Top Baneris

Teismas nesustabdė RAT veiklos

2018 lapkričio 15 d.
Architektų atestavimo
Pasidalykite straipsniu

Vilniaus miesto apylinkės teismas išnagrinėjo architektų biuro „Cloud architektai“ prašymą dėl laikinųjų apsaugos priemonių taikymo civilinėje byloje pagal ieškinį atsakovei asociacijai „Lietuvos architektų rūmai“ dėl Vilniaus regioninės architektūros tarybos (RAT) sprendimų pripažinimo negaliojančiais ir dėl uždraudimo atlikti veiksmus, keliančius pagrįstą grėsmę žalai atsirasti.

Teismo nutartyje teigiama, kad ieškovai nepateikė jokių tikėtinų duomenų, kad atsakovė gali priimti jai nepalankius sprendimus dėl projektuojamo objekto, galimas netesybas, terminus. Laikinosiomis apsaugos priemonėmis negali būti varžoma ar trikdoma normali juridinio asmens veikla, todėl negali būti taikomos laikinosios apsaugos priemonės veikiančios juridinio asmens valdymo organų normalią veiklą priimant sprendimus.

Teimas nurodė, jog laikinųjų apsaugos priemonių taikymui ieškovai nurodo tikslą – užtikrinti, kad atsakovė nepriimtų jai nepalankių sprendimų, susijusių su jų projektuojamų objektu ir pabrėžė, kad pagal CPK 144 straipsnio nuostatas laikinųjų apsaugos priemonių taikymo tikslas yra būsimo, galimai ieškovui palankaus, teismo sprendimo įvykdomumo užtikrinimas, o ne bylos šalių santykių reguliavimas.

„Rūmai, įgyvendindami architektų profesinę savivaldą, vykdo įstatymų jiems pavestas funkcijas, iš kurių pagrindinės – užtikrinti architektūros kokybę ir skaidrumą, rūpintis viešuoju interesu. Rūmai veiklą vykdo tinkamai ir yra pasiruošę tai pagrįsti teisme“, – teigia Rūmų pirmininkė Daiva Veličkaitė.

Primename, kad Vilniaus apylinkės teismas gavo įmonės „Cloud architektai“ ieškinį, kuriuo ji prašė sustabdyti regioninių architektų tarybų (RAT) veiklą. Architektų atstovas „Ellex Valiūnas ir partneriai“ advokatas Evaldo Klimas motyvavo, jog Lietuvos architektų rūmų veiklos skaidrumas pradėjo kelti abejonių.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video