei iki 40 aukštų.

Daugiau informacijos rasite www.recon.lt

Bendrovės „Recon“ nuotr.

 RĖMĖJO TURINYS 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video