Top Baneris

Teimas leido tęsti S. Dariaus ir S. Girėno stadiono rekonstrukcijos projektą

2018 liepos 31 d.
S. Dariaus ir S. Girėno stadionas
Kauno savivaldybės nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Kauno apygardos teismas atmetė S. Dariaus ir S. Girėno stadiono rekonstrukciją sustabdyti siekusių Vilniaus bendrovių „LitCon“ ir „Versina“ ieškinius, pranešė Kauno miesto savivaldybė.

Bendrovės teisme bandė užginčyti mažiausią kainą pasiūliusios Turkijos kompanijos „Kayi Construction“ pripažinimą konkurso nugalėtoja. Ši įmonė stadiono rekonstrukcijos darbus galės pradėti įsiteisėjus šiam Kauno apygardos teismo sprendimui.

Įmonės „LitCon“ ir „Versina“ Kauno apygardos teismą bandė įtikinti, kad savivaldybė Turkijos kompanijai esą leido pakeisti savo pasiūlymą ir taip neva pažeidė Viešųjų pirkimų įstatymo nuostatas. Savivaldybės atstovai tokią versiją pavadino „kaltinimais iš fantastikos srities“.

Pasak savivaldybės administracijos vadovo Gintaro Petrausko, vertinant turkų pasiūlymą buvo iškilę klausimų dėl kelių sąmatoje pateiktų skaičių. Todėl „Kayi Construction“ buvo paprašyta pateikti oficialų paaiškinimą, kuris vėliau buvo įdėtas į oficialią viešųjų pirkimų sistemą.

„Jie mums pateikė kelių sąmatos dalių paaiškinimą, ir tiek. Pačiame pasiūlyme nebuvo pakeistas nė vienas skaičius ir nė viena raidė. Dvi Vilniaus įmonės sugalvojo visišką absurdą ir bandė juo įtikinti teismą“, – teigė G. Petrauskas.

Tai buvo ne pirmas kartas, kai stadiono konkursą buvo bandoma sustabdyti teismuose. Ne visiškai užpildytą sąmatą stadiono konkursui pateikusi įmonė „LitCon“ anksčiau bandė ginčyti savivaldybės sprendimą ją pašalinti iš šio projekto.

Kauno savivaldybės nuotr.

Neskaičiuojant smulkesnių klaidų, „LitCon“ į milijoninio objekto sąmatą buvo neįtraukusi mažiausiai 200 tūkst. eurų kainuojančios perdangos. Kauno apygardos teismas birželio 11 d. atmetė vilniečių skundą ir pripažino, kad jų pašalinimas iš konkurso buvo teisingas sprendimas.

Iš visų tinkamai konkursui skirtus dokumentus paruošusių įmonių mažiausią kainą pasiūlė nugalėtoja paskelbta „Kayi Construction“ (34,95 mln. Eur). Vilniaus įmonė „Versina“ rekonstruoti stadioną siūlėsi už 35,5 mln. Eur.

Savivaldybės atstovams buvo kilę klausimų dėl turkų kompanijos sąmatoje pateiktų sumų, skirtų paruošiamiesiems darbams. Sulaukę „Kayi Construction“ paaiškinimo, miesto vadovai dėl tolesnių veiksmų konsultavosi su Viešųjų pirkimų tarnyba. Po šių konsultacijų buvo nuspręsta greta statybos darbų sutarties pasirašyti papildomą susitarimą, kuris miestui padės kontroliuoti mokėjimus už vykdomus darbus.

Su Turkijos kompanija „Kayi Construction“ pasirašytoje sutartyje numatyta, kad ši įmonė S. Dariaus ir S. Girėno stadioną rekonstruos už 34,95 mln. Eur. Tiesa, greta šios sumos sutartyje įrašytas ir kitas skaičius, siekiantis 46 mln. Eur. Savivaldybės atstovų teigimu, viešųjų pirkimų procedūros numato būtinybę į sutartį įtraukti išlaidas galimiems papildomiems neplanuotiems darbams.

„Ši suma yra tik teorinė. Mes jokių papildomų darbų pirkti neplanuojame ir tikime, kad naują stadioną turėsime išleidę būtent tiek, kiek pasiūlė su mažiausia kaina į konkursą atėjęs dalyvis – 34,95 mln. Eur“, – tvirtino G. Petrauskas.

Kauno Žaliakalnio mikrorajone esantis S. Dariaus ir S. Girėno stadionas yra seniausias Lietuvoje sporto ir kultūros renginiams skirtas statinys. 1921 metais Kauno savivaldybės išnuomotame Lietuvos fizinio lavinimo sąjungai žemės sklype buvo įrengta futbolo aikštė ir bėgimo takai.

Kauno savivaldybės inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video