Top Baneris

Teismas sustabdė Klaipėdos Atgimimo aikštės rekonstrukcijos konkursą

2024 sausio 2 d.
20230207DJI 0242
E. Ovčarenko/BNS nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Statybos bendrovei „Inti“ suabejojus Klaipėdos Atgimimo aikštės rekonstrukcijos ir daugiau nei 200 vietų automobilių aikštelės po ja rangovo konkurso sąlygų teisėtumu, teismas laikinai sustabdė konkursą.

Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius Andrius Žukas BNS teigė, kad paraiškų pateikimo konkursui terminą teko atidėti dėl vieno iš dalyvių pretenzijų, jos turėtų būti išnagrinėtos per 20 dienų.

„Gauta viena pretenzija ir dėl jos teismas priėmė sprendimą taikyti laikinąsias apsaugos priemones. Pretenzijos turėtų būti per 20 dienų išnagrinėtos, tai tik dėl to ir atidėtas“, – sakė A. Žukas.

„Inti“ Klaipėdos apygardos teisme siekia panaikinti konkurso sąlygas, kurios, jos vertinimu, yra neteisėtos, bei nutraukti konkursą. 

„Nepritaikius laikinųjų apsaugos priemonių, galimai susiklostytų situacija, kad iki įsiteisės šioje byloje priimtas sprendimas, atsakovė (Klaipėdos savivaldybė – BNS) pirktų paslaugas galbūt pažeidžiant viešųjų pirkimų principus, viešųjų pirkimų įstatymo nuostatas bei neefektyviai naudodama biudžeto lėšas“, – teigiama nutartyje.

Remiantis Centrinio viešųjų pirkimų portalo duomenimis, dabar savivaldybė potencialių rangovų pasiūlymų laukiama iki sausio 31-osios.

Aikštės rekonstrukcijos konkursai skelbti šiemet rugpjūtį ir rugsėjį, abu jie nutraukti siekiant pakeisti esmines sąlygas – taip savivaldybė reagavo į pastabas, o trečią kartą konkursas paskelbtas lapkritį, pasiūlymų laukta iki gruodžio 20 dienos.

Kiek projektui numatoma skirti lėšų, neatskleidžiama, tačiau žiniasklaida anksčiau skelbė, kad jo vertė viršys 20 mln. eurų. Visas projektas bus finansuojamas iš savivaldybės biudžeto – į Europos Sąjungos paramą nepretenduojama, nes vietos požeminėje aikštelėje bus mokamos. 

Pagal bendrovės „SRP Projektas“ parengtą techninį projektą dviejų aukštų požeminėje aikštelėje turėtų būti įrengta 231 vieta, o jomis naudotis galėtų šalia esančio ir baigiamo rekonstruoti Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro lankytojai.

Antžeminė aikštės, kuri ribojasi su Danės, H. Manto ir Naujojo Sodo gatvėmis, dalis projektuojama taip, kad atvira erdvė būtų pritaikyta ne tik kasdieniam naudojimui, bet ir masiniams renginiams, joje numatyta įrengti fontaną.

Uostamiesčio valdžia dėl aikštės rekonstrukcijos apsisprendė po ilgų diskusijų, o anksčiau parengtas projektas ne kartą koreguotas, jam prieštarauta dėl darbų, keliančių pavojų aikštėje ir greta jos augantiems medžiams, taip pat – dėl neva neracionalios kainos. 

BNS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video