Top Baneris

Tarptautinėje architektūros parodoje Venecijoje pristatyta Lietuvos dvimiesčio idėja

2017 sausio 3 d.
VGTU nuotr.
VGTU nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Venecijoje baigėsi pusmetį trukusi 15-toji Tarptautinė architektūros paroda pavadinta „15th International Architecture Exhibition – la Biennale di Venezia 2016“, į kurią pristatyti savo kūrybos jungtiniame Baltijos šalių paviljone kartu su keliais garsiais Lietuvos architektais buvo pakviestas ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Urbanistikos katedros profesorius emeritas Jurgis Vanagas.

Dideliame atskirame stende buvo pristatyta J. Vanago sukurtų Vilniaus ir Kauno dvimiesčio projektinių pasiūlymų medžiaga: urbanistinių bendrųjų planų originalai, konceptualūs jų variantai, originalios spalvotos studijinės schemos, preliminarūs eskizai, darbinės alternatyvos, dvimiesčio įkorporavimo į Baltijos jūros regiono miestų tinklą žemėlapiai, rankraščiai ir kt.

Šios ekspozicijos rengėjai pasakojo, kad dvimiesčiu – Lietuvos urbanistine naujove – Venecijoje itin susidomėta. Prieš keletą metų panašioje parodoje dvimiestis buvo gavęs „Europos ateities regiono“ sertifikatą.

J. Vanago teigimu, eksponuotas projektinis pasiūlymas įprasmina ir pagrindžia Lietuvoje pradėtą administracinės dekoncentracijos politiką (dviejų ministerijų perkėlimą į Kauną, regionų reikšmės suaktyvinimą ir kt.), taip pat greitojo viešojo keleivinio transporto – metropoliteno – Vilniuje idėjos atgaivinimą.

VGTU nuotr.

VGTU inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video