Top Baneris

Teismas leido baigti Baltijos jūros vėjo jėgainių PAV konkursą

2021 liepos 5 d.
vejo jegaine baltijos jura
Asociatyvi nuotr. (Needpix)
Pasidalykite straipsniu

Preliminarios 1,9 mln. eurų vertės Lietuvos energetikos agentūros skelbtas tarptautinis vėjo jėgainių Baltijos jūroje poveikio aplinkai vertinimo (PAV) konkursas gali būti užbaigtas, o su jo nugalėtoju Pajūrio tyrimų ir planavimo institutu – pasirašyta sutartis, nusprendė teismas.

Vilniaus apygardos teismas liepos 2 dieną atmetė bendrovės „Sweco Lietuva“ prašymą iš naujo atlikti pirkimo dalyvių pasiūlymų ekonominio naudingumo vertinimą ir sudaryti naują pasiūlymų eilę.

„Ieškinio faktinis pagrindas ir reikalavimas patvirtina, kad ieškovės  („Sweco Lietuva“) siekis yra tapti pirkimo laimėtoju ir sudaryti viešojo pirkimo sutartį. Nors aptariamu atveju ir buvo neteisingai apskaičiuoti Pajūrio tyrimų ir planavimo instituto ekonominio naudingumo balai, tačiau tai nelemia sprendimo dėl pasiūlymų eilės ir laimėtojo paskelbimo pakeitimo“, – rašoma teismo nutartyje.

Teismo dokumentuose nurodoma, kad vėjo jėgainių Baltijos jūroje PAV konkurse Pajūrio tyrimų ir planavimo institutas gavo 95,69 balo, „Sweco Lietuva“ – 80 balų.

„Darytina išvada, kad sprendimas dėl pasiūlymų eilės ir laimėtojo paskelbimo, pripažįstant juo Pajūrio tyrimų ir planavimo institutą yra teisingas ir pagrįstas“, – teigiama nutartyje.

„Sweco Lietuva“ teisme teigė, kad konkurso organizatoriai nepagrįstai bendrovei neskyrė papildomų balų už darbo grupės vadovo ir kitų specialistų patirtį, todėl ji ir pralaimėjo. Lietuvos energetikos agentūros teigimu, „Sweco Lietuva“ pateiktų specialistų kvalifikacija buvo nepakankama be to bendrovė tik su ieškiniu teismui pateikė jų kvalifikaciją patvirtinančius dokumentus. Į šią aplinkybę dėmesį atkreipė ir teismas.

„Teismas, vertindamas ieškovės („Sweco Lietuva“)  į bylą teiktus įrodymus, taip pat sutinka su atsakovės  (Lietuvos energetikos agentūros – BNS) argumentais, kad vertinant nurodytų subjektų patirtį trūko dalies dokumentų, nors ieškovė turėdama pareigą pagrįsti atitinkamų siūlomų subjektų patirtį juos turėjo pateikti“, – rašoma nutartyje.

Šiai nutarčiai įsiteisėjus, būtų panaikintos gegužę Vilniaus apygardos teismo pritaikytos laikinosios apsaugos priemones, kuriomis Energetikos ministerijai bei Lietuvos energetikos agentūrai buvo uždrausta užbaigti konkursą ir su jo nugalėtuoju sudaryti sutartį. 

Teismo nutartis per 14 dienų gali būti skundžiama Lietuvos apeliaciniam teismui.

Pernai gruodį paskelbto tarptautinio konkurso laimėtojas turės atlikti vėjo jėgainių Baltijos jūroje PAV – jis nustatys galimą elektrinių poveikį žemės paviršiui ir jos gelmėms, orui, vandeniui, kraštovaizdžiui ir biologinei įvairovei. 

Konkurso sąlygose skelbta, kad numatoma darbų vertė – 1,86  mln. eurų (su PVM)

Lietuva Baltijos jūroje ketina statyti 700 MW  ėjo jėgainių parką, kuris pagamintų iki 3 TWh elektros  – tai patenkintų iki ketvirtadalio jos poreikio, projektas sukurtų per 1,3 tūkst. darbo vietų. Lietuva jūroje kol kas neturi vėjo parkų. 

 

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video