Top Baneris

Tęsiamas nuotolinių paskaitų ciklas „Utopija ir eksperimentas architektūroje“

2020 spalio 14 d.
utopija
Paskaitų ciklo vizualų autorė Austė Parulytė (@byauste).
Pasidalykite straipsniu

Kaip, pasak prancūzų sociologo ir filosofo H. Lefebvre, galima būtų eksperimentuoti kuriant miesto erdves? Kokie nauji utopijų projektai gimsta pastaraisiais metais? Šie ir panašūs klausimai bus nagrinėjami architektūros kokybės vystymo asociacijos tęsiamame nuotolinių paskaitų cikle „Utopija ir eksperimentas architektūroje“, kurį finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Antrą ciklo dalį sudaro 2 paskaitos: „Architektūra kaip konkrečioji utopija – Henri Lefebvre idėjos architektams“ (lekt. Soc. m. dr. Dalia Čiupailaitė-Višnevska) ir „Architektūrinė utopija vakar ir šiandien“ (lekt. architektas, VDA Aukštųjų studijų fak. dekanas, Architektūros katedros dėstytojas, doc. Romualdas Kučinskas).

Pasak D. Čiupailaitės-Višnevskos, Henri Lefebvre – prancūzų sociologas ir filosofas, suformulavęs socialinės erdvės kaip socialinio produkto ir gamintojos sampratą – vienas kertinių autorių socialiniuose moksluose kalbėjęs apie urbanistiką, erdvę, architektūrą. Be šio autoriaus idėjų apsieina retas miesto studijų tekstas, tačiau jo idėjos yra vertingos ne vien architektūros supratimui ir analizavimui, bet ir praktiniam kūrimui. Henri Lefebvre (1996: 151) siūlo eksperimentuoti kuriant erdves. „Jos gali nustebinti. Kokios yra ir kokios galėtų būti sėkmingiausios vietos? Kaip jos galėtų būti atrastos? Kokiais kriterijais remiantis? Koks dienos laikas ir ritmai įrašyti ir prirašyti šiose „sėkmingose“ erdvėse, palankiose laimei. Tai yra įdomu.“ Paskaitoje pristatomos Henri Lefebvre idėjos sietinos su architektūros praktika.

R. Kučinsko paskaitoje bus atskleidžiamos architektūrinės utopijos sąsajos su politinėmis ir ekonominėmis realijomis, nagrinėjama šių sąsajų įtaka architektūrinės utopijos projektams. Supažindinama su filosofų Michel Foucault, Zygmunt Bauman’o ir Bruno Latour’o teorinėmis įžvalgomis architektūros tema. Aptariami naujai besiformuojantys utopinių projektų tipai, jų savybės bei naujos utopinių projektų formos.

Renginys nemokamas. Visi besidomintys kviečiami žiūrėti nuotoliniu būdu 2020 m. spalio 27 d. 13.00 val.

Programa:
12.30-13.00 Registracija ZOOM platformoje;
13.00-14.30 „Architektūra kaip konkrečioji utopija – Henri Lefebvre idėjos architektams“ (lekt. soc. m. dr. Dalia Čiupailaitė-Višnevska);
14.30-14.50 Kavos pertrauka namuose / darbe / verandoje ar kitur;
14.50-16.20 „Architektūrinė utopija vakar ir šiandien“ (lekt. architektas, VDA Aukštųjų studijų fak. dekanas, Architektūros katedros dėstytojas, doc. Romualdas Kučinskas).

Paskaitos vyks nuotoliniu būdu ZOOM konferencinėje platformoje (užsiregistravusieji pakvietimą gaus el. paštu). Registruotis BŪTINA (čia).

Pirmos ciklo paskaitos – filosofo Kristupo Saboliaus „Apie erdvę ir vaizduotę“ – įrašą galite peržiūrėti čia.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video