Top Baneris

Klaipėda dar kartą paskelbė Atgimimo aikštės atnaujinimo konkursą

2023 rugsėjo 22 d.
20230207DJI 0242
E. Ovčarenko/BNS nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Atgimimo aikštės Klaipėdos centre rekonstrukcijos konkursas šią savaitę paskelbtas antrą kartą – pirmasis nutrauktas sulaukus dalyvių pastabų ir nutarus keisti jo sąlygas. 

Rugpjūčio 6-ąją skelbtas pirmasis konkursas po kelių savaičių nutrauktas paaiškėjus, kad turi būti keičiamos esminės sąlygos. Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius Andrius Žukas sako, kad jo metu iš dalyvių sulaukta pastabų, į jas atsižvelgta.  

„Praplėstos kvalifikacijos sąlygos ir ekonominio naudingumo vertinimo rodikliai papildyti. Atsižvelgta į pateiktas pastabas“, – BNS sakė A. Žukas. 

Potencialių rangovų pasiūlymų laukiama iki spalio 25 dienos, rodo Centrinio viešųjų pirkimų portalo duomenys.

Rekonstruojant Atgimimo aikštę numatoma po ja įrengti požeminę daugiau nei 200 vietų automobilių aikštelę. Kiek šiems darbams numatoma lėšų neatskleidžiama, tačiau žiniasklaidoje anksčiau skelbta, kad jų vertė viršys 20 mln. eurų. Visas projektas bus finansuojama iš savivaldybės biudžeto – į Europos Sąjungos paramą nepretenduojama, nes vietos požeminėje aikštelėje bus mokamos. 

Statybų leidimas aikštės rekonstrukcijai išduotas šiemet balandį. 

Pagal bendrovės „SRP Projektas“ parengtą techninį projektą dviejų aukštų požeminėje aikštelėje turėtų būti įrengta 231 vieta, o jomis naudotis turėtų turėti šalia esančio ir baigiamo rekonstruoti Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro lankytojai.

Antžeminė aikštės, kuri ribojasi su Danės, H. Manto ir Naujojo Sodo gatvėmis, dalis projektuojama taip, kad atvira erdvė būtų pritaikyta ne tik kasdieniam naudojimui, bet ir masiniams renginiams, joje numatyta įrengti fontaną.

Uostamiesčio valdžia dėl aikštės rekonstrukcijos apsisprendė po ilgų diskusijų, o anksčiau parengtas projektas ne kartą koreguotas, jam prieštarauta dėl darbų, keliančių pavojų aikštėje ir greta jos augantiems medžiams, taip pat – dėl neva neracionalios kainos. 

BNS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video