Top Baneris

Tarptautinėje konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2023. Vilnius“ – diskusija apie Vilniaus metro idėją

2023 balandžio 25 d.
337396270 615976453249122 2302667084017412983 n
Pasidalykite straipsniu

Šių metų balandžio 28 d. apie infrastruktūros skaitmenizaciją ir jos tarptautinius gerosios praktikos pavyzdžius, Vilniaus metro idėją ir reikalingus pokyčius šalies infrastruktūros vystyme bus diskutuojama jau 12-us metus iš eilės vykstančiame didžiausiame skaitmeninės statybos tematikos renginyje Lietuvoje – tarptautinėje konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2023. Vilnius“.

Pasak konferencijos iniciatoriaus, VšĮ „Skaitmeninė statyba“ direktoriaus ir Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) prezidento Daliaus Gedvilo, Lietuvos statybų ir infrastruktūros sektorius kasmet žengia skaitmenizacijos keliu, tačiau vykstant urbanizacijai ir sparčiai didėjant didžiųjų šalies miestų, ypač – sostinės – gyventojų tankumui, yra būtini pokyčiai ir nauji sprendimai planuojant ir plėtojant infrastruktūros projektus.

„Civilinės saugos, kuro ir gėlo vandens saugyklų, kritinės infrastruktūros aprūpinimas elektra, karinės infrastruktūros ir miesto gyventojų bei sostinės svečių judumo klausimai galėtų būti sprendžiami, įgyvendinant Vilniaus metro statybos projektą. BIM metodologijos ir Digital Twin koncepcijos taikymas leistų sukurti inovatyvią infrastruktūrą, kuri pasitarnautų Vilniaus, kaip Europos sostinės, tvariam vystymuisi. Šiemet konferencijoje būtent ir sieksime aptarti Vilniaus infrastruktūros vystymo galimybes bei perspektyvas“, – sako D. Gedvilas.

Šių metų konferencijos pagrindinė tema – „Skaitmeninė infrastruktūra: GIS ir BIM sinergija“.

Renginio metu Lietuvos ir užsienio šalių ekspertai dalysis savo įžvalgomis, patirtimi bei diskutuos apie šalies infrastruktūros skaitmenizaciją, miesto modelio panaudojimą infrastruktūros planavimui, miesto judumo sprendinius, Vilniaus miesto infrastruktūros vystymo viziją bei reikalingus pokyčius, norint skaitmenizuoti sostinės infrastruktūrą ir užtikrinti patogų susisiekimą.

Skaitmenizacijos privalumus, įgyvendinant infrastruktūros projektus, apžvelgs LSA prezidentas ir „Skaitmeninė statyba“ direktorius D. Gedvilas, Suomijos patirtį miesto modelio panaudojime planuojant infrastruktūrą pristatys „xD Visuals Oy“ CEO Jarkko Sireenis, apie Helsinkio ESPOO metro kūrimą papasakos „Länsimetro Oy“ finansų direktorius Matias Johanssonas, GIS ir BIM sinergijos naudą analizuos „Esri“ atstovas Andreasas Lippoldas, o apie tai, kaip buvo panaudotas BIM, projektuojant Helsinkio metro pristatys BIM ekspertas ir architektas Tomi Tulamo. 

Pasisėmus užsienio ekspertų patirties ir gerosios praktikos pavyzdžių, konferencijos dalyviams apie Vilniaus miesto infrastruktūros vystymo viziją pasakos Vilniaus miesto vyriausiasis architektas Mindaugas Pakalnis, o prielaidas Vilniaus metro vystymui kartu su istorine tyrimų medžiaga pristatys UAB „Rentinys“ projektų vystymo vadovas Audrius Čepulis. 

Konferencijos akcentas – diskusija „Ar Vilnius jau subrendo metro infrastruktūros projektui?“ apie galimybes Vilniaus metro atsiradimui, kitų šalių gerąją praktiką, įgyvendinant metro projektus ir vyraujančius mitus apie metro kūrimą. Diskusiją moderuos Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius.

Konferencijoje taip pat bus apdovanoti konkurso „Lietuvos BIM projektai 2023” nugalėtojai ir geriausių skaitmeninės statybos projektų autoriai. Plačiau apie konkursą galite sužinoti ČIA.

Konferencija „Skaitmeninė statyba 2023. Vilnius“ yra skirta visiems statybos proceso dalyviams – užsakovams, NT vystytojams ir valdytojams, projektuotojams, statytojams, valdžios atstovams, viešųjų pirkimų organizatoriams bei mokslo ir tyrimų institucijų atstovams.

Prognozuojamas renginio dalyvių skaičius – 300 asmenų.

Konferencija „Skaitmeninė statyba 2023. Vilnius“ vyks didžiausios statybų parodos RESTA 2023 metu.

Data: 2023 m. balandžio 28 d.

Laikas: 10.00–16.00 val.

Vieta: LITEXPO (5.1 salė), Vilnius

Bilietus į konferenciją galite įsigyti ČIA

Plačiau apie renginį ČIA.

Konferencijos organizatorius: VšĮ „Skaitmeninė statyba”.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video