Top Baneris

Teismas nurodė nugriauti naujai pastatytą šešiaaukštį Kaune (4)

2023 liepos 4 d.
zaliakalnis
VTPSI nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Teismas nurodė nugriauti Kaune, Žaliakalnyje, pastatytą naują šešių aukštų daugiabutį namą, antradienį rašo „Kauno diena“.

Č. Sasnausko gatvės ir Savanorių prospekto sankryžoje bendrovės „Juice & Water Group“ pastatytame daugiabutyje yra 21 butas ir požeminė aikštelė. Jo statybos pradėtos 2017 metais, tačiau kaimynystėje gyvenantis vyras dėl statybų kreipėsi į teismą, jos netrukus pripažintos neteisėtomis.

Kauno apylinkės teismas 2020 metų liepą panaikino pastatui išduotą statybų leidimą ir nurodė per tris mėnesius gauti naują leidimą arba pertvarkyti pastatą taip, kad jis atitiktų reikalavimus. Šių veiksmų neatlikus, pastatą nurodyta nugriauti. Tokį sprendimą patvirtino ir apeliacine tvarka bylą išnagrinėjęs Kauno apygardos teismas.

Šis sprendimas argumentuojamas tuo, jog prie pastato įrengta per mažai stovėjimo vietų automobiliams, neįvykdytas reikalavimas apie statybas informuoti visuomenę, įrengta pernelyg aukšta siena ir kiti pažeidimai.

Kadangi bendrovė reikalavimų neįgyvendino, Statybos inspekcija kreipėsi į teismą dėl vykdomo rašto, kad antstolis galėtų nutartį įvykdyti priverstinai. Šiuo metu antstoliai yra kreipęsi į teismą, kad inspekcija galėtų atlikti griovimo darbus savo lėšomis ir išieškoti iš kaltųjų asmenų griovimo išlaidas. Statytojai šiuos veiksmus siekia užginčyti teisme.

Šešiaaukštį Žaliakalnyje pastačiusios bendrovės vadovas Semionas Albertas Bulatovas „Kauno dienai“ sakė teismuose sieksiantis, kad namas būtų išsaugotas. Pasak jo, prasidėjus teismo procesams, susitarimai dėl rezervacijų buvo nutraukti prasidėjus teisminiams ginčams.

BNS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
 • Raimis

  2023-07-12, 10:41  

  Pirmiausiai,reikėtu išieškoti is tu kas davė leidimus ir nacionalizuoti,tai geriau nei bus griuvėsiai ,matyt mes labai turtingi,kad galim sau leisti griauti…

 • Lietuvaitė

  2023-07-12, 10:34  

  Taip, absurdas griauti naują pastatą, tik nesveikos mąstysenos taip gali pasielgti, juk nugriauti, nupjauti ir sunaikinti daug proto nereikia, o pastatyti, pasodinti reikia ne tik sveiko nuovokos,loginio mąstymo ir piniginių resursų.

 • Valdas

  2023-07-12, 9:12  

  Tai, statybos inspekcija atsakinga, kam ji isvis tada reikalinga, jei nesilaike projekto, kodel statybos eugoi nestabde, o lauke kol paskus.

 • Observation

  2023-07-07, 6:13  

  cirkas . Kaune pilna namų su supuvusiom, grafičiais ištempliotom sienom , ištrupėjusias šaligatviais , daugybė nerenovuotų sovietinių bloknamių…jie ruošiasi griauti naujus namus . Kažkoks išsigimimas .

Rekomenduojami video