Top Baneris

„Teltonika“ sieks įkurti lustų inžinerijos ir puslaidininkinių technologijų centrą: į technologijų parką Vilniuje investuos 96 mln. eurų

2022 gruodžio 22 d.
6352816b5ceb920221021lbal22771
Pasidalykite straipsniu

Lietuvos aukštųjų technologijų grupė „Teltonika“ į technologijų parką Vilniuje, Liepkalnyje, investuos 96 mln. eurų ir sukurs 700 darbo vietų. 

Ekonomikos ir inovacijų ministerija ketvirtadienį pranešė pasirašiusi sutartį su „Teltonikos“ grupe, kur iki 2029 metų sostinėje šalia Liepkalnio gatvės 14-kos hektarų teritorijoje įsikurs „Teltonika High-Tech Hill“ antro etapo technologijų parkas. 

„Ši investicija yra reikšminga visai Lietuvai ir teikia naudos kiekvienam šalies piliečiui“, – pranešime sakė ministrė Aušrinė Armonaitė.  

„Teltonikos“ įkūrėjas ir prezidentas Arvydas Paukštys teigė, kad siekiama įkurti lustų inžinerijos ir puslaidininkinių technologijų centrą.

„Tai bus pradinis, tačiau tolesniam puslaidininkių pramonės vystymui Lietuvoje itin reikšmingas žingsnis, kadangi šis centras pasitarnaus ir kaip edukacinis inkubatorius studentams, profesionaliems specialistams ar dar tik planuojantiesiems dirbti puslaidininkių pramonėje. O vėliau šioje teritorijoje planuojame vystyti ir puslaidininkių lustų surinkimo gamyklą“, – pranešime sakė A. Paukštys. 

Liekalnyje bus įrengtos inovacijų laboratorijos, mokymo ir gamybos erdvės. Numatoma, kad apie 95 proc. produkcijos bus eksportuojama.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video